DotA 2

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
> Waow!

Вториот гејм LGD Y vs VP. :cuc::cuc::cuc:


 
Последно уредено:

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
LFY se nesto ko wings lani... Kakov teamfight imaat strasno neso, a i ovaj Ahfu kakov Earth Spirit igrat :cuc:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Шо мислите, кој ќе победи од IG vs LGD?
за фантази ми е :icon_mrgr:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Liquid vs China :icon_mrgr: Конечно покажаа малце слабост LFY, се надевам ги има анализирано Куроки.

Иначе ептен слабо ТИ во поглед на организација. Day 9 тотален промашај, ептен ми е awkward за водител, нон стоп исти зборови употребува. I am super excited hehehehe. Кастери исто само 3 пара се менуваат. ЛД+Луми тешка мизерија, додека ОДпиксел некако не ми одговара со овој Фогд, боље мислам дека коментира во комбинација со Мерлини.
Тоби+Синд класика, право уживање кога ги слушам. Синд е најдобар ко-кастер дефинитивно.
Панелот исто просечно, секој ден исти луѓе се вртат. Досадно стана веќе, нон стоп да се слуша едно и исто.
 
Последно уредено:

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Уште Антонио Бандерас да го ангажирале.
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Liquid изгазијаа, инаку најслабо TI што сум го гледал
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Kako mislesh najslabo TI? A anaunsmentot za nova volvo igrica? :LOL::LOL:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Во шо најслабо? Баш си имаше многу јаки и интересни игри, посебно од VP и Liquid (другите тима слабо ги пратев). То шо за нас лани беше поинтересно заради то шо имавме Македонец таму, незначит дек ова година беше неинтересно. Баш лани поглупа meta имаше со илузии спамање на секое, а да не зборвам за ti4 после 15 мин кога ќе се собереја сите мид и се знаеше во 20минута кој ќе победи ( обично тој шо имаше DP и стегнеше убер тешкото копче "R").

За продукцијата и организацијата, не прам муабет, не пратев тоа јас, ама во мода е да се хејта скоро се на интернет. :toe:


ps.

Gh MVP на турниров. :cuc:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ги сетив :icon_mrgr:


gh прејак играч у пичку материну. Од кај го ископаа само не ми е јасно. Не може да му ги банираш сите херои, секогаш ќе се најде некој со кој ќе издоминира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom