DotA 2

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од HeRbEs, 13 октомври 2010.

 1. H|dden

  H|dden

  Член од:
  1 јули 2006
  Мислења:
  806
  Допаѓања:
  72
  Па затоа и во двата поста нагласив дека е премногу искомерцијализирана и дека можеби повеќе ми се свиѓаа деновите поминати на БатлНет (ако некој воопшто го памти), Гарена, или можеби у локалното интернет кафе.
  И нагласив дека со тоа визуелните глупости дека не играм ВоВ (каде што има секакви сетови и свашта) туку си играм Дота. Исто си нагласив дека сум и просечен играјач (додуша немам се оклучено година-ипол-две, и не сакам да се уклучам), ранкед ме нервира но ете има и љуѓе кои што заработуваат кеш од тоа (лично познавам љуѓе кои имаат по 4-5к ммр и одат по натпревари за пари/награди и слично).
  Чисто муабет си праам за играта од моја перспектива.
   
  На Martin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. бутЕ

  бутЕ старлета

  Член од:
  29 март 2011
  Мислења:
  1.835
  Допаѓања:
  2.859
  Е шо толку ти сметат ранкед? За разлика од ко игравме гарена или батлнет кај шо некое лигушанче ќе хостираше па ајде ќе кикам ако не е голд мембер у мој тим ако не е 20+ лвл...Чекај 1 саат за да почниш партија. Траумии
   
 3. H|dden

  H|dden

  Член од:
  1 јули 2006
  Мислења:
  806
  Допаѓања:
  72
  Не ми смета ранкед. Ми смета она ако си 2к-3к па по дефолт си нуб. Па за да стигнеш до 4-5к треба да играш 24/7 па да се тресеш да не дропнеш или нешто (има и такви љуѓе...) или да шитнеш 50$ за акаунт за да играш саглам партии. Е добро де голд мембер, и сеа има чалемења со она книгата за дота интернашнл.
  Па затоа и ги спомнав локалните интернет кафиња! :D Секој систем си има недостатоци.Друго шо ме нервира е она коа треба да изиграш 3 партии за пак да одиш ранкед ако си ливнал или нешто. Тие ми се најнекејфски на сила играни партии.
  Мислам дека треба да постои подобар систем. На пример ако си ептен добар супорт да се нагласи тоа и да ти дава повеќе поени на крај од игра. Или ако ептен си нешто направил у играта да ти дава повеќе поени. Или па ако си напраил фирст блад/трипл или нешто пак повеќе поени.

  Ама ве размуабетив сите ААААААААААААААА
   
  Последно уредено: 21 април 2017 во 14:30
 4. бутЕ

  бутЕ старлета

  Член од:
  29 март 2011
  Мислења:
  1.835
  Допаѓања:
  2.859
  Шо им фалит на 3к ммр партиите?
   
 5. H|dden

  H|dden

  Член од:
  1 јули 2006
  Мислења:
  806
  Допаѓања:
  72
  Па ништо не им фали ама по секси е да играш во 4-5к лоби :P

  Не глеаш неам се уклучено одамна, си ја хејтам играта онака..пасив/агресив сум со неа.
   
 6. бутЕ

  бутЕ старлета

  Член од:
  29 март 2011
  Мислења:
  1.835
  Допаѓања:
  2.859
  За разлика од батленет или гарена кај шо можеше да ти се паднит семипро играч и да те здробит овде играш со играчи од твој ранк...Незнам колку го памтиш покоен qwerty кралот на дотата? тој играше на гарена во рандом хостој и ги газеше сите. Е овде немоишшш
   

Сподели преку: