Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.367
Поени од реакции
25.096
Пишав и порано мислам, а и сега - среќен сум што Лападула постигна гол, се гледа колку му значи и навистина заслужува со пргавата игра што ја прикажа. Борбен е, ми се допаѓа неговиот карактер и се надевам ќе пружи уште многу добри партии.

Од Лега Про до повик за репрезентација во 3 години :bravobe:
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
381
Поени од реакции
173
Пишав и порано мислам, а и сега - среќен сум што Лападула постигна гол, се гледа колку му значи и навистина заслужува со пргавата игра што ја прикажа. Борбен е, ми се допаѓа неговиот карактер и се надевам ќе пружи уште многу добри партии.

Од Лега Про до повик за репрезентација во 3 години :bravobe:
варди :P
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Белоти само ако се носи напаѓач. Берарди и Кеита се добри за да се има избор на крила. Сусо/Берарди и Нианг/Кеита ќе биде одлично да се имаат.

Sent from my Ultra using Tapatalk




Белоти печен за у Милан

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
:D

Во Палермо играше одлично, а ниеден поголем клуб не го зема за смешната сума од 7.5 мил. Сега Торино ќе земе најмалку 30 мил, а може и 60 мил ако потпише нов договор.
Белоти, Берарди, Бернардески и Пелегрини. Италијанци кои се на листата на Монтела.
 
C

Castiel

Гостин
:D

Во Палермо играше одлично, а ниеден поголем клуб не го зема за смешната сума од 7.5 мил. Сега Торино ќе земе најмалку 30 мил, а може и 60 мил ако потпише нов договор.
Белоти, Берарди, Бернардески и Пелегрини. Италијанци кои се на листата на Монтела.
Ко што земаа за глик голема пара така и за Белоти ќе земат. :D

Sent from my Ultra using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
30м у јануари нека дадат и нека го зимаат одма, одличен играч, ќе добиеме шпиц за наредни 10 години.

Шева му бил омилен играч, фан на Милан е, ќе гриза секоја утакмица со Лападула.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Глик и Белоти се сосема различно, немаше интерес од поголеми екипи. Ако се вмешаат Челзи, Наполи, Јувентус ќе побара и 40 мил. Максимовиќ го даде за убава сума.
 
P

PewDiePie

Гостин
Басели,Берарди,Белоти....има уште по некој од Торино/Аталанта добар млад италијанец,нема да биде лошо да ги соберат,млад италијански Милан до сега дава резултати.

Иако пак ќе кажам,на Зима мора да се одврзе кесето,мора по некоја ѕвезда да земат,добро е и за маркетинг и за атмосфера и за привлекување уште јаки играчи.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Нема да ја болат колената. [DOUBLEPOST=1478965353][/DOUBLEPOST]Milan are interested in Ricardo Rodriguez of Wolfsburg

Да се надеваме дека после 12345 бекови конечно ќе земат еден саалм. :D
 
Последно уредено:

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Ромањоли, Де Шиљо и Бонавентура асистенти во прво полувреме за Италија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom