Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Imam broj haha, ama ne znam dali da go viknam na msn ili preku poraka? I sto da mu pisam?:S
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Хаха немам доволно храброст да го прашам во лице (иако сме најдобри другари), а и плус сакав да го викнам за вечер на свирка, а се гледаме само во школо :/
Чудно ми е стварно како може луѓево да се глупираат на незамисливи начини во безброј реални шоу-а, бесрамно да изнесуваат интимни детали и да го продаваат (буквално) својот живот во такозвани квизови, а се срамат и губат храброст кога треба да зборуваат за ЉУБОВТА?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
ke ve molam za pomos. pred nekolku denovi bev izlegol so edni devojcinja koi sto mi se prijatelki poveke vreme. cesto skoro sekoj dnevno se druzam odnosno druzev so niv. ednata od niv mi e mnogu ubava i ne kriam deka sakam da imam nesto poveke so nea, megutoa kako i so site devojki taka i so ovaa nemav hrabrost da prevzemam nekoj poodlucen cekor. no, nokta koga izlegovme nekako se sluci , dali sobrav hrabrost ili ne znam sto, i ja baknav megutoa samo usta na usta zatoa sto ne znam francuski baknez. taa prifati voopsto ne reagirase loso bas naprotiv kako da i se dopadna. vo tekot na nokta vo nekolku slucai na moja a vo nekoi slucai na nejzina iniciativa isto taka se baknavme usta na usta. nemav hrabrost da se obidav za poveke , za francuski baknez. po taa vecer jas veke ne znam kako da se odnesuvam so nea. nisto od toa sto se sluci ne sum i spomnal nitu pak taa. ako mozi da mi dadete sovet kako treba da se odnesuvam koi postapki treba da gi pravam so nea za da ja osvojam odnosno da bide moja devojka ? ve molam za pomos bidejki ako uspeam taa voedno ke bide i moja prva devojka
Многу слатко. Прво, гледам се опседнуваш со тој француски бакнеж.:) Нема потреба да се замараш. Бакни ја како што ќе те поведе моментот, не размислувај дали имаш правилна ТЕХНИКА (no such thing).
Викни ја да излезете вие двајца, правете пријателски муабет и бар на крајот на вечерта, ако не порано, приближи и се на мало растојание и постој така малце за да ја зголемиш нејзината желба и за да собереш храброст и после погледни ја нејзината уста и направи го тоа што ужасно сакаш да го направиш во моментот.
Поздрав
 
M

M del Mar

Гостин
Хаха немам доволно храброст да го прашам во лице (иако сме најдобри другари), а и плус сакав да го викнам за вечер на свирка, а се гледаме само во школо :/
па ке му пишеш во смисол демек ееј вечер има свирка таму и таму свират тие и тие ај ако немаш нешто друго испланирано за вечер и ако сакаш дојди со мене..:toe: ја на ваков начин би го викнала да сум на твое место, нема простор за срам
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Ништо :( Му пишав порака дека има рок свирка во Вулкан (пошто и он слуша рок) и дека ако доаѓа да ми пише. После се уклучив на msn и ми пиша, ми рече дека бил на Водно цел ден, бил уморен :S Се надевам дека тоа не му беше само изговор :/
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.139
Ништо :( Му пишав порака дека има рок свирка во Вулкан (пошто и он слуша рок) и дека ако доаѓа да ми пише. После се уклучив на msn и ми пиша, ми рече дека бил на Водно цел ден, бил уморен :S Се надевам дека тоа не му беше само изговор :/
Баш и не си го викнала. Со порака и мсн секој мојт да те одјебит, а ко ќе му се јавиш е тогаш... немат полесно да избегат.

И еден другар беше на планинарење денес, 25 километри. Ама вечерва излезе со нас.
Тој бил на Водно, се уморил.
Сакам да ти кажам, не мојме да знајме дали беше изговор.
Уствари мојме, ако сакаше, ќе ти речеше - уморен сум вечерва, ама мојме да се видиме утре/заутре.
Ама ти не си му рекла да излезите на состанок, туку... ако идат да ти пишит, шо се малку различни поими.

Ти си знајш, ако го познаваш доволно да познајш дали си храбра да му речиш да излезите насамо, ама размисли дека морат да се ослободиш од стресот шо си го создаваш во себе.
Ти мислиш дека ако си женско и прва му речиш ќе се понижиш евентуално себеси. Фати го во живо, речи му - вака и вака.
И ти ќе си знајш на шо си, за евентуално ако те одбијат да одиш понатака. Вака си тапкаш во место. Ако си уба и те одбијат, тогаш мојт да е педер, народски кажано или играт World of War Craft.

Ама, ако не се обидиш немат да знајш. Речи му во живо како мислиш, како сакаш. Ако тој не сфатил какви сигнали му праќаш, незнајт да читат сигнали. А многу машки имаат проблем со читање сигнали, барем според мене, пошо и јас имам таков проблем секогаш. Затоа во живо не може да ти избега, или, ако не се среќавате често, на телефон. Заеби порака. Мојт да ти речит мобилниот не му чинит.
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Haha, da u pravo si :) Abe ja nekev da go viknam ko na sostanok posto glupo mi bese da se ponizam ako mi rece ne ko vo ovoj slucaj bez razlika zasto :S Nareden pat ke go prasam u skolo pa togas ke si znam :) A za ubava nz, on mi ima kazano deka sum haha
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Haha, da u pravo si :) Abe ja nekev da go viknam ko na sostanok posto glupo mi bese da se ponizam ako mi rece ne ko vo ovoj slucaj bez razlika zasto :S Nareden pat ke go prasam u skolo pa togas ke si znam :) A za ubava nz, on mi ima kazano deka sum haha
Овде грешиш. Не можеш да се понижиш ако ти рече не. Твоето понижување зависи само од тебе лично. Не смее да ти биде проблем да прашаш некого да излезете, а никако не смее да ти биде понижување ако те одбие. Мора да разбереш дека не секој можеби сака да излезе со тебе и тоа е нивно право да одлучат самите за себе.

Значи, поука: идниот пат јави се лично. Ако те одбие, не е крај на светот, а ако прифати, тоа е почеток на светот. :smir:

Поздрав. :helou:
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
dobri lugje, sakam neizmerno da vi se zablagodaram za site soveti sto mi gi dadovte minatite nekolku dena. ovoj pat nekako ja nadvladeav stramezlivosta i uspeav. nemate predstava kolku sum sreken, vi blagodaram na site
 
Член од
12 октомври 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
sakam sovet ako moze za nekoj idealen poklon sto moze da se dade za godisnina od vrskata

Sakam sovet ako moze za nekoj idealen poklon sto moze da se dade za godisnina od vrskata . vie kako poiskusni od mene odnapred vi blagodaram
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
sakam sovet ako moze za nekoj idealen poklon sto moze da se dade za godisnina od vrskata

Sakam sovet ako moze za nekoj idealen poklon sto moze da se dade za godisnina od vrskata . vie kako poiskusni od mene odnapred vi blagodaram
Долен веш,секси некој, со корсет,и со штипки :)
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
nekoj dobar parfem, ruza zavitkana (a moze i buket nema veze) i bonbonera vo vid na srce
nema promashaj... romantichno :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom