Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
сакам ваши размислувања за следнава ситуација:
девојкава има дечко го сака многу. он нејзе не толку, а и она малку од љубов што го има во него не знае да го покаже. нејзе и е убаво со него, му прогледува низ прсти за се. не дека он прави нешто лошо туку едноставно не знае да и покаже љубов. поради недостиг на нежности и милина, чувство на сигурност девојкава си наоѓа друг од кого добива се што не добива од својот дечко. се гледа со него некое време, и сфаќа дека не може без двајцата, бидејќи заедно они како целина би биле совршен дечко. еден со друг си ги надополнувале своите недостатоци. од едниот добива се што девојче би посакало да има од својот дечко-доверба слобода дружење лудување верност, а од другиов пак добива мн мн мн љубов неизмерна љубов и да искрена љубов...но девојкава не може да продолжи така долго. се наоѓа во тешка ситуација. треба да избере еден од нив или да одлучи да остане сама...
е сега ме интересира како вие би и помогнале на девојкава и што вие би направиле да се наоѓате во нејзина ситуација...
п.с ако сакате подетални информации слободно можете да ми се обратите:helou:
очекувам интересни и креативни одговори кои стварно би и помогнале на девојкава
поздрав!!!
Колку што јас разбрав првиот има пари а вториот е доста потентен така да девојката нешто наоѓа и во двајцата?
Најдобро е се да остави така, времето ќе каже со кој да остане или на двајцата да им даде по една клоца и да си најде трет?
Се што се случува спонтано некако е подобро, не е толку болно а ако проба да разговара со било кој или со двајцата знај дека ќе ја напуштат и двајцата...
Јас барем така мислам а не мора и да е така! :toe:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
96
Поени од реакции
12
Едно прашање?
Како од дечко кој се замишља дека е фраериште тешко може да се скроти и да се смири во една врска, во која во моментот многу малку учествува.Се гледаат едвај еднаш неделно, таа го кани сегде но тој никаде не иде со неа...се гледаат само кога тој ќе посака.....има ли шанси ова да се смени? Што треба да превземе девојката за да го придобие и припитоми ваквиот дечко?
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Едно прашање?
Како од дечко кој се замишља дека е фраериште тешко може да се скроти и да се смири во една врска, во која во моментот многу малку учествува.Се гледаат едвај еднаш неделно, таа го кани сегде но тој никаде не иде со неа...се гледаат само кога тој ќе посака.....има ли шанси ова да се смени? Што треба да превземе девојката за да го придобие и припитоми ваквиот дечко?
За жал никако, по односот се гледа дека е тотално незаинтересиран за врска или било каков тип на обврска, јас би се откажала одма, без разлика колку и да ми значи не вреди никој таков да се понижуваш до толку, а веќе ако толку го сака девојката мубает во кој ќе расчистат и двајцата што прават и каде оди нивната врска (доколку се во една).
 
M

M del Mar

Гостин
Едно прашање?
Како од дечко кој се замишља дека е фраериште тешко може да се скроти и да се смири во една врска, во која во моментот многу малку учествува.Се гледаат едвај еднаш неделно, таа го кани сегде но тој никаде не иде со неа...се гледаат само кога тој ќе посака.....има ли шанси ова да се смени? Што треба да превземе девојката за да го придобие и припитоми ваквиот дечко?

Да не го ферма...да си излага кога сака со кого сака и да не му трча по гзот народно кажано...(кога ке и се јави или кога ке рече тогаш можам да излезам, нека контрира малку)
Малку на игнор нека го стави...да не му посветува внимание, а ако не успева ондак нека му тури пепел и нека си најде друг момак :)
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Едно прашање?
Како од дечко кој се замишља дека е фраериште тешко може да се скроти и да се смири во една врска, во која во моментот многу малку учествува.Се гледаат едвај еднаш неделно, таа го кани сегде но тој никаде не иде со неа...се гледаат само кога тој ќе посака.....има ли шанси ова да се смени? Што треба да превземе девојката за да го придобие и припитоми ваквиот дечко?
Треба да знае да го *вози*.Со тоа што се гледаат, иако само еднаш неделно ,девојката има шанси да добие тоа што сака.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
сакам ваши размислувања за следнава ситуација:
девојкава има дечко го сака многу. он нејзе не толку, а и она малку од љубов што го има во него не знае да го покаже. нејзе и е убаво со него, му прогледува низ прсти за се. не дека он прави нешто лошо туку едноставно не знае да и покаже љубов. поради недостиг на нежности и милина, чувство на сигурност девојкава си наоѓа друг од кого добива се што не добива од својот дечко. се гледа со него некое време, и сфаќа дека не може без двајцата, бидејќи заедно они како целина би биле совршен дечко. еден со друг си ги надополнувале своите недостатоци. од едниот добива се што девојче би посакало да има од својот дечко-доверба слобода дружење лудување верност, а од другиов пак добива мн мн мн љубов неизмерна љубов и да искрена љубов...но девојкава не може да продолжи така долго. се наоѓа во тешка ситуација. треба да избере еден од нив или да одлучи да остане сама...
е сега ме интересира како вие би и помогнале на девојкава и што вие би направиле да се наоѓате во нејзина ситуација...
п.с ако сакате подетални информации слободно можете да ми се обратите:helou:
очекувам интересни и креативни одговори кои стварно би и помогнале на девојкава
поздрав!!!
Немој да го заебавате девојчето :) Се согласувам со ПараноиК.
Ова е просто ко грав.
Таа го сака едниот, тој незе не. Незе ја сака другиот, таа него не.
Чаре??Двајцата на кљоци, и нека си бара трет, двајцата кај што ќе се сакаат.
Едно прашање?
Како од дечко кој се замишља дека е фраериште тешко може да се скроти и да се смири во една врска, во која во моментот многу малку учествува.Се гледаат едвај еднаш неделно, таа го кани сегде но тој никаде не иде со неа...се гледаат само кога тој ќе посака.....има ли шанси ова да се смени? Што треба да превземе девојката за да го придобие и припитоми ваквиот дечко?
Многу лесно. Таа нема да го кани повеќе никаде за со неа. Тој кога ќе посака таа ќе му речи .!. , и така едно пет-шес пати , и ебачо че си стани бајче. Ова ако е фраериште јако. А ако таја си мисли дека е фраериште јако, само затоа што не ја сака, тогаш, епилогот од ова ќе биди, никогаш повеќе заедно. само што таа ќе си се чуствува исполнето :toe:
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
Да не го ферма...да си излага кога сака со кого сака и да не му трча по гзот народно кажано...(кога ке и се јави или кога ке рече тогаш можам да излезам, нека контрира малку)
Малку на игнор нека го стави...да не му посветува внимание, а ако не успева ондак нека му тури пепел и нека си најде друг момак :)
потполно се сложувам со неа ...
нека ја заврти она играта кон себе .. нека се запраша он : заш бе оваа не ми се јавува ?! па ќе почне он на неа да и досаѓа ...
само малата треба да знае како да изигра ..ако во овој случај не си ти ?:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Se slucuva decko mi da e tolku mnogu zafaten so rabota biznismen e i nekad tolku mnogu da se cuvstvuvam zapostavena,da mi pukne film da pocnam da mu se ponasam da go nerviram za bezveze od so mi e maka sto e taka i se mislam deka nego um mu e vo biznis poveke nego u mene strasno me iritira toa i nekad pomisluvam lele boze me saka ovoj ili ne :nesum: kako da postapuvam veke neznam daleku e od toa da me vara ic ne e takov ili da krie neso od mene
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
како на пример...?




што би се сменило ако тие двајца се знаат на тој вториот би му било иуште потежок самиот факт дека ќе се запознава со дечкото на девојката која ја сака

а иначе ако ја се прашувам во ваков случај предлагам девојката да раскрсти и со двајцата. со кој и да остане таа само ќе жали шо не останала со другиот...
бтњ не сум јас таа девојка:toe: ако бев јас ќе си зборував во мое има не е срамота...
Како на пример да не е онаа што е секој ден...да ја искористи малку фантазијата и да го заведе:smir:
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
ke ve molam za pomos. pred nekolku denovi bev izlegol so edni devojcinja koi sto mi se prijatelki poveke vreme. cesto skoro sekoj dnevno se druzam odnosno druzev so niv. ednata od niv mi e mnogu ubava i ne kriam deka sakam da imam nesto poveke so nea, megutoa kako i so site devojki taka i so ovaa nemav hrabrost da prevzemam nekoj poodlucen cekor. no, nokta koga izlegovme nekako se sluci , dali sobrav hrabrost ili ne znam sto, i ja baknav megutoa samo usta na usta zatoa sto ne znam francuski baknez. taa prifati voopsto ne reagirase loso bas naprotiv kako da i se dopadna. vo tekot na nokta vo nekolku slucai na moja a vo nekoi slucai na nejzina iniciativa isto taka se baknavme usta na usta. nemav hrabrost da se obidav za poveke , za francuski baknez. po taa vecer jas veke ne znam kako da se odnesuvam so nea. nisto od toa sto se sluci ne sum i spomnal nitu pak taa. ako mozi da mi dadete sovet kako treba da se odnesuvam koi postapki treba da gi pravam so nea za da ja osvojam odnosno da bide moja devojka ? ve molam za pomos bidejki ako uspeam taa voedno ke bide i moja prva devojka
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
ke ve molam za pomos. pred nekolku denovi bev izlegol so edni devojcinja koi sto mi se prijatelki poveke vreme. cesto skoro sekoj dnevno se druzam odnosno druzev so niv. ednata od niv mi e mnogu ubava i ne kriam deka sakam da imam nesto poveke so nea, megutoa kako i so site devojki taka i so ovaa nemav hrabrost da prevzemam nekoj poodlucen cekor. no, nokta koga izlegovme nekako se sluci , dali sobrav hrabrost ili ne znam sto, i ja baknav megutoa samo usta na usta zatoa sto ne znam francuski baknez. taa prifati voopsto ne reagirase loso bas naprotiv kako da i se dopadna. vo tekot na nokta vo nekolku slucai na moja a vo nekoi slucai na nejzina iniciativa isto taka se baknavme usta na usta. nemav hrabrost da se obidav za poveke , za francuski baknez. po taa vecer jas veke ne znam kako da se odnesuvam so nea. nisto od toa sto se sluci ne sum i spomnal nitu pak taa. ako mozi da mi dadete sovet kako treba da se odnesuvam koi postapki treba da gi pravam so nea za da ja osvojam odnosno da bide moja devojka ? ve molam za pomos bidejki ako uspeam taa voedno ke bide i moja prva devojka
чим ти е прва ова значи дека си поприлично мал, што афтоматски покажува дека и она е мала. бакнежот е едно прекрасно нешто, спојување на две души. францускиот бакнеж не се учи туку тоа си иде онака спонтано. не можеш да речеш еве овака е правилно да се бакнуваш тоа како ќе ти дојде така. е сеа тоа што вие неколку пати сте се обиделе да се бакнете а не сте се бакнале е недостиг на самодоверба и верување дека не ќе знаете што да правите понатаму ако пуштите јазици така да се изразам...
како машко после се тоа што се случило сега веќе следниот чекор е твој. треба да ја прашаш на што сте оти другари не се бакнуваат во уста.ќе ја прашаш дали е спремна да прекине другарство и да започне врска со тебе. а чим те бакнува веќе неколку дена тоа сигурно значи дека сака, само чека ти да и понудиш оти знаеш како е девојче ко девојче чека да и речат неа не она да вика. и така и ајт поздрав
ах и ќе заборавев само немој да бидеш мн нападеееен...
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Lele so ova mi tekna kako mi bese pred da se muvam prv pat haha. Mislev deka ima nekoi pravila i mi bese strav da ne useram nesto, da ne ne mu se svigja, da ne neke posle pak...glu-po-sti! Posle vidov deka nema sto da se zgresi, se ide spontano i sekoj baknez e normalno razlicen :)
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
чим ти е прва ова значи дека си поприлично мал, што афтоматски покажува дека и она е мала. бакнежот е едно прекрасно нешто, спојување на две души. францускиот бакнеж не се учи туку тоа си иде онака спонтано. не можеш да речеш еве овака е правилно да се бакнуваш тоа како ќе ти дојде така. е сеа тоа што вие неколку пати сте се обиделе да се бакнете а не сте се бакнале е недостиг на самодоверба и верување дека не ќе знаете што да правите понатаму ако пуштите јазици така да се изразам...
како машко после се тоа што се случило сега веќе следниот чекор е твој. треба да ја прашаш на што сте оти другари не се бакнуваат во уста.ќе ја прашаш дали е спремна да прекине другарство и да започне врска со тебе. а чим те бакнува веќе неколку дена тоа сигурно значи дека сака, само чека ти да и понудиш оти знаеш како е девојче ко девојче чека да и речат неа не она да вика. и така и ајт поздрав
ах и ќе заборавев само немој да бидеш мн нападеееен...
ah, dokolku bi ti kazal kolku godini imam ne bi mi veruvala. imam 20 godini, i poradi mojata stramezlivost seuste sum nemal zenska. baknezite ne se slucia nekolku dena samo edna nok, no bea 4 ili 5. problemot e sto ne mozam voopsto da zapocnam razgovor okolu toa premnogu sum stramezliv, a so samoto toa sto veke nekolku dena molcam se cuvstvuvam mnogu loso bidejki kako na povidok da imam golema sansa a samiot jas ne ja iskoristuvam. a za napaden i dokolku bi sakal ne bi mozel da bidam, ednostavno toa ne e moja priroda
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
ah, dokolku bi ti kazal kolku godini imam ne bi mi veruvala. imam 20 godini, i poradi mojata stramezlivost seuste sum nemal zenska. baknezite ne se slucia nekolku dena samo edna nok, no bea 4 ili 5. problemot e sto ne mozam voopsto da zapocnam razgovor okolu toa premnogu sum stramezliv, a so samoto toa sto veke nekolku dena molcam se cuvstvuvam mnogu loso bidejki kako na povidok da imam golema sansa a samiot jas ne ja iskoristuvam. a za napaden i dokolku bi sakal ne bi mozel da bidam, ednostavno toa ne e moja priroda
хм 20 год ништо страшно ниту срамно само малце несфатливо:toe:
значи имаш 20 год и мораш да го пребродиш срамот мораш да имаш повеќе самодоверба, а повеќе самодоверба се стекнува со повеќе искуство со женски. е сега ти треба да пробаш една ќе те одбие , втора , трета после ќе прифати. ваљда не си толку грд па никоја да не сака со тебе. за секое тенџерче има капаче:pipi:
опушти се собери храброст и додека си со неа викај ако не пробам сега утре може да не бидам тука, значи се што може да се направи денес не оставај го за утре. утре може она нема да сака ќе си рече а овој се подјебава со мене, му треба цел век да ми рече два збора, што губам ја време со него.
е сега чим она ти е другарка ваљда знае дека претходно си немал женска и чим сте се бакнале тоа сигурно нејзе не и смета, затоа батко ти ја пуштам целава храброст што ја имам јас и утре немој да си ми се уклучил на форум без да ми кажеш дека си го победил стравот и дека треба да славиме за нова врска:vozbud:
ајде поздрав и со среќа:helou::pipi::salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom