НБА сезона 2016-2017

Кој тим ќе биде овогодишен шампион?

  • Голден Стејт Вориорс

    Гласови: 23 76,7%
  • Кливленд Кавалирс

    Гласови: 7 23,3%

  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.257
Дечки уште еднаш да пишем овде да не рече после некој ко лани не знаел.
Во врска со фантази лигата, кој сака нека се пријави у темата до петок, у недела наредна ни е драфтот.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.474
Поени од реакции
5.523
Тек градат психа, носечките играчи им се деца од по 20 години (Расел, Инграм, Рендл), никој не очекува чуда.

Од друга страна Кингси веќе неколку години имаат кор составен од олстари и играчи во врв на кариера, а најверојатно пак нема да играат плејоф и ќе се тука негде резултатски со децата од Лејкерс.
Бруки, од управа до играчи.
Рендл не е ништо посебно, максимум што можи е да биди 3-4та опција во контендер, во случај и да успеј да е стартер. Расел и Инграм ќе ги видиме, талентот е тука за ол-стар играчи но им претстои многу работа. Сезонава 25-30 е успех за децата но нема да сум зачуден да танкаат уште сезонава па наредното лето со голем простор во капот и уште еден топ 3 да нападнат.

Сакто медиокритет екипа ќе си останат, нагоре високо, надолу длабоко.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
Expertska prognoza

Zapad

1. GSW (ne poveke od 65 pobedi kerr si ja nauci lekcijata i cesto ke odmara igraci)
2. Spurs
3. Clippers
4. Wolves
5. OKC
6. Grizz
7. Rockets
8. Jazz


Istok

1. Cavs
2. Celtics
3. Raptors
4. NYK
5. Bulls
6. Hawks
7. Wizards
8. Pistons


MVP: Towns
ROY: Embiid
MIP: Devin Booker (na ova mozite kukjata da si ja stavite deckoto preku 10 poeni naoredok ke ima)
Nba champs: Cavs (The King ke go raspara KD kako i sekogash a na Steph pak ke mu padni sapuncheto)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Милвоки и Чикаго се близу до договор за трејд на Мајкл Картер-Вилијамс за Тони Снел. :D
Не знам кај им е умот со трејдов на Бакси.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.681
Поени од реакции
1.990

На вас се молам, барем да бидете интересни за гледање.
Најинтересна екипа за гледање оваа сезона : Минесота, Никс
Најдобар млад играч: Девин Букер
№7 во витрините оваа сезона, идемо:oeoeoe:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.257
Мајкл Картер Вилијамс у Чикаго, Тони Снел у Милвоки.

Најверојатно ја ќе идем у Чикаго ќе шутирам тројке годинава :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.257
Ретко се гледа вака глупав трејд и за двете страни.

Страшно, понепотребни играчи и двата тима да барале немаше да најдат, цел ден се мислим да најдем логика у трејдов
 
G

garthok

Гостин
По секоја цена изгледа сакале да го дадат, сакаа за Бен Меклимор пред неколку дена, а Бен е шутинг гард, башка Мајкл к.в. не е добар шутер, значи никаква логика.
 
W

wicked_1

Гостин
Страшно, понепотребни играчи и двата тима да барале немаше да најдат, цел ден се мислим да најдем логика у трејдов
Едино муабетот за Фарид коњот во Орландо ќе беше посмешен, а овие да им дадеа некоe бек шутерче/плејче.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.331
Поени од реакции
6.648
Страшно, понепотребни играчи и двата тима да барале немаше да најдат, цел ден се мислим да најдем логика у трејдов
По повредата на Middleton, Милвоки бараше негова замена - шутер. А Чикаго претпоставувам дека едноставно рекле MCW е подобар играч иако не ни одговара, ќе го земиме...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Вистина дека проблем ќе е spacing-от за Булси (барем со овој ростер), но мораа да земат салам бек ап плеј за Рондо.За мене е ова добар потег за Чикаго, пошто Снел во нити еден сегмент во играта не беше помош за Булси. Нит е некој елитен дефанзивец, нити пак добро шутира тројки. МекДермот и Миротич ќе бидат многу важни како единствени шутери за три. Секако тука е и рукито Зипсер кој не верувам да добие многу шанси. Исто имаше најави како Вејд ќе зема повеќе шутеви за 3.
 
W

wicked_1

Гостин
Вистина дека проблем ќе е spacing-от за Булси (барем со овој ростер), но мораа да земат салам бек ап плеј за Рондо.За мене е ова добар потег за Чикаго, пошто Снел во нити еден сегмент во играта не беше помош за Булси. Нит е некој елитен дефанзивец, нити пак добро шутира тројки. МекДермот и Миротич ќе бидат многу важни како единствени шутери за три. Секако тука е и рукито Зипсер кој не верувам да добие многу шанси. Исто имаше најави како Вејд ќе зема повеќе шутеви за 3.
Какви се тие најави бе :icon_lol: , Вејд е далеку од тројкаш a Миротич не е 2 гард кој ќе трча низ скринови за да шутира тројка.

Паметно ќе им е ако го земат Грин од Спарс.
 
G

garthok

Гостин
Ty lawson во Вегас закаснил на тренинг и го пропуштил летот за Кентаки, не издржа ни во подготовките... треба да го отсечат додека е време и така има негарантиран на една, мислам ако стварно имаат zero tolerance policy како што изјавуваше дивац..
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Какви се тие најави бе :icon_lol: , Вејд е далеку од тројкаш a Миротич не е 2 гард кој ќе трча низ скринови за да шутира тројка.

Паметно ќе им е ако го земат Грин од Спарс.
Мекдермот и Батлер едино според мене за тројки.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom