Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Очигледно е дека ќе се удира на Лонзо, друга логика на трејдов не гледам. Не го имам гледано како игра, не можам ништо да коментирам околу тоа, ама ме нервира што е ексцентрична особа и што често влага во конфликт со медиумите, и он и татко му.
Лонзо е прилично повлечен барем од тоа што сум го гледал. Мислам дека топ ќе се вклопи во Лејкерс.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Очигледно е дека ќе се удира на Лонзо, друга логика на трејдов не гледам. Не го имам гледано како игра, не можам ништо да коментирам околу тоа, ама ме нервира што е ексцентрична особа и што често влага во конфликт со медиумите, и он и татко му.
Ne e problemot Lonzo nego tatko mu..
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
We are all Big Ballers on this blessed day :D
Добро е го земаа Лонзо, татко му на нас ни изгледа дебил зашто не сме научени да гледаме вакви reality stars во НБА, ама типот буквално го направи Lonzo to LA побитно од тоа што Фулц оди во фили, цел медиумски простор е зафатен од Лонзо. Дека ќе биде на мета на другите играчи заради ова, ќе биде, ама и Лук Волтон бил на мета кога влегол како руки исто заради татко му, па уште во текот на годината прекинале да го малтретираат :D Има многу интересни приказни за тоа како се наддавале чив руки ќе биде Волтон :D

Од друга страна Д-ло отиде, малце неочекувано, ама ете Купчак и Џим го уништија тоа што го градеа толку време со тие два договори (Мозгов и Денг). Сигурно фронт офисот има причина зашто е Деанџело волку рано трејдан, на крај може ќе испадне најдобро за сите, реално ептен Бајрон го унакази уште од почеток. Брук Лопез последниве години не се повредува, плус договорот му истекува така да ако не се компетитивни сигурно ќе упецаат некој пик на трејд дедлајн.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.009
Поени од реакции
106.661
Што бе Кевин Мартин го драфтувавме? :icon_lol: Што му е со шутов на братов бе :facepalm: Една од најретардираните техники што ја имам видено.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Што бе Кевин Мартин го драфтувавме? :icon_lol: Што му е со шутов на братов бе :facepalm: Една од најретардираните техники што ја имам видено.
Не ми текнуваше на кој од нба ми личи неговиот шут хахаха ... Иначе од видеата што ги изгледав е доста добар не само за плеј туку го бива и за забивање ..
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
21.860
Поени од реакции
29.125
Расел и Мозгов за Брук Лопез и 27 пик на драфтот... Одличен според мене за Лејкерси се ослободуваме од телето Мозгов... Уште од Денг да се ослободат ќе биде топ .
Toa e тоа, сеуште се плаќаат ретардираните потези од кога Џим Бас сеуште си играше генерален менаџер на клубот.
Штета за 2-риот пик од одличен драфт.


Од друга страна Д-ло отиде, малце неочекувано, ама ете Купчак и Џим го уништија тоа што го градеа толку време со тие два договори (Мозгов и Денг). Сигурно фронт офисот има причина зашто е Деанџело волку рано трејдан...
Ќе требаше да делат минути со Лонзо, а Деанџело сега веќе е извесно дека плафонот му е некој просечен играч.
Лично мислам дека требаше да се танка следниве години додека не им истечат договорите на Мозгов и Денг. Вака со Брук Лопез менуваат го потенцијалот на Деанџело за дебелиот ретардиран договор на Мозгов, а не е дека сегашното младо јадро на тимот е спремно за некој успех. Барем и Денг да го упакираа некако во дилот.

Инаку страњево е целото од Џим, исто како и серијата глупи одлуки за тренери, и редица други грешки како отпуштањето на целиот тим од скаути (и вработување на бармен од локалниот бар како главен скаут).
Купчак е ѕвер од генерален менаџер и да не заборавиме какви работи има направено за Лејкерси, човекот си попи отказ како жртвено јагне иако само извршуваше наредби.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Сега за сега, Лонзо топ се покажува, иако шутот не влегува и не е толку ефикасен како што се очекуваше. Во колеџ ретко вака шутирал по 20 пати, најверојатно тренерите го форсираат да зима повеќе шутеви заради квалитетот на соиграчите и за самодоверба.
Од другиве дечки, Кузма максимално ме изненадува, си ги погодува отворените тројки, игра солидна одбрана, прв трча во контра. Ако вака продолжи уште еден Лери Ненс е во најава. Карузо исто сосема солиден.
Негативно сум изненаден од Зубац, многу се очекуваше од него годинава, поготово во летната лига, каде треба да доминира со оглед на играчите против кој игра, ама он сериозно назадување од лани, го лепат по 3/4 пати, 10 скока не памтам да имал, а поените што ги дава се од под кош по продор на Карузо или Бол.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
Најпријатно сум изненаден од Карузо, заслужено си потпиша дечкото на 2 години. Против Сакраменто феноменално изигра, новиот Ману Џинобили
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
21.860
Поени од реакции
29.125
Дап Карузо изигра супер против Сакраменто, кога го седнаа Лонзо. Добра работа се тие новите two-way договори, клубот има 45 дена да одлучи дали ќе му даде фул договор (45 дена во нба ростерот, не се рачуна д/г лигата).
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
21.860
Поени од реакции
29.125
Кузма изгледа ќе биде интересен играч, посебно за 27ми пик од кој не се очекува многу:


 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
21.860
Поени од реакции
29.125
Лејкерси се шампиони во летната лига. Лонзо МВП на летната лига, Кузма МВП на финалето. Радувајте се малку - се гледа светло на крајот од тунелот. :)

https://www.si.com/nba/2017/07/17/nba-summer-league-lakers-trail-blazers-final-lonzo-ball-kyle-kuzma
https://www.silverscreenandroll.com/2017/7/17/15987432/la-lakers-final-score-las-vegas-summer-league-championship-portland-trail-blazers
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Кузма ќе испадне најголем грабеж на драфтов, топ игра дечкото, исто и овој од Свениган од Портланд, одлично изигра, а двајцата биле 27 и 28 пик. Од другиве мислам дека Томас заслужува two-way договор, снајпер е, за лимитирана минутажа мислам одлично би дошол. Фали еден солиден ветеран плеј, да игра стабилно Лонзо кога ќе е на клупа и да му биде некој вид на ментор во тимот.
Мислам сезонава е доста битна за Зубац, го планираа како втор центар, ќе има солидна минутажа, би било убаво ако ја искористи.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
21.860
Поени од реакции
29.125
За ментор сакаа Рондо да го донесат, јас лично мислам дека човекот не е баш најдобар избор за тоа. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom