Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Финтата со гранде е што ме блокирал на Фејсбук а се немавме ни за пријатели.
Целиот респект у вода.
Никад да не се врати.
Ама не, сериозно, добри мислења имаше јас не знам зошто така наеднаш. Да е до мене ќе знаев, нешто конкуренција а у, ама не е до мене. Штета.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Финтата со гранде е што ме блокирал на Фејсбук а се немавме ни за пријатели.
Целиот респект у вода.
Никад да не се врати.
Немора да значи дека те блокирал, можеби само го деактивирал профилот. Од кај знаеш ни што поминува човекот.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Финтата со гранде е што ме блокирал на Фејсбук а се немавме ни за пријатели.
Целиот респект у вода.
Никад да не се врати.
Добро е барем немора ни да жали дека те запознал.

Како и да е, одличен вкус за филмови имаше. Мене ќе ми фали. :(
Да Да филмоман си беше дечкото рака на срце,башка на таа бројка лупаше и доста репризи :cuc:(y)
Подобро вака отколку да држеше говори у Дк:pos: како и да е колку и да ми е жал што не е тука сепак да се надеваме дека донел добра одлука.Инаку еден quote не е од мене:sleep:

''Гледаше толку многу филмови, што на крајот и самиот влезе во филм. Во некој трилер најверојатно. Ги уби сите ликови околу него''

Се јави добро е,дише значи.
Филмови Генерална дискусија стана посиромашна....Тоа е тоа Гранде се најубаво ти посакувам (y)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
@Вокерка види:
http://www.imdb.com/title/tt3402236/?ref_=nv_sr_1
Мислам те прочитав еднаш дека и ти ко мене ги сакаш овие филмови.
Баш да видиме што ќе испадне.
Изгледа ќе биде римејк на оној од 74-та, одамна ми е гледан ама памтам дека не ме воодушеви нешто особено.
Новиов со Деп и Пенелопе Круз, ќе видиме.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.451
Поени од реакции
9.364
Изгледа ќе биде римејк на оној од 74-та, одамна ми е гледан ама памтам дека не ме воодушеви нешто особено.
Новиов со Деп и Пенелопе Круз, ќе видиме.
Да да римејк на тој ќе биде. Мене баш ми беше убав. Која екипа од актери е таму: Lauren Bacall, Ingrid Bergman, Sean Connery, Anthony Perkins... Tој, Death on the Nile и Evil Under the Sun си ги сакам ептен.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Му снемало Шекспировци на Брана, па се врти сега кон Кристи. :D

Книгата е феноменална и мислам ниеден филм не може да ја екранизира како што треба. Не дека е нешто тешко за екранизирање, само секогаш во филмот знаат нешто да усерат.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Абе ај тој од 1974 е супер филм, не е ко книгата ама пак е супер, што им треба римејк не знам. Секогаш сум бил против да се чепкаат постари филмови, на пример еве прв што ми текнува A Perfect Murder римејк на Dial M for Murder. Значи легендар филм на Хичкок, и земале римејк прават, не беше за никаде римејкот ама што знам, јас да сум би забранил римејк на такви легендарни филмови. Сега и овој, каде бе со оној актер за Поаро? Глупост ќе биде мислам овој римејк.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ок ова е веќе претерано. Strangers on a Train најпрво, па додека гледав ова, видов дека Бен Афлек прави римејк и на Witness for the Prosecution. Немам ништо против Финчер, му ги сакам филмовиве ама нека не ги чепка овие стари филмови, за вториов само ова :facepalm:.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.445
Му снемало Шекспировци на Брана, па се врти сега кон Кристи. :D

Книгата е феноменална и мислам ниеден филм не може да ја екранизира како што треба. Не дека е нешто тешко за екранизирање, само секогаш во филмот знаат нешто да усерат.
Во книгата е главен моментот на изненадување, а на повеќето ни е познат расплетот така да нема потреба од римејк. Слично како Usual Suspects и The Sixth Sense, еднаш кога ќе ги изгледаш, второто гледање е за џабе.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
^ I ja pa budala sum zemal da go repriziram usual suspects se znae ednas i tolku po vtor pat veke dosadno znaes sto se slucuva i tapa ti e
Па ти мораш, по милион филмови гледаш и не ти останува ништо освен да ги репризираш. Досадно не досадно тоа е. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom