DotA 2

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од HeRbEs, 13 октомври 2010.

 1. H|dden

  H|dden

  Член од:
  1 јули 2006
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  79
  Па затоа и во двата поста нагласив дека е премногу искомерцијализирана и дека можеби повеќе ми се свиѓаа деновите поминати на БатлНет (ако некој воопшто го памти), Гарена, или можеби у локалното интернет кафе.
  И нагласив дека со тоа визуелните глупости дека не играм ВоВ (каде што има секакви сетови и свашта) туку си играм Дота. Исто си нагласив дека сум и просечен играјач (додуша немам се оклучено година-ипол-две, и не сакам да се уклучам), ранкед ме нервира но ете има и љуѓе кои што заработуваат кеш од тоа (лично познавам љуѓе кои имаат по 4-5к ммр и одат по натпревари за пари/награди и слично).
  Чисто муабет си праам за играта од моја перспектива.
   
  На Martin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. бутЕ

  бутЕ старлета

  Член од:
  29 март 2011
  Мислења:
  1.915
  Допаѓања:
  2.976
  Е шо толку ти сметат ранкед? За разлика од ко игравме гарена или батлнет кај шо некое лигушанче ќе хостираше па ајде ќе кикам ако не е голд мембер у мој тим ако не е 20+ лвл...Чекај 1 саат за да почниш партија. Траумии
   
 3. H|dden

  H|dden

  Член од:
  1 јули 2006
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  79
  Не ми смета ранкед. Ми смета она ако си 2к-3к па по дефолт си нуб. Па за да стигнеш до 4-5к треба да играш 24/7 па да се тресеш да не дропнеш или нешто (има и такви љуѓе...) или да шитнеш 50$ за акаунт за да играш саглам партии. Е добро де голд мембер, и сеа има чалемења со она книгата за дота интернашнл.
  Па затоа и ги спомнав локалните интернет кафиња! :D Секој систем си има недостатоци.Друго шо ме нервира е она коа треба да изиграш 3 партии за пак да одиш ранкед ако си ливнал или нешто. Тие ми се најнекејфски на сила играни партии.
  Мислам дека треба да постои подобар систем. На пример ако си ептен добар супорт да се нагласи тоа и да ти дава повеќе поени на крај од игра. Или ако ептен си нешто направил у играта да ти дава повеќе поени. Или па ако си напраил фирст блад/трипл или нешто пак повеќе поени.

  Ама ве размуабетив сите ААААААААААААААА
   
  Последно уредено: 21 април 2017
 4. бутЕ

  бутЕ старлета

  Член од:
  29 март 2011
  Мислења:
  1.915
  Допаѓања:
  2.976
  Шо им фалит на 3к ммр партиите?
   
 5. H|dden

  H|dden

  Член од:
  1 јули 2006
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  79
  Па ништо не им фали ама по секси е да играш во 4-5к лоби :P

  Не глеаш неам се уклучено одамна, си ја хејтам играта онака..пасив/агресив сум со неа.
   
 6. бутЕ

  бутЕ старлета

  Член од:
  29 март 2011
  Мислења:
  1.915
  Допаѓања:
  2.976
  За разлика од батленет или гарена кај шо можеше да ти се паднит семипро играч и да те здробит овде играш со играчи од твој ранк...Незнам колку го памтиш покоен qwerty кралот на дотата? тој играше на гарена во рандом хостој и ги газеше сите. Е овде немоишшш
   
 7. Chiksy^

  Chiksy^

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  1.833
  Допаѓања:
  1.700
  kakvo nivo na dota od strana na Sumail na turnirov perfekcija :drk::cuc:

  I think that was the single greatest tournament performance I have ever seen out of a single player.
  A giant highlight reel for Sumail, consistently dragging his team to the finish line. Effectively ending the debate of who the best player in the world is.
   
  Последно уредено: 28 мај 2017
 8. fr0zen

  fr0zen Kirigaya Kazuto

  Член од:
  26 септември 2011
  Мислења:
  1.347
  Допаѓања:
  502
  Lose big tournament - won small tournament :D
   
 9. Infinity223305

  Infinity223305

  Член од:
  1 јули 2015
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  8
  Последно уредено: 17 јули 2017
 10. Ryan Giggs

  Ryan Giggs tearing you apart since 1991

  Член од:
  27 мај 2009
  Мислења:
  8.169
  Допаѓања:
  10.244
  ODpixel мислам дека цркна при коментирање на тепачкава ..... :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
   
  zee German, бутЕ, Mad_Coko и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. бутЕ

  бутЕ старлета

  Член од:
  29 март 2011
  Мислења:
  1.915
  Допаѓања:
  2.976
  rap god :pos::pos::pos::pos:
   
 12. Matrix23

  Matrix23

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  2.290
  Допаѓања:
  1.049
  ☎️HELLO☎️EG☎️YOUR☎️SLAYER☎️HERE☎️
  [​IMG] [​IMG][​IMG]

  USA, USA, USA:D

  [​IMG]
   
  Последно уредено: 9 август 2017
  На zee German и Ryan Giggs им се допаѓа ова.
 13. Ryan Giggs

  Ryan Giggs tearing you apart since 1991

  Член од:
  27 мај 2009
  Мислења:
  8.169
  Допаѓања:
  10.244
  Искрено мило ми е за Reso-God што некако влезе на интернешнл и продолжи да си гази, но пак од друга страна ми е жал што се раздели од стариот тим. Без разлика на тоа што играше со сакса, тимот имаше некоја магија и беше вистинско задоволство да се гледа како газат дота 2 .. проклет да е денот кога moon meander влезе во DC/ODD
   
 14. Matrix23

  Matrix23

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  2.290
  Допаѓања:
  1.049
  Reso ми е еден од најомилените играчи уште од ко играше во Empire ама mid. Па знам едно време се искараја со yoky ( мислам така му беше никот ) кој да игра мид, па ојде тогаш едно време reso offlane, а yoky mid и го заебаја цел empire. Баш ми е мило шо reso си остана уште играчиште, а yoky нигде го нема. :)

  Иако се согласувам дека moon ги еба на DC, не беше само тој крив. Помала мотивација после второто место се осеќаше кај сите во DC, и кај Сакса и w33, посебно w33, кој не е ни w од тој шо беше. Мисери баш мизерија си е, не само сега, туку отсекогаш според мене, а moon се знаеше дека си е кловн, таков е и таков ќе останит.

  Ама ајде, да се надеваме дека reso и saksa од следната сезона ќе играат за нави, а таму под дифолт се очекува големи резултати да имаш, иначе одма те кикет. :)
   
 15. New Age

  New Age Lean Back

  Член од:
  22 ноември 2010
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  234
  Ajmo dotasi :) MI trgna rekreativnovo kladenje na ovoj international. Se kladam live samo koga ke vidam strategiska prednost. :D
   

  Прикачени податотеки:

Сподели преку: