Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.537
Поени од реакции
3.736
Рекордерот од наше првенство Миса што пред некое време даде 93 коша на еден натпревар, а на сите други како од шала им давал бар по 40 поена, на првенствово има просек од 2.5 поена по натпревар.
Панов од Барселона нешто подобра статистика, али и он очаен.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Се на се далеку над очекувањата според мене поминаа на "Трофеј Македонија". Една тесна победа и два тесни порази, тоа е далеку повеќе отколку што јас лично очекував.

Со оглед дека играме во најслабата квалификациска група, можеби и има шанси на крилата на браќата Стојановски некако да се пласираме на ЕП.
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Се на се далеку над очекувањата според мене поминаа на "Трофеј Македонија". Една тесна победа и два тесни порази, тоа е далеку повеќе отколку што јас лично очекував.

Со оглед дека играме во најслабата квалификациска група, можеби и има шанси на крилата на браќата Стојановски некако да се пласираме на ЕП.
Штo декa ќе се плaсирaме ќе се изблaмирaме и ќе не пунaт сo 30+ рaзликa..бoјље дa не се плaсирaaт..

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Штo декa ќе се плaсирaме ќе се изблaмирaме и ќе не пунaт сo 30+ рaзликa..бoјље дa не се плaсирaaт..

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Никогаш не е подобро да не се пласираат отколку да се пласираат на ЕП. А дека нема да имаме никакви реални шанси таму тоа е јасно....
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Никогаш не е подобро да не се пласираат отколку да се пласираат на ЕП. А дека нема да имаме никакви реални шанси таму тоа е јасно....
Вo мoментoв и те кaкo е пoдoбрa..

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
484
Поени од реакции
502
некој да знае стрим за утакмицата со Словенија вечерва
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Дујковиќ кое теле е, џабе 2.26 висок,дрво неделкано.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Во второ полувреме дали 5 коша од игра беа, па добро до толку да не можеш да погодиш.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Прв пат го гледам тај сулендар кај нас..како татко изгледаше на играчите..а појма нема у напад
 

Kajgana Shop

На врв Bottom