Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.085
Поени од реакции
687
Eve ispit za Furlani , Mike moze da se zameni ama Theo e nesto sto nema da imame nikogas , ti se nudi za nov dogovor , saka da ostane .
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.653
Поени од реакции
23.688
Голманот на Холандија на европсково не знам колку го приметивте. Добар талент е а има само 21 год. Ете замена за Мајки ако сака да се пакува.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.638
Голманот на Холандија на европсково не знам колку го приметивте. Добар талент е а има само 21 год. Ете замена за Мајки ако сака да се пакува.
Во Англија игра скап ќе биде,Булка или Шевалие се подобра варијанта.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.085
Поени од реакции
687
Ako Theo ti bara 7 mil po sezona , ti mu davas 10 mil , Mike ako bara 5 ti mu davas 7 mil , i ke pogases deka si ekipa so golemi celi , a ne da bides raspad sistem
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.638
Леао стандар лошо,несериозно и шалабајзерски.
Оди лево дрибла и потоа нелогичен центаршут.
Пиоли повторно лошо го поставил....ова уствари Мартинез.
Се надевам дека Арапиве се сериозно заинтересирани за него.
 
Последно уредено:

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.484
Поени од реакции
5.751
Леао стандар лошо,несериозно и шалабајзерски.
Оди лево дрибла и потоа нелогичен центаршут.
Пиоли повторно лошо го поставил....ова уствари Мартинез.
Се надевам дека Арапиве се сериозно заинтересирани за него.
Каков и да е зависиме од него, у квалитет е алфа и омега за жал.

Точно дека у тим како Милан не смее да биде таков играч главен али според твојот миленик Каринале не се битни титули туку да се учествува, значи да се фати ЛШ. Што уместо Милан значи дека сме Фиорентина.

За таков селски тим таман си е Леао не знам што се буниш :toe:
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.638
20240619_231508.jpg

Убави новости......честитки за Габија.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.085
Поени од реакции
687
Furlani majstorot go gubi pol pozicijata za Zirkze , a alternativite se vise odideni vo drugi ekipi ( ovoj od Stutgart i Girona ),eve kako raboti ova uprava.
Pinamoti e pecen za kaj nas zaedno so Depay
Автоматски споено мислење:

Furlani majstorot go gubi pol pozicijata za Zirkze , a alternativite se vise odideni vo drugi ekipi ( ovoj od Stutgart i Girona ),eve kako raboti ova uprava.
Pinamoti e pecen za kaj nas zaedno so Depay
 
Последно уредено:

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.669
Поени од реакции
2.650
Прегледај го приврзокот 420936

Убави новости......честитки за Габија.
Му честитам од све срце и сега можам мирно да спијам чим Габија рипна во тафче.

Furlani majstorot go gubi pol pozicijata za Zirkze , a alternativite se vise odideni vo drugi ekipi ( ovoj od Stutgart i Girona ),eve kako raboti ova uprava.
Pinamoti e pecen za kaj nas zaedno so Depay
Автоматски споено мислење:

Furlani majstorot go gubi pol pozicijata za Zirkze , a alternativite se vise odideni vo drugi ekipi ( ovoj od Stutgart i Girona ),eve kako raboti ova uprava.
Pinamoti e pecen za kaj nas zaedno so Depay
Еднаш бар едно нешто позитивно да пишеш, мислам дека ќе ти бидам и вечно благодарен, како јас така и сите членови, подфорумци, соборци, росонери пред се.
И што ако ја губи позицијата за Ѕиркце? Сакаш ли новиот Де Кетеларе да го донесеш? Па уште поубаво Депај да дојде, искусен е и многу подобро би се снашол во овој тим.. Пинамонти, ко дете на Интер не би го зел за решение, иако дечкото ми беше мое играче на ФМ, го имам гледано неколку пати за Сасуоло, не е тоа тоа ко на игра јбг.. ама за Депај апсолутно би, башка бесплатен трансфер е, ај провизија за агент само бла бла, ама пак според мене многу подобро него 35-40м за некој што изиграл една сезона само во Болоња.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.638
Многу ми се допаѓа како игра Нико Вилијамс.
Има солидни центар шутеви,одлична брзина, способност за дриблинг, талент и способност за постигнување голови.
Има 21 година и има потенцијал да биде многу подобар играч од ова што е сега Леао.
Се надевам Милан ќе добие солидна понуда од Арапите за конечно да имаме сериозен фудбалер на левата страна.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.484
Поени од реакции
5.751
Многу ми се допаѓа како игра Нико Вилијамс.
Има солидни центар шутеви,одлична брзина, способност за дриблинг, талент и способност за постигнување голови.
Има 21 година и има потенцијал да биде многу подобар играч од ова што е сега Леао.
Се надевам Милан ќе добие солидна понуда од Арапите за конечно да имаме сериозен фудбалер на левата страна.
Кур ќе свитка против 15те играчи на Емполи у шеснаесетникот.

Едно е да играш против селски екипи у Шпанија што никад у живот не играле одбрана а друго е да играш против тимови што дишат тактика у Италија.

Да знам дека душа им зема на таљанциве ама тоа е више друг муабет, ај што немаат играчи ама за тоа и спалети се посра со играта.

Леао ваков таков у тие 10 утакмици што ги тепавме по ред за да земеме титула он беше или стрелец или асистент скоро на секој гол.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.484
Поени од реакции
5.751
Иначе да се надоврзам на скаутинг репортот на Саше за Нико Вилијамс, типот имал моментално поглема плата од Леао :pos:

Сигурно ќе го видиме у дресот на Милан :cool:
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.638
Бидејќи сезонава Леао го изневери Пиоли и изврши предавство на клубот со неговото издание,перформанс и посветеност апсолутно не го заслужува ниту тоа што го заработува и потребна е промена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom