Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Aко вам не ви приоѓаат први незначи дека генерално земено секаде е така.
Уште владее таа т.н традиција. Факт.

А, поштувам женско шо ги зима работите во свои раце.
Акцентот е на „работите“. :icon_lol:


i sto zenskoto da gi zeme rabotite vo svoi race i da izigrava maz a vi mazite sto ke pravite ke glumite nedostapna zena!

ne e fer! za ljubov se potrebni dvajca!


ebate mazite!
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.558
Поени од реакции
33.809
Aко вам не ви приоѓаат први незначи дека генерално земено секаде е така.
Уште владее таа т.н традиција. Факт.

А, поштувам женско шо ги зима работите во свои раце.
Акцентот е на „работите“. :icon_lol:


i sto zenskoto da gi zeme rabotite vo svoi race i da izigrava maz a vi mazite sto ke pravite ke glumite nedostapna zena!



ebate mazite!

Прочитај малце, пред да настапиш со глупиот феминистички став и тапа фонт.
Реков дека уште владее тоа „машкото - 1 чекор“.
Вториот мој дел од постот е личен став.

Ne m inametnuvaj stavovi !!!! (K)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
:tapp: ме интересира зашто? Имаш високо мислење за себе? Замисли тој што најмногу ти се свиѓа не доаѓа и? Така лесно се откажуваш од нешто што го сакаш? И не зборам само за љубовта,општо и во животот ако си ваква без правец којашто сама ќе си го одредиш...:toe:
ne e toa visko mislenje za sebe zasto da prioga prva ako toj ne pravi nisto ili ne dava jasni signali deluva nezainteresirano zasto da prioga! lesno e da se boris za ljubov koga drugata strana pomaga!

Прочитај малце, пред да настапиш со глупиот феминистички став и тапа фонт.
Реков дека уште владее тоа „машкото - 1 чекор“.
Вториот мој дел од постот е личен став.

Ne m inametnuvaj stavovi !!!! (K)

ja ne nametnuvam stav kolku sto gledam forumov e za slobodno iskazuvanje mislenje i komentiranje! :toe:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.558
Поени од реакции
33.809

ja ne nametnuvam stav kolku sto gledam forumov e za slobodno iskazuvanje mislenje i komentiranje! :toe:
Ај кажи ми ти дали ја гледаш иронијата.
Одат надвор нашиве девојки за оne night stand па додуша и со повеќе партнери во вечер. (srsly, има)
А премногу се издигнати и на нивоу да пријдат некому.

Awww, aint that sweet. :back:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Ај кажи ми ти дали ја гледаш иронијата.
Одат надвор нашиве девојки за оne night stand па додуша и со повеќе партнери во вечер. (srsly, има)
А премногу се издигнати и на нивоу да пријдат некому.

Awww, aint that sweet. :back:
tocno deka e ironicno denes znam zenskite se so mnogu visoko ego od edna strana razbiram mazite zasto ne priogaat no ne znaci toa deka treba so skrsteni race da se sedi za da znaes eden covek kakov e i dali vredi da go sakas treba da go zapoznes!:toe:

prioganje ne znaci izjavuanje simpatii ili ljubov prioganjeto moze da bide citso drugarski za da se ispipa puls!

Пишувај со НОРМАЛЕН фонт и БЕЗ болдирано, како сите останати. Знаеме да читаме! - Модератор
 
С

Сатори

Гостин
Ме интересира едно прашање посветено за женскиот пол.
Дали вие сакате први да ви пријдат машките, или пак вие да го направите првиот чекор. Ова се мисли на било што, на смс порака, понуда за кафе,изразување љубов,пишување и разговор на мсн и слично..
Пошто гледам многу машки патат од оваа нерешена мистерија(па понекад и ја).:salut::salut:
Колку и да сака некоја девојка да биде храбра и таа да го повлече првиот потег, нема девојка на која не и ласка дечкото прв да и пријде, затоа што со тоа се покажува интерес кон неа.
А секој од нас сака да биде интересен за некој друг.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ај кажи ми ти дали ја гледаш иронијата.
Одат надвор нашиве девојки за оne night stand па додуша и со повеќе партнери во вечер. (srsly, има)
А премногу се издигнати и на нивоу да пријдат некому.

Awww, aint that sweet. :back:
Надвор и машките не се замараат толку и не лаат после на другарите, само толку да знаеш. Надвор девојката нема да добие етикета курва. Затоа и има девојки што кога одат на одмор тоа го прават.

Не значи дека ако некој не приоѓа е издигнат на нивоу. Знаеш колку машки знам што никад во животот немаат пријдено на девојка? Знаеш колку проблеми јас сум имала со машки што ај што не приоѓаат, не даваат знаци, ама кога ќе се обидеш глумат лудило?

Некад малце имајте објективност, не мора жените за све да ви бидат криви.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Надвор и машките не се замараат толку и не лаат после на другарите, само толку да знаеш. Надвор девојката нема да добие етикета курва. Затоа и има девојки што кога одат на одмор тоа го прават.

Не значи дека ако некој не приоѓа е издигнат на нивоу. Знаеш колку машки знам што никад во животот немаат пријдено на девојка? Знаеш колку проблеми јас сум имала со машки што ај што не приоѓаат, не даваат знаци, ама кога ќе се обидеш глумат лудило?

Некад малце имајте објективност, не мора жените за све да ви бидат криви.

vo pravo si toa se onie vecni fraeri nedozreani... i posle zenska da prioga na masko! ne vredi!
 
Член од
26 мај 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ќе ве молам за совет:

Многу повеќе ќе ми одговара да ми дадат повеќе совети и девојките.

Имам 21 год. одам со девојка ми 3 години, проблемот ми е што уште не сме имале секс со девојката.
Пред 2 ипол години ја прашав, таа имаше 18год. и ми рече оти и е страв и да ја почекам некое време, сеуште не била подготвена, прв дечко и сум, и досега таа немала и затоа чуствувала страв.
Јас ја сакав и го прифатив предлогот. После половина година отидовме на одмор. 10 дена спиевме заедно а ништо не се случи. Случајно имавме купено вест и јас и ја покажувам сликичката што е секс поза на денот а таа ми рече: Не ми требат вакви работи.
После тоа нормално оти ми се отсака и несакав да биде нешто дали молејки, дали насила... Сакав да биде тогаш кога и таа ќе сака а исто и јас, да уживаме и двајцата.
Помина уште половина год (1 ипол год. во врска) бев кај неа во станот каде што студира и останавме 2-3 дена сами. Вечерта си легнавме и нормално бакнување, гушкање, допирање на интимните места... се запаливме и јас ја прашав дали сака да имаме!?
Таа се подразмисли малце и ми рече ДА! Понатаму се беше добро но дојде моментот кога треба да си го ставам кондомот. Се обидував, се обидував но никако не успевав да го неместам, имав проблем со пенисот, не ми се отвараше главичката целосно и неможев да го наместам.
Знаев оти имав ваков проблем но не знаев оти до толку бил голем, многу осеќав болка отколку што ќе имав задоволство.
*Пред многу години бев за овој проблем на доктор и обично докторите ми викаа оти ова не е ништо и оти ќе ми го скинат женските.. а тоа уште повеќе пораснало, пораснала жилата, пробував јас сам на неколку пати да ја откинам ама неможев, касно беше...
Го наместив кондомот колку толку до половина влезе почнавме со ,,работата'' но тешко одеше... не ни осетив да влезам во неа. По тоа се откажав, и ја прифатив судбината оти не треба да се случи, и не треба да биде...
Утредента таа имаше крв на гакичките, и тоа многу не изненади. После тоа решив да одам на операција и да ми ја отстранат жилата. Отидов на доктор тој ја виде ситуацијата и не сакаше да ми ја сече!? - Тоа ништо не било, тоа сите го имале... итн итн.
Јас разочарен до максиум, ми се плачеше и планирав да одам за скопје таму да ми ја завршат оваа работа оти друг доктор за оваа работа немаше во мојот град. Проблемот остана...
После неколку месеци требаше пак да одиме на одмор и во тоа време слушнав оти имало примено нов доктор за овие работи. Отидов јас на новиот доктор му објаснив се и тој ме разбра, ме свати што сакам да кажам, и колкав ми е проблемот.
Ми рече оти ќе ме оперира, но пред тоа му реков оти за една недела одам на одмор и тој ми рече да си поминам убаво и кога ќе си дојдам тогаш ќе ме оперира, не било тоа така лесно како јас што очекував. А мене ми беше да ми ја сечат и без проблеми да си одам на одмор и конечно да го доживеам тој толку очекуван 1 пат.
Повторно бев разочарен, бев на одмор, девојка ми очекуваше од мене јас прв да почнам, се шегуваше со мене дали сум земал кондоми итн. Мене ми беше многу мака, но не сакав да и кажам оти после одморот ме очекува операција откако ќе се вратиме.
Помина и овој одмор без секс, ме очекуваше операција. Бев, ми ја сечеа, и реков на неа за тоа и после 3-4 месеци бев 100% спремен за АКЦИЈА! Еден ден дома земав еден кондом дали ќе можам да го наместам, да пробал дали ќе можам, и колку била успешна операцијата... пробав и го наместив без проблем, многу ме усреќи тоа, се чекаше само кој ден ќе биде тоа, и каде!!!
Но работите почнаа да се менуваа... кога и да ја викав дома кај нас девојка ми, кога мама и тато беа надвор од градот на неа поинтересни и беа кафичите и излегувањето. Јас се радувам што ќе останам сам дома и имаме можност а таа ми пишуваше - Ти седи дома, јас ќе излегувам.
Понатаму јас сам се молев да остане некој викенд во станот каде што студира да преспијам со неа некоја вечер а таа трчаше да се врати во нашиот град да излегува со мене бидејки таму и било многу досадно, немало тв, компјутер... ништо, скиснувала во 4 ѕида.
После неколку месеци односно сега пред 1 месец конечно таа остана таму во станот и ме викна да преспијам со неа. Ама овој случај не беше ист како изминатите, со нас беа и нејзините 2 цимерки. Си легнавме вечерта и почнавме да се бакнуваме, гушкаме... како и секогаш, почнав да ја допирам на интимните места и само половина прст ми влезе во нејзината... таа ми рече: Доста, тоа ме боли...
Одма на ум ми падна... Ја боле од 3-4цм а што ќе биде на повеќе од 18!? Јас престанав да ја чепкам ,,таму,, но сеуште ја галев, ја бакнував и ја прашав дали и се спие а таа ми одговори оти и се спие и јас што сакам да правам со неа!?
Одлучив јас и ја прашавав каде ми се кондомите што ги оставив минатиот пат а таа ми рече: Сакаш ли сега!? Баш сега ли најде, цимерките ми спијат во другата соба, ќе слушнат... И реков оти ќе бидеме тивки и се добро ќе излезе, но таа ми рече оти ја боли стомах од пиво а обично ич не пие, тоа и беше 1 или 2 пат да пие, не пие алкохол.
И јас се завртев на другата страна, се изнервирав, мака ми беше а и на неа оти неможеше да ми ја оствари желбата и одеднаш ми рече: АЈДЕ СЕГА ЈАС САКАМ!
Но тогаш беше касно, јас несакав, не сакав тоа да го направам од жал, не сакав ништо да биде насила направено и такви сеќавања да имам од 1 пат.
Се гушнавме и заспавме а и на двајцата ни беше многу мака, таа изгледа и заплача оти знаеше оти и овојпат ако не биде ништо тогаш најверојатно ќе ја оставам и ќе мислам оти не ме сака.
Утредента останав сам во станот знаев каде отприлика се скриени кондомите и сакав да проверам дали тие се таму и дали ми стојат. Тие беа таму. Како што ги оставив така и беа, недопрени беа, во тоа бев сигурен оти девојка ми не ме изневерува но сакав да се уверам.
Еве после 1 месец го пишувам овој пост и незнам што да правам. Дали да и раскинам? Никогаш девојка ми не прави муабет за секс, секогаш ја отфрла оваа тема, ја одбегнува, како да не сака никогаш да има...
Таа има 20 год а јас 21 и сеуште ни јас ни таа не сме имале ни 1 во животот.
Моите родители се знаат со нејзините, се поздравуваат... на девојка ми братучеди сум одел на свадби, сум бил речиси кај сите нејзини роднини, сите нејзини роднини ме знаат, сите ме сакат, сите ме ценат, едноставно нема место каде што не сме биле заедно... но тоа ни е единствениот проблем.
Правевме муабет за таа тема неколку пати а таа ми рече кога ќе биде ќе биде, не можеме ништо да планираме, оти тоа што планираме никогаш не се исполнува, и ќе имаме тогаш кога ќе има шанса.
И сега јас што да правам кога имам потреба? Ја сакам... и сакам само со неа да биде, не сакам пак да разговарам да и наредувам за тоа оти тоа ќе излезе насила ја накарувам, и не сакам така да биде.
Незнам што да правам... ако и раскинам ќе нема што се вика со кој да одам на едно кафе, сите мои другари заминаа во странство, ќе останам сам. Таа ќе неможе да поверува оти и раскинувам, ќе се утепа од плачење, многу пати плачеше за мене и кога правевме муабет во врска со секс. Здраствени проблеми нема колку што знам...
Помагајте! Срцето ми се крши кога помислувам на тоа, понекогаш мислам оти не ја сакам веќе затоа што толку многу време се одлага тоа 1 пат.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ќе ве молам за совет:

Многу повеќе ќе ми одговара да ми дадат повеќе совети и девојките.

Имам 21 год. одам со девојка ми 3 години, проблемот ми е што уште не сме имале секс со девојката.
Пред 2 ипол години ја прашав, таа имаше 18год. и ми рече оти и е страв и да ја почекам некое време, сеуште не била подготвена, прв дечко и сум, и досега таа немала и затоа чуствувала страв.
Јас ја сакав и го прифатив предлогот. После половина година отидовме на одмор. 10 дена спиевме заедно а ништо не се случи. Случајно имавме купено вест и јас и ја покажувам сликичката што е секс поза на денот а таа ми рече: Не ми требат вакви работи.
После тоа нормално оти ми се отсака и несакав да биде нешто дали молејки, дали насила... Сакав да биде тогаш кога и таа ќе сака а исто и јас, да уживаме и двајцата.
Помина уште половина год (1 ипол год. во врска) бев кај неа во станот каде што студира и останавме 2-3 дена сами. Вечерта си легнавме и нормално бакнување, гушкање, допирање на интимните места... се запаливме и јас ја прашав дали сака да имаме!?
Таа се подразмисли малце и ми рече ДА! Понатаму се беше добро но дојде моментот кога треба да си го ставам кондомот. Се обидував, се обидував но никако не успевав да го неместам, имав проблем со пенисот, не ми се отвараше главичката целосно и неможев да го наместам.
Знаев оти имав ваков проблем но не знаев оти до толку бил голем, многу осеќав болка отколку што ќе имав задоволство.
*Пред многу години бев за овој проблем на доктор и обично докторите ми викаа оти ова не е ништо и оти ќе ми го скинат женските.. а тоа уште повеќе пораснало, пораснала жилата, пробував јас сам на неколку пати да ја откинам ама неможев, касно беше...
Го наместив кондомот колку толку до половина влезе почнавме со ,,работата'' но тешко одеше... не ни осетив да влезам во неа. По тоа се откажав, и ја прифатив судбината оти не треба да се случи, и не треба да биде...
Утредента таа имаше крв на гакичките, и тоа многу не изненади. После тоа решив да одам на операција и да ми ја отстранат жилата. Отидов на доктор тој ја виде ситуацијата и не сакаше да ми ја сече!? - Тоа ништо не било, тоа сите го имале... итн итн.
Јас разочарен до максиум, ми се плачеше и планирав да одам за скопје таму да ми ја завршат оваа работа оти друг доктор за оваа работа немаше во мојот град. Проблемот остана...
После неколку месеци требаше пак да одиме на одмор и во тоа време слушнав оти имало примено нов доктор за овие работи. Отидов јас на новиот доктор му објаснив се и тој ме разбра, ме свати што сакам да кажам, и колкав ми е проблемот.
Ми рече оти ќе ме оперира, но пред тоа му реков оти за една недела одам на одмор и тој ми рече да си поминам убаво и кога ќе си дојдам тогаш ќе ме оперира, не било тоа така лесно како јас што очекував. А мене ми беше да ми ја сечат и без проблеми да си одам на одмор и конечно да го доживеам тој толку очекуван 1 пат.
Повторно бев разочарен, бев на одмор, девојка ми очекуваше од мене јас прв да почнам, се шегуваше со мене дали сум земал кондоми итн. Мене ми беше многу мака, но не сакав да и кажам оти после одморот ме очекува операција откако ќе се вратиме.
Помина и овој одмор без секс, ме очекуваше операција. Бев, ми ја сечеа, и реков на неа за тоа и после 3-4 месеци бев 100% спремен за АКЦИЈА! Еден ден дома земав еден кондом дали ќе можам да го наместам, да пробал дали ќе можам, и колку била успешна операцијата... пробав и го наместив без проблем, многу ме усреќи тоа, се чекаше само кој ден ќе биде тоа, и каде!!!
Но работите почнаа да се менуваа... кога и да ја викав дома кај нас девојка ми, кога мама и тато беа надвор од градот на неа поинтересни и беа кафичите и излегувањето. Јас се радувам што ќе останам сам дома и имаме можност а таа ми пишуваше - Ти седи дома, јас ќе излегувам.
Понатаму јас сам се молев да остане некој викенд во станот каде што студира да преспијам со неа некоја вечер а таа трчаше да се врати во нашиот град да излегува со мене бидејки таму и било многу досадно, немало тв, компјутер... ништо, скиснувала во 4 ѕида.
После неколку месеци односно сега пред 1 месец конечно таа остана таму во станот и ме викна да преспијам со неа. Ама овој случај не беше ист како изминатите, со нас беа и нејзините 2 цимерки. Си легнавме вечерта и почнавме да се бакнуваме, гушкаме... како и секогаш, почнав да ја допирам на интимните места и само половина прст ми влезе во нејзината... таа ми рече: Доста, тоа ме боли...
Одма на ум ми падна... Ја боле од 3-4цм а што ќе биде на повеќе од 18!? Јас престанав да ја чепкам ,,таму,, но сеуште ја галев, ја бакнував и ја прашав дали и се спие а таа ми одговори оти и се спие и јас што сакам да правам со неа!?
Одлучив јас и ја прашавав каде ми се кондомите што ги оставив минатиот пат а таа ми рече: Сакаш ли сега!? Баш сега ли најде, цимерките ми спијат во другата соба, ќе слушнат... И реков оти ќе бидеме тивки и се добро ќе излезе, но таа ми рече оти ја боли стомах од пиво а обично ич не пие, тоа и беше 1 или 2 пат да пие, не пие алкохол.
И јас се завртев на другата страна, се изнервирав, мака ми беше а и на неа оти неможеше да ми ја оствари желбата и одеднаш ми рече: АЈДЕ СЕГА ЈАС САКАМ!
Но тогаш беше касно, јас несакав, не сакав тоа да го направам од жал, не сакав ништо да биде насила направено и такви сеќавања да имам од 1 пат.
Се гушнавме и заспавме а и на двајцата ни беше многу мака, таа изгледа и заплача оти знаеше оти и овојпат ако не биде ништо тогаш најверојатно ќе ја оставам и ќе мислам оти не ме сака.
Утредента останав сам во станот знаев каде отприлика се скриени кондомите и сакав да проверам дали тие се таму и дали ми стојат. Тие беа таму. Како што ги оставив така и беа, недопрени беа, во тоа бев сигурен оти девојка ми не ме изневерува но сакав да се уверам.
Еве после 1 месец го пишувам овој пост и незнам што да правам. Дали да и раскинам? Никогаш девојка ми не прави муабет за секс, секогаш ја отфрла оваа тема, ја одбегнува, како да не сака никогаш да има...
Таа има 20 год а јас 21 и сеуште ни јас ни таа не сме имале ни 1 во животот.
Моите родители се знаат со нејзините, се поздравуваат... на девојка ми братучеди сум одел на свадби, сум бил речиси кај сите нејзини роднини, сите нејзини роднини ме знаат, сите ме сакат, сите ме ценат, едноставно нема место каде што не сме биле заедно... но тоа ни е единствениот проблем.
Правевме муабет за таа тема неколку пати а таа ми рече кога ќе биде ќе биде, не можеме ништо да планираме, оти тоа што планираме никогаш не се исполнува, и ќе имаме тогаш кога ќе има шанса.
И сега јас што да правам кога имам потреба? Ја сакам... и сакам само со неа да биде, не сакам пак да разговарам да и наредувам за тоа оти тоа ќе излезе насила ја накарувам, и не сакам така да биде.
Незнам што да правам... ако и раскинам ќе нема што се вика со кој да одам на едно кафе, сите мои другари заминаа во странство, ќе останам сам. Таа ќе неможе да поверува оти и раскинувам, ќе се утепа од плачење, многу пати плачеше за мене и кога правевме муабет во врска со секс. Здраствени проблеми нема колку што знам...
Помагајте! Срцето ми се крши кога помислувам на тоа, понекогаш мислам оти не ја сакам веќе затоа што толку многу време се одлага тоа 1 пат.
Договори ја дека ќе се најдете некаде, по можност во некој стан, сами. Бидејќи не разговарате за секс, сметај дека нема да има секс. И таа нека смета така.

Пред да дојде, напиј се, начукај се максимално. Кога ќе ја видиш, фрли и` се и не прифаќај одбивање. Влези во неа каде стасаш: во устата, во вагината, во анусот... Исполни ја секоја нејзина дупка со тебе. Игнорирај ги нејзините болки и стравови, како што ќе заборавиш и на твоите (алкохолот ќе ти помогне во тоа).

Ако те сака барем малце, ќе те прими целосно брутален и животински надивен, зашто тоа е подобро отколку да не те прими воопшто.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
После неколку месеци односно сега пред 1 месец конечно таа остана таму во станот и ме викна да преспијам со неа. Ама овој случај не беше ист како изминатите, со нас беа и нејзините 2 цимерки. Си легнавме вечерта и почнавме да се бакнуваме, гушкаме... како и секогаш, почнав да ја допирам на интимните места и само половина прст ми влезе во нејзината... таа ми рече: Доста, тоа ме боли... Одма на ум ми падна... Ја боле од 3-4цм а што ќе биде на повеќе од 18!? Јас престанав да ја чепкам ,,таму,, но сеуште ја галев, ја бакнував и ја прашав дали и се спие а таа ми одговори оти и се спие и јас што сакам да правам со неа!?
Vaka, pogolem procent od devojkite uzasno, uzasno gi boli prviot pat, taka da neka istrpi ednas, reci i deka ke i se isplati. Nema da e ni prva ni posledna. Pa bolje da se prepoti nekolku minuti otkolku da ja stavi vo prasanje vasata vrska za nesto sto ocigledno mora da se sluci porano ili podocna. [/quote]

И јас се завртев на другата страна, се изнервирав, мака ми беше а и на неа оти неможеше да ми ја оствари желбата и одеднаш ми рече: АЈДЕ СЕГА ЈАС САКАМ!
Но тогаш беше касно, јас несакав, не сакав тоа да го направам од жал, не сакав ништо да биде насила направено и такви сеќавања да имам од 1 пат.
Се гушнавме и заспавме а и на двајцата ни беше многу мака, таа изгледа и заплача оти знаеше оти и овојпат ако не биде ништо тогаш најверојатно ќе ја оставам и ќе мислам оти не ме сака.
Срцето ми се крши кога помислувам на тоа, понекогаш мислам оти не ја сакам веќе затоа што толку многу време се одлага тоа 1 пат.
Epa zosto togas slednata vecer ne ste go napravile toa?

Ova znaci deka ako razgovaras so nea, ako i kazes deka te fatilo kriza, ke popusti. Ne se sekiraj za sekavanjata na prviot pat, na nikoj ne mu se fenomenalni. Ubavo e na filmovite, no vo realniot zivot ima krv, pa bolenje, pa nezgodno ke vi bide, nema da bidete tolku opusteni...

Никогаш девојка ми не прави муабет за секс, секогаш ја отфрла оваа тема, ја одбегнува, како да не сака никогаш да има...
Таа има 20 год а јас 21 и сеуште ни јас ни таа не сме имале ни 1 во животот.
Pa mislam deka e normalno, od strav i e. Ama reci i da ne bide tolku plasliva, tuku poljubopitna. Kako moze da ne saka da vodi ljubov be? Zar ne misli deka propusta, i toa mnogu?

So sreka, mislam deka so muabet moze se da se resi, pa ako treba malku i naluti se.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
@Maaldini - Брат мое искуство е дека работите не стојат така сјајно како што покето тука ги представуваат ( /ме е ѓаолчето на левото рамено )
Имај во предвид следниве работи ( мислам дека повекето девојки ке ме потврдат за некои од нив ) :
Девојка знае дали сака да легне со некого уште првиот пат кога ке го види ( девици вклучени )
Освен тоа колку и да е голем стравот или болката , размисли малце ... дали се доволно големи да ризикува врска од 3 години заради то ???
А размислувањето дали те изневерува , и проверката на кондомите ... аре ју ментали чалеџнд , да не провери и сериски број ? Мислиш дека твоите ке ги користи ако и дојди некој со таја цел ? ? ?Мислиш дека ако прај нешто нема да си ги покрие трагите ???
а ова

„ Понатаму јас сам се молев да остане некој викенд во станот каде што студира да преспијам со неа некоја вечер а таа трчаше да се врати во нашиот град да излегува со мене бидејки таму и било многу досадно, немало тв, компјутер... ништо, скиснувала во 4 ѕида. “

е ненормално сумљиво пошто изгледа ко порадо да несакала да си таму или не требало да си таму ... то е мое мислење сепак ... јас сум се изгорел со жени , немора да значи дека сум во право во овај случај

Освен то дај да се освестиме пошто и да не е трикот со иневерата во прашање ако не прај муабет за секс на 20 години ... нешто смрди и то баги . Ако со никој не е способна да разговара за то ... то ми смрди како некоја длабока траума а сериозна патологиа се таквите случаи .

Во крајна сметка - ти бе маж си или стаорец .. .ср`жи малце развикај се ако треба ... не си експериментален глушец 3 години од гаќи да не го извадиш заради неа , и то во најдобрите години си , заканисе дека преку таквото ти е од не таквовање ради неа , наведи другари шо менват женски ко чорапи и посочи и дека за разлика од нив ти и си верен цело време .
А ако се плашиш од изневера .. прашај како се проверва то ке ми ти кажам ама не сега :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Пред 2 ипол години ја прашав, таа имаше 18год. и ми рече оти и е страв и да ја почекам некое време, сеуште не била подготвена, прв дечко и сум, и досега таа немала и затоа чуствувала страв.
Случајно имавме купено вест и јас и ја покажувам сликичката што е секс поза на денот а таа ми рече: Не ми требат вакви работи.
Но работите почнаа да се менуваа... кога и да ја викав дома кај нас девојка ми, кога мама и тато беа надвор од градот на неа поинтересни и беа кафичите и излегувањето. Јас се радувам што ќе останам сам дома и имаме можност а таа ми пишуваше - Ти седи дома, јас ќе излегувам.
Понатаму јас сам се молев да остане некој викенд во станот каде што студира да преспијам со неа некоја вечер а таа трчаше да се врати во нашиот град да излегува со мене бидејки таму и било многу досадно, немало тв, компјутер... ништо, скиснувала во 4 ѕида.
Си легнавме вечерта и почнавме да се бакнуваме, гушкаме... како и секогаш, почнав да ја допирам на интимните места и само половина прст ми влезе во нејзината... таа ми рече: Доста, тоа ме боли...
Одлучив јас и ја прашавав каде ми се кондомите што ги оставив минатиот пат а таа ми рече: Сакаш ли сега!? Баш сега ли најде, цимерките ми спијат во другата соба, ќе слушнат... И реков оти ќе бидеме тивки и се добро ќе излезе, но таа ми рече оти ја боли стомах од пиво а обично ич не пие, тоа и беше 1 или 2 пат да пие, не пие алкохол.
И јас се завртев на другата страна, се изнервирав, мака ми беше а и на неа оти неможеше да ми ја оствари желбата и одеднаш ми рече: АЈДЕ СЕГА ЈАС САКАМ!
Види си го муабетов што ти го прави секогаш кога се спомнува секс.
Или не се влажни доволно (можеби не ја палиш) и ја боли има некој проблем. А сметам дека треба да инсистираш на одговори во врска со првото што го наведов. Во секој случај, треба да разговарате за нејзиниот став во врска со сексот, да видиш дали се промениле работите од муабетот: „Тоа не е за мене“

Утредента останав сам во станот знаев каде отприлика се скриени кондомите и сакав да проверам дали тие се таму и дали ми стојат. Тие беа таму. Како што ги оставив така и беа, недопрени беа, во тоа бев сигурен оти девојка ми не ме изневерува но сакав да се уверам.
Ова нема врска, немој да мислиш ако се на број кондомите, дека можеби не оди со друг. Не дека сакам да речам дека те изневерува, муабетот ми е дека ова не ти е никаква гаранција. Можеби таа не купува, но си носи другиот. Да напоменам пак, не велам дека се работи за неверство, туку да не донесуваш такви заклучоци врз основа на бројка на кондоми кои си ги оставил кај нејзе.
Еве после 1 месец го пишувам овој пост и незнам што да правам. Дали да и раскинам? Никогаш девојка ми не прави муабет за секс, секогаш ја отфрла оваа тема, ја одбегнува, како да не сака никогаш да има...
Таа има 20 год а јас 21 и сеуште ни јас ни таа не сме имале ни 1 во животот.
Има бе девојки што не сакаат да зборуваат за секс, се срамат и сл. Можеш фино и убаво да почнеш муабет, без некои напаѓања и дерења. Наместо да зборуваш за тоа како се чувствуваш ти, почни ја темата и дозволи и` да си кажува како и` е нејзе. Полека, трпеливо и со објаснување дека не е ништо страшно ако се отвори, почни муабет. Кажи си дека ти е потребно такво нешто и дека си загрижен за врската.
Правевме муабет за таа тема неколку пати а таа ми рече кога ќе биде ќе биде, не можеме ништо да планираме, оти тоа што планираме никогаш не се исполнува, и ќе имаме тогаш кога ќе има шанса.
Кога ќе имало шанса. Толку шанси сте имале и пак ништо. Не може во толку време откако сте заедно да немало шанса. Ова мене ми изгледа само како изговор и ништо повеќе. Барем според мене сексот најчесто си доаѓа спонтано и непланирано, иако јас немам ништо против и планиран секс, знае да ја зголемува возбудата кога знаеш што те чека.
Незнам што да правам... ако и раскинам ќе нема што се вика со кој да одам на едно кафе, сите мои другари заминаа во странство, ќе останам сам.
Зарем во една врска се останува затоа што се нема друштво во моментот? И не може да немаш никого, сигурно не самуваш по цели денови додека таа не е тука. Или, пак, не е причина да останеш со некого ако те знае цела нејзина/негова фамилија.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Надвор и машките не се замараат толку и не лаат после на другарите, само толку да знаеш. Надвор девојката нема да добие етикета курва. Затоа и има девојки што кога одат на одмор тоа го прават.

Не значи дека ако некој не приоѓа е издигнат на нивоу. Знаеш колку машки знам што никад во животот немаат пријдено на девојка? Знаеш колку проблеми јас сум имала со машки што ај што не приоѓаат, не даваат знаци, ама кога ќе се обидеш глумат лудило?

Некад малце имајте објективност, не мора жените за све да ви бидат криви.
Мојот одговор беше наменет конкретно за Идиотка така да незнам зашто одеднаш сите се повикаа дека е за сите женски суштества :toe: никого не осудувам како да живее само сакав да ми одговори ако може тоа што ја прашав :toe:...инаку да има и машки дебили но и женски курви,не генерализирам сите сме за никаде :toe: но моето искуство и она што мислам во животот како и што прашав дали ќе се откаже од сите работи во животот само затоа што мора таа да го анправи првиот чекор :smir:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Има бе девојки што не сакаат да зборуваат за секс, се срамат и сл.
Ama ovaa e cudna, koga bile na odmor go zezala "Dali zede kondomi".
I jas toa pravam (ne vo ovoj kontekst), se silam, se silam, i posle nigde me nema. I na ovaa izgleda toa i e fintata. "Dali zede kondomi", "Ti sedi doma, jas ke si izlezam, za tebe bas me boli".
Zborov mi e, napravi i nekoj muabet saglam, ako treba i podvikni. I kako sto pisa nekoj pogore, prasaj ja dali taa bi zrtvuvala vrska od 3 godini zaradi strav od nesto sto ke trae 10 min (bidejki i tebe ti e prv pat, spored mene, maksimum 10). Pa neka izdri majkumu. Ne se site zeni budali cim go napravile toa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom