UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
R

red.devil

Гостин
Кој клошарски тим е Барса, божеее... Дури повеќе се гледа во ситуации на израмнет критериум... :sick:
Тим составен од плачковци, пички со цигански менталитет кои само со притисок врз судијата и кревање тензија можат да издејствуваат поволен резултат. Гаден ми стана фудбалот од оваа циганарија од состав...:гомце::sick::pov:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Нејмар што се фолира е една работа, други 5 фаули што не ги свирна а беа очигледни е друга.
jas da sum sudija nikogas nema da mu sudam faul na nejmar posto ne znaes dali plackoto simulira ili stvarno e faul. Posto 99.9% gi simulira faulite ja ne bi mu sudel faul i dokolku nekoj mu ja skrsi nogata posto neznaes dali e fauliran ili sam si ja skrsil za da iznudi faul.

Dali me razbiras ;)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Какви цигани, не ја исфрлија па послем тоа не ни ја вратија топката. Во Арачиново дури ја враќаат, ама на кампот тешко..
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.197
Поени од реакции
21.347
Tuchel so Durm ja prokocka rabotata.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Нели има правило да добиваат жути по секој по остар приговор кон судијата или ова само во ПЛ е?
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
да го имаше Јувентус Мората наместо Игуаин досега сигурно ќе имаше еден гол даено... страшен кочничар на играта од Јувентус е Игуаин... и неколку пасови згреши во опасна зона, шо можеше Фарса да ги казни...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Како што очекував и напоменав некоја страна поназад - плачковци.

А тоа со топката што не ја исфлија а потоа не ја вратија доволно зборува... и во Торино исто не ја исфрлија.

Gay.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Какви цигани, не ја исфрлија па послем тоа не ни ја вратија топката. Во Арачиново дури ја враќаат, ама на кампот тешко..
За кого да ја исфрлат? За Манџукич? Најголемото копиле од човек што постои, со лакто влегува смртнички а тој симулира.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Какви цигани, не ја исфрлија па послем тоа не ни ја вратија топката. Во Арачиново дури ја враќаат, ама на кампот тешко..

Ако збориш кога лежаше Манџукич,не само што не требаше да ја исфрлат топката,туку требаше некој да му оди на тоа усташко гомно со ѓон у фаца.Кај му удри лакт на Роберто,па и он на земја лежи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom