UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Koj saka neka e, vrakanje na topka e osnovno pravilo na fer plej vo fudbal.
Не е работата кој е,туку што се деси.На Манџукич апсолутно ништо не му се деси за да лежи на теренот како да го убиле и да се избаци топката надвор.Згора на тоа тој даде лакт.Чудното ми е шѕо овој Роберто не се вртеше како пичка,очигледно брзењето за надополнување на негативата е причината.Да беше обратно 20мин не стануваше.:icon_mrgr:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Какви цигани, не ја исфрлија па послем тоа не ни ја вратија топката. Во Арачиново дури ја враќаат, ама на кампот тешко..
Зашто да ја исфрлат ? Зашто овој со лакт му влезе на Роберто што во случајот беше фаул за Барса и падна симулирајки повреда ?
 
R

red.devil

Гостин
Ако збориш кога лежаше Манџукич,не само што не требаше да ја исфрлат топката,туку требаше некој да му оди на тоа усташко гомно со ѓон у фаца.Кај му удри лакт на Роберто,па и он на земја лежи.
Секако. Да те прашам, дали Коста од Челзи е говно од играч според тебе? Претпоставувам какво мислење имаш за него па затоа ќе се надоврзам. Тоа говно од играч кога можеше да врати топка и да покажи фер-плеј, мислам може секој. Е клошаранава поголемо дно се од него... :toe:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Секако. Да те прашам, дали Коста од Челзи е говно од играч според тебе? Претпоставувам какво мислење имаш за него па затоа ќе се надоврзам. Тоа говно од играч кога можеше да врати топка и да покажи фер-плеј, мислам може секој. Е клошаранава поголемо дно се од него... :toe:
Коста ми е омилен играч од Челзи:kuracc:
 
A

apidrone

Гостин
А и МТВ да пушат кур со рекламине. Ако не нека заврши утакмицата, ние ќе си гледаме пропаганда за трето дете.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Topkata e isfrlena namerno, igrach lezhi na terenot. Ako navleguvame dali e legacenje za gubenje vreme ili vistinska bolka, pola od tie topki ne treba da se vratat.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.962
Нејмар кој циган е , да сум Иниеста на клоци би го намавал што се замислува не знам
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Sea Celzi ke lupne 56,60 milioni i ke go vrati nazad

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom