НБА сезона 2016-2017

Кој тим ќе биде овогодишен шампион?

  • Голден Стејт Вориорс

    Гласови: 23 76,7%
  • Кливленд Кавалирс

    Гласови: 7 23,3%

  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2013
Мислења
3.329
Поени од реакции
6.638
Какви се тие најави бе :icon_lol: , Вејд е далеку од тројкаш a Миротич не е 2 гард кој ќе трча низ скринови за да шутира тројка.

Паметно ќе им е ако го земат Грин од Спарс.
Хех, а зошто Спарси би им го дале?
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Чикаго секој Велики Петак ќе погаѓаат тројка оваа сезона изгледа, каков скуп на камењари мајко мила.
 
W

wicked_1

Гостин
The Kings have reportedly had discussions with the Heat involving a trade that would send Rudy Gay and Darren Collison to Miami in exchange for Goran Dragic.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Какви се тие најави бе :icon_lol: , Вејд е далеку од тројкаш a Миротич не е 2 гард кој ќе трча низ скринови за да шутира тројка.

Паметно ќе им е ако го земат Грин од Спарс.
Искрено очекувам да се случи барем уште еден трејд во Булс и тоа токму да бараат swingman.
 
G

garthok

Гостин
The Kings have reportedly had discussions with the Heat involving a trade that would send Rudy Gay and Darren Collison to Miami in exchange for Goran Dragic.
Јас мислам ќе се отствари, Руди како што знам купил неодамна куќа во мајами а и очигледно е дека неќе да остане, колисон не достоен за стартер а и карактерно е насилен нели тоа што ја претепа жена му :neetaka:
ми се допаѓа драгиќ, би биле интересни за гледање со него
 
W

wicked_1

Гостин
Јас мислам ќе се отствари, Руди како што знам купил неодамна куќа во мајами а и очигледно е дека неќе да остане, колисон не достоен за стартер а и карактерно е насилен нели тоа што ја претепа жена му :neetaka:
ми се допаѓа драгиќ, би биле интересни за гледање со него
Се прашував дали можат Кингс полошо од сега, и со трејдов мислам дека ќе успеат. Ново дно е на повидок, го трејдаат Руди Геј кој е олстар потенцијал еден од најверсатилните крила во лигата + Колисон за Драгич преценетото плејче кое стана играч ради Хорначек.

Фактички ги тргаат единствените што играат одбрана во тимот, за лимитирано офанзивно плејче. :icon_lol:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.627
Поени од реакции
10.340
Се прашував дали можат Кингс полошо од сега, и со трејдов мислам дека ќе успеат. Ново дно е на повидок, го трејдаат Руди Геј кој е олстар потенцијал еден од најверсатилните крила во лигата + Колисон за Драгич преценетото плејче кое стана играч ради Хорначек.

Фактички ги тргаат единствените што играат одбрана во тимот, за лимитирано офанзивно плејче. :icon_lol:
Kolison i gay nemat o od odbrana a za olstar potencijal me nasmea.. Gay kolku gi napraj 30? Ne biva od nego igrac.. Dragic e drazen za niv
 
G

garthok

Гостин
Се прашував дали можат Кингс полошо од сега, и со трејдов мислам дека ќе успеат. Ново дно е на повидок, го трејдаат Руди Геј кој е олстар потенцијал еден од најверсатилните крила во лигата + Колисон за Драгич преценетото плејче кое стана играч ради Хорначек.

Фактички ги тргаат единствените што играат одбрана во тимот, за лимитирано офанзивно плејче. :icon_lol:
Не е ол стар потенцијал, можеби во времето кога играше за Мемфис. Не игра одбрана, депресивно игра, форсира. (мое мислење)
Darren vs. Dragic статистички тука се http://stats.nba.com/vs/#!/?PlayerID=201954&VsPlayerID=201609 но боље стил има драгич, наликува на рондо ја такви плејови сакам
Ty lawson инаку ги буши и двајцата во брзина, ептен е брз у пм, вчера го гледав против клиперси прво пол
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.021
I ja bi go trejdal Gay :) od kaj i da si otisol ekipata prknala, neka se banja na florida dobro mu e
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Една прогноза за сезонава...

Запад:
Golden State
San Antonio
Clippers
Utah
Memphis
Portland
Houston
Dallas

Исток:
Cleveland
Boston
Atlanta
Toronto
Indiana
New York
Bulls
Detroit

MVP:Leonard
ROY:Hield
MIP:Schroder
DPY:Jordan
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom