Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Дали имаш видено како изгледа тоа масло под нулата а да не збориме на -20.
За турбаш и 10 40 е многу а не 20 50.
Повели едно видео, на јутјуб имаш еден куп вакви споредби:

Zavisi sa koj turbass e i koja godina e zasto ima turbasi so koristat 0-30
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.805
Поени од реакции
39.087
и сега треба или нетреба да излегува нешто?
не треба, не ти зборам на памет мајсторот што ја глеаше мојата ги гледаше тие ствари, овој што ме цитира се прави паметен само.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
и сега треба или нетреба да излегува нешто?
Прво побарај некој мајстор кој може да го види возилото,дали од твојата околина распрашај се малку сигурно ќе најдеш,ако е од друг град прашај некој на форумот ќе ти даде адреса или најубаво да си земеш мајстор некој со тебе,овака само приказни овде ќе кажуваме.Има многу друѓи работи шо треба да се гледат освен моторот.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Фолија за затемнување на фарови? Каде и колку кошта?
Значи не од онаа за прозорци што се прекршува, него фолија за тонирање на фарови ми треба...?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Фолија за затемнување на фарови? Каде и колку кошта?
Значи не од онаа за прозорци што се прекршува, него фолија за тонирање на фарови ми треба...?
Пиши на фб - folija za stakla
https://www.facebook.com/thegarage.carbontuning?hc_ref=SEARCH

овој го најдов од The Garage што лепат фолии, има неколку приватни лица што си продаваат фолии по купи продај огласите
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
A ako bregstata e pod poklopecot?
Sto ima vrska bregastata, malce ke prska. Zagrean motor pomalce da duva e donekade normalno, sve zavisi so tip na motor kakva e konstrukcijata i kakvo ubrizgavanje ima. Imas motori so pocnuvaat da duvaat na 100tina iljadi km, imas motori so ne duvaat(i ne treba) i po 300.000km. Benzincite duvkaat site pomalce, donekade i normalno imaat upola poniska kompresija od dizelite. Kaj dizelite npr starite tdi kako mojot ne treba da dimat sifkasto kaj cepot, ponovite komon rail duvaat site poso takva im e konstrukcijata. Nekoe generalno pravilo e so pomalce da duva, ako duva premnogu togas motorot ne cini.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Препорака за добра летна гума, 18ка бандаж?
245/40
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Препорака за добра летна гума, 18ка бандаж?
245/40
Еве ти го најновото тестирање на Аутобилд, додуша за 225/17, но мислам дека може да послужи ориентационо... Јас би гледал Фалкен или Фулда, Ханкоок можеби, Континентал или Данлоп ако ти се даваат повеќе пари...

 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Дечки да ве прашам, што е финтава со овој модел на SEAT Cordoba? Гледам ги шиткаат по 2.000 евра, а се произведени 2008 година. Кој им е проблемот? :confused:

 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Дечки да ве прашам, што е финтава со овој модел на SEAT Cordoba? Гледам ги шиткаат по 2.000 евра, а се произведени 2008 година. Кој им е проблемот? :confused:

Sve se utepani vo taksi. Ako e kolata od makedonsko poteklo. Pa apla bela koga ke ja vidis.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Sve se utepani vo taksi. Ako e kolata od makedonsko poteklo. Pa apla bela koga ke ja vidis.
Значи освен то шо се вели, не се некој дефеклија коли? Проблем со мотор или пак некоја грешка пратка шо се вика :eek: Некој искуство има со оваа Cordoba?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Значи освен то шо се вели, не се некој дефеклија коли? Проблем со мотор или пак некоја грешка пратка шо се вика :eek: Некој искуство има со оваа Cordoba?
Трап страдал, нежни и расипливи ... прескокни ги, за џабе не е сомнителна цената со годината
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Дечки да ве прашам, што е финтава со овој модел на SEAT Cordoba? Гледам ги шиткаат по 2.000 евра, а се произведени 2008 година. Кој им е проблемот? :confused:

Па за тие подобро да купиш шевролет авео каде каде одколу сликава кое е тестерска кола здравје


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom