Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Arrival одличен.
Препорака да тркнете до кино да го погледнете.
Ме внесе филмот уште од самиот почеток, нема дрн-мрн 15-20 минути како во повеќето други филмови.
Брзо почнува да се дешава нешто, почнуваш да размислуваш што е, како е, да дешифрираш и слично.
Ејми Адамс е одлична како и секогаш.
Саундтракот е фантастичен. Единствена работа која не ми се допадна е тоа што почувствував дека „негативците“ во филмот беа исфорсирани.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.791
Поени од реакции
33.602
Arrival одличен.
Препорака да тркнете до кино да го погледнете.
Ме внесе филмот уште од самиот почеток, нема дрн-мрн 15-20 минути како во повеќето други филмови.
Брзо почнува да се дешава нешто, почнуваш да размислуваш што е, како е, да дешифрираш и слично.
Ејми Адамс е одлична како и секогаш.
Саундтракот е фантастичен. Единствена работа која не ми се допадна е тоа што почувствував дека „негативците“ во филмот беа исфорсирани.
Си го тргнал девојчето од аватар? o_O Или девојчето се маскирало за денот на вештерките? :pos:
Screenshot_14.jpg
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
По Лего анимираниот, следува и Emoji movie во 2017.
Јао Холивуде, колку те усраа. :pov:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Sully ми е сличен со Joy од лани, избрале рандом прича и напраиле филм. Не дека беше лош или досаден ама ништо посебно, онака, можел дедо Клинт и на друго да ги потроши парите. Добро го скоцкал филмот, немаше `едносмерна улица` тек, ок за тепање време и толку, Том Хенкс си е класика, но сепак за брзо ќе отиде у заборав Сали, далеку од Оскар или нешто слично. Може да му исфорсираат номинација пошто е класичен американски филм со нивен херој бла бла.

Никогаш нигде не би патувал со Том Хенкс. :D
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.426
Поени од реакции
9.330
исто и ја, после фудбал :D
И? Се како што кажав нели. На почеток е топ, јас дури го гледав го предложив, ама на крај се премислив. Имало шанса да биде нешто од филмов, ама како иде понатаму срање станува. 80 мин трае а ме замараше ко 4 саати. 6 од мене зошто е нешто различно, а не повеќе од 6 зошто ме напна да осетам дека е таков.[DOUBLEPOST=1480850540][/DOUBLEPOST]
@Џонтра Волта, зошто 5-ка на Black Swan? :(
Глуми џонтра, ги гледа убавите филмови за намерно да ги искасапи, така важен се осеќа :P
 
Последно уредено:
G

grande-juve

Гостин
И? Се како што кажав нели. На почеток е топ, јас дури го гледав го предложив, ама на крај се премислив. Имало шанса да биде нешто од филмов, ама како иде понатаму срање станува. 80 мин трае а ме замараше ко 4 саати. 6 од мене зошто е нешто различно, а не повеќе од 6 зошто ме напна да осетам дека е таков.
Па не баш :D. Мене обратно, првата половина ми беше мех, али после почна да ми станува подобар и подобар, и убаво ме внесе. Норман Бејтс би бил горд на оваа. И убаво направен филмов, имаше и некои неуспешни моменти кај шо пробуел режисеров да се истакне, имаше на моменти и замарање, али генерално ја постигнуе атмосферата шо се бара.. 7,5че
посебно третиот дел ми беше прејак, коа отиде у фул психо мод.. плус, никогаш не качувај автостопери :D
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.426
Поени од реакции
9.330
Па не баш :D. Мене обратно, првата половина ми беше мех, али после почна да ми станува подобар и подобар, и убаво ме внесе. Норман Бејтс би бил горд на оваа. И убаво направен филмов, имаше и некои неуспешни моменти кај шо пробуел режисеров да се истакне, имаше на моменти и замарање, али генерално ја постигнуе атмосферата шо се бара.. 7,5че
посебно третиот дел ми беше прејак, коа отиде у фул психо мод.. плус, никогаш не качувај автостопери :D
Мене најјак ми беше тој што ја уби мајката. Каков лик еј.. И моментите со таткото. А глупи ми се такви сецкања и колења на филм. Глупости. Цело село го складира во фрижидерот.
И женскава смотано глумеше некако. И, имаше некои работи апла нелогични. Ама ај.
Тој режисерот го замислував каков е спрема филмот и кога го видов после, иста фаца.
Да го видам ќе му речам ок е дечко различен си. Еве ти 6 :D

Немој бе Норман со овие глупости.
 
G

grande-juve

Гостин
Мене најјак ми беше тој што ја уби мајката. Каков лик еј.. И моментите со таткото. А глупи ми се такви сецкања и колења на филм. Глупости. Цело село го складира во фрижидерот.
И женскава смотано глумеше некако. И, имаше некои работи апла нелогични. Ама ај.
Тој режисерот го замислував каков е спрема филмот и кога го видов после, иста фаца.
Да го видам ќе му речам ок е дечко различен си. Еве ти 6 :D

Немој бе Норман со овие глупости.
Женската си одглуми баш ко психо бе, лајкче од Норман сигурно ќе добиеше.. Режисеров добар си беше ко за прв филм
па немаше до толку колења, а плус уметнички беа, фини и смирени :D

А тој да убиецот на почеток да, и он беше добар психо, али оваа го надмина :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
@Џонтра Волта, зошто 5-ка на Black Swan? :(
Кој си бе ти? :D

Не знам, очекував нешто многу поише, иако отприлика знаев дека се вакви некои трипови ама коа заврши доби само едно `ок` и Х на бс-плеерот.
Јеби га, не сум доволно паметен да препознавам и уживам во вакви ремек-дела прифатени од големата форумска маса.

Не сум ни како повеќето, ако на сите им е добар филмот мора и на мене да ми е да не ми викаат. :icon_mrgr: Или ако е на одреден Х режисер по автоматизам мора да е ремек-дело и не смее да трпи критика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom