DotA 2

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Ќе има екипа едно лоби да направиме да се позезаме малку?
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
утревечер ако имат заинтересирани јас сум за
Гледам некако слабо заинтересирани незнам оти, и јас сум слободен вечер ајде бе луѓе!
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Пошто дота ја напрсвија дно од игра ниефен разумен доташ од тие што играа кецот више не ја играат, имаш деца од 15 надоле годинки што играат сега
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Пошто дота ја напрсвија дно од игра ниефен разумен доташ од тие што играа кецот више не ја играат, имаш деца од 15 надоле годинки што играат сега
Била демек "претешка" па пробват да ја упростат малце. Ама скроз ја заебаја ко го тргнаја худот а и изглеа немет играно јакиро или мирана дота1. Иди ти па се снајди крши тастатура 1 за блинк па v па t со тини :pos:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Била демек "претешка" па пробват да ја упростат малце. Ама скроз ја заебаја ко го тргнаја худот а и изглеа немет играно јакиро или мирана дота1. Иди ти па се снајди крши тастатура 1 за блинк па v па t со тини :pos:
Знаеш дека се местат shortcut-ите за магиите и итемите како сакаш? Плус ги имаш legacy т.е оригиналните shortcut-и од Дота 1...
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Знаеш дека се местат shortcut-ите за магиите и итемите како сакаш? Плус ги имаш legacy т.е оригиналните shortcut-и од Дота 1...
Ок и? Муабетот ми беше дека за разлика од дота1, двојкава е прелесна. А волво незнам зошто уште се трудит да ја упростит и изглеа несвесно ја доотепвит играва шо е видно отепана споредено со пр пред 4 години. Најголема грешка им е мајмунон мсм шо потреба? Веќе имаме херој според кралот мајмун а то е фантом ланцер. Шта че ни уште еден? Поубо артур или ајсфеникс да ги пуштеа ко веќе од дота омг земет херои.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Ја играв играта уште од времето на Дота 1 (Кога нонстоп искачаа нови мапи и цело време требаше да се ставаат таму кај што се ставаат)..
Просечен играч сум, новите играчи и не се сеќаваат на почетоците (можеби Гарена, но не верувам некој да се сеќава на БатлНет)

Како и сите други мислам дека се искомерцијализира ептен играва до даска со ранкед и не знам шо. Па и со тоа итемите е претеризам мислам па не играм вов.

Ау да, темава е Дота 2 а не Дота 1, се извинувам ама веќе го напишав постот.
 
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
Ја играв играта уште од времето на Дота 1 (Кога нонстоп искачаа нови мапи и цело време требаше да се ставаат таму кај што се ставаат)..
Просечен играч сум, новите играчи и не се сеќаваат на почетоците (можеби Гарена, но не верувам некој да се сеќава на БатлНет)

Како и сите други мислам дека се искомерцијализира ептен играва до даска со ранкед и не знам шо. Па и со тоа итемите е претеризам мислам па не играм вов.

Ау да, темава е Дота 2 а не Дота 1, се извинувам ама веќе го напишав постот.
мора да има промени , не бива истото па истото
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
мора да има промени , не бива истото па истото
Не велам да нема промени. И тогаш си имаше промени. Си испаѓаа мапи/пачови на неколку месеци, додаваа херои и слично.
Но муабетот ми беше дека ептен се искомерцијализира, со итеми со чуда, со ранкед па сеа ние толку години ја пратиме па не знаеме шо да спојуваме и да играме (некој ко ќе ми каже шо да спојам ми иде да го ѓекнам од компјутер). Или па оние шо прават емисии за дота и слично :tapp::tapp:Не ми пречи и ја си играв дота 2 од ко испадна ама сеа веќе и мапата ја сменија и да ти кажам и не знам од кај треба да одам.

Али најврв е тоа што ја ставија ко е-Спорт на обложувалничките веб-страни.
Да се обложиш кој ќе направи 1st blood и слично. Е тоа е веќе ново.
 
Последно уредено:
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Не велам да нема промени. И тогаш си имаше промени. Си испаѓаа мапи/пачови на неколку месеци, додаваа херои и слично.
Но муабетот ми беше дека ептен се искомерцијализира, со итеми со чуда, со ранкед па сеа ние толку години ја пратиме па не знаеме шо да спојуваме и да играме (некој ко ќе ми каже шо да спојам ми иде да го ѓекнам од компјутер). Или па оние шо прават емисии за дота и слично :tapp::tapp:Не ми пречи и ја си играв дота 2 од ко испадна ама сеа веќе и мапата ја сменија и да ти кажам и не знам од кај треба да одам.

Али најврв е тоа што ја ставија ко е-Спорт на обложувалничките веб-страни.
Да се обложиш кој ќе направи 1st blood и слично. Е тоа е веќе ново.
Неможиш да се семеш како репер лично ти, зошто има луѓе што (пример) во моментов почнуваат за прв пат да играат дота 2. Тие емисии и туторијали/финтици се наменети за нив. Чак и Middle range играч може да научи повеќе како да си ја подобри играта.
Е сега околу ајтемите исто така ќе те корегирам. Доброто е што играва не е pay to win како што ги има еден куп игри. Ајтемот што ќе го купиш или добиеш прави само визуелна промена на херојот за разлика од игри како Конквер каде што од старт можеш да си купеш набилдан херој и да газиш се пред себе.
Околу ранкед исто така не си во право зошто колку што ти е твојот скилл (или ммр), толку е плус/минус и на останатите твои соиграчи/противници. Ако си добар ќе напредуваш се до степенот каде што ќе си го достигниш врвот и ќе се задржиш на тој рејтин што незначи дека во иднина неможеш да напреднеш и уште повеќе да се качуваш нагоре. Исто така природно е секој поголем апдејт да ја менуваат метата, одредени херои да буфнат, одредени да нерфнат, иначе играта би станала крајно монотона. Фактички со промените одредени херои што слабо се играле претходно на некој начин играчите ги тераат да ги играат.
Значи се ова нормално е што се случува со играта зошто страшни пари се вртат околу незе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom