DotA 2

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од HeRbEs, 13 октомври 2010.

1. H|dden

H|dden

Член од:
    1 јули 2006
    Мислења:
    817
    Допаѓања:
    79
    Па затоа и во двата поста нагласив дека е премногу искомерцијализирана и дека можеби повеќе ми се свиѓаа деновите поминати на БатлНет (ако некој воопшто го памти), Гарена, или можеби у локалното интернет кафе.
    И нагласив дека со тоа визуелните глупости дека не играм ВоВ (каде што има секакви сетови и свашта) туку си играм Дота. Исто си нагласив дека сум и просечен играјач (додуша немам се оклучено година-ипол-две, и не сакам да се уклучам), ранкед ме нервира но ете има и љуѓе кои што заработуваат кеш од тоа (лично познавам љуѓе кои имаат по 4-5к ммр и одат по натпревари за пари/награди и слично).
    Чисто муабет си праам за играта од моја перспектива.

На Martin му/ѝ се допаѓа ова.
  2. бутЕ

бутЕ старлета

Член од:
    29 март 2011
    Мислења:
    1.857
    Допаѓања:
    2.893
    Е шо толку ти сметат ранкед? За разлика од ко игравме гарена или батлнет кај шо некое лигушанче ќе хостираше па ајде ќе кикам ако не е голд мембер у мој тим ако не е 20+ лвл...Чекај 1 саат за да почниш партија. Траумии

3. H|dden

H|dden

Член од:
    1 јули 2006
    Мислења:
    817
    Допаѓања:
    79
    Не ми смета ранкед. Ми смета она ако си 2к-3к па по дефолт си нуб. Па за да стигнеш до 4-5к треба да играш 24/7 па да се тресеш да не дропнеш или нешто (има и такви љуѓе...) или да шитнеш 50$ за акаунт за да играш саглам партии. Е добро де голд мембер, и сеа има чалемења со она книгата за дота интернашнл.
    Па затоа и ги спомнав локалните интернет кафиња! :D Секој систем си има недостатоци.Друго шо ме нервира е она коа треба да изиграш 3 партии за пак да одиш ранкед ако си ливнал или нешто. Тие ми се најнекејфски на сила играни партии.
    Мислам дека треба да постои подобар систем. На пример ако си ептен добар супорт да се нагласи тоа и да ти дава повеќе поени на крај од игра. Или ако ептен си нешто направил у играта да ти дава повеќе поени. Или па ако си напраил фирст блад/трипл или нешто пак повеќе поени.

Ама ве размуабетив сите ААААААААААААААА

Последно уредено: 21 април 2017
  4. бутЕ

бутЕ старлета

Член од:
    29 март 2011
    Мислења:
    1.857
    Допаѓања:
    2.893
    Шо им фалит на 3к ммр партиите?

5. H|dden

H|dden

Член од:
    1 јули 2006
    Мислења:
    817
    Допаѓања:
    79
    Па ништо не им фали ама по секси е да играш во 4-5к лоби :P

Не глеаш неам се уклучено одамна, си ја хејтам играта онака..пасив/агресив сум со неа.

6. бутЕ

бутЕ старлета

Член од:
    29 март 2011
    Мислења:
    1.857
    Допаѓања:
    2.893
    За разлика од батленет или гарена кај шо можеше да ти се паднит семипро играч и да те здробит овде играш со играчи од твој ранк...Незнам колку го памтиш покоен qwerty кралот на дотата? тој играше на гарена во рандом хостој и ги газеше сите. Е овде немоишшш

7. Chiksy^

Chiksy^

Член од:
    27 април 2009
    Мислења:
    1.776
    Допаѓања:
    1.637
    kakvo nivo na dota od strana na Sumail na turnirov perfekcija :drk::cuc:

I think that was the single greatest tournament performance I have ever seen out of a single player.
    A giant highlight reel for Sumail, consistently dragging his team to the finish line. Effectively ending the debate of who the best player in the world is.

Последно уредено: 28 мај 2017
  8. fr0zen

fr0zen Kirigaya Kazuto

Член од:
    26 септември 2011
    Мислења:
    1.342
    Допаѓања:
    501
    Lose big tournament - won small tournament :D

9. Infinity223305

Infinity223305

Член од:
    1 јули 2015
    Мислења:
    36
    Допаѓања:
    7
    Последно уредено: 17 јули 2017
  10. Ryan Giggs

Ryan Giggs tearing you apart since 1991

Член од:
    27 мај 2009
    Мислења:
    7.836
    Допаѓања:
    9.809
    ODpixel мислам дека цркна при коментирање на тепачкава ..... :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:

zee German, бутЕ, Mad_Coko и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. бутЕ

бутЕ старлета

Член од:
    29 март 2011
    Мислења:
    1.857
    Допаѓања:
    2.893
    rap god :pos::pos::pos::pos:

Сподели преку: