Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Биди искрен, кажи и што чувствуваш и потоа малку олади ја, во смисол топло ладно (ама тоа ладно да биде позитивно, не да ја заборавиш) и ќе видиш како ќе се сврти за 180 степени бидејќи по нејзината реакција и се свиѓаш само и треба време и простор за верба за да го сфати тоа. Ај со лесно и извести ме.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
Ako moze jas da si go kazam problemot. ako moze eden mal sovet so da pravam stvarno ke go cenam toa. Pa vaka :imam zenska ideme edno mesec dena i se ide onaka ok ne e loso ama ima problem. ima drugarka so koja se druzam veke 2 godini i od koga se znaeme mng mi se svigja.samo nikako ne sum sobral hrabrost da i kazam.mislev deka so drugi zenski ke ja zaboravam ama ne mi uspeva.Inace uste se druzime i zborime na telefon po pola saat na den so drugarka mi i mislam deka sekoj moment ke mi se ispusti deka ja sakam. Aj pisete neso so da se pravi pozzzzzz
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ako moze jas da si go kazam problemot. ako moze eden mal sovet so da pravam stvarno ke go cenam toa. Pa vaka :imam zenska ideme edno mesec dena i se ide onaka ok ne e loso ama ima problem. ima drugarka so koja se druzam veke 2 godini i od koga se znaeme mng mi se svigja.samo nikako ne sum sobral hrabrost da i kazam.mislev deka so drugi zenski ke ja zaboravam ama ne mi uspeva.Inace uste se druzime i zborime na telefon po pola saat na den so drugarka mi i mislam deka sekoj moment ke mi se ispusti deka ja sakam. Aj pisete neso so da se pravi pozzzzzz
Ако 2 години веќе трае таа симпатија...раскини со таа со која си сега и пробај си ја среќата кај онаа која стварно ти се свиѓа.
Само треба да бидеш свесен и за ризикот дека има шанси да ја изгубиш како другарка.
Ќе завршиш или со некоја трета, или со другарка ти што ја меркаш 2 години или ќе си останеш со оваа и ќе се измачуваш со тоа дека некогаш ќе ти се испушти дека “ја сакаш“ другарка тиж.

:smir:
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Ako moze jas da si go kazam problemot. ako moze eden mal sovet so da pravam stvarno ke go cenam toa. Pa vaka :imam zenska ideme edno mesec dena i se ide onaka ok ne e loso ama ima problem. ima drugarka so koja se druzam veke 2 godini i od koga se znaeme mng mi se svigja.samo nikako ne sum sobral hrabrost da i kazam.mislev deka so drugi zenski ke ja zaboravam ama ne mi uspeva.Inace uste se druzime i zborime na telefon po pola saat na den so drugarka mi i mislam deka sekoj moment ke mi se ispusti deka ja sakam. Aj pisete neso so da se pravi pozzzzzz

ZA PROBA PARI NE SE ZEMAAT! GO FOR IT! ne me glejte mene jas so ne se zalagam okolu toa... ti koga veke imas koj, probaj! nisto ne gubis, ne veruvam deka bi bila glupa da srusi drugarstvo... sum bila vo situacii kako nejzinata, do pred skoto vreme, no najpametno bi bilo posle toa koa ke i kazes, ako ne prifati... da i kazes ok, nema da napnuvas ponatamu bidejki sakas da ste drugari zar ne? ili tesko ke ti bide potoa? SAMO NEMOJ DA SE SRAMIS
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Ako moze jas da si go kazam problemot. ako moze eden mal sovet so da pravam stvarno ke go cenam toa. Pa vaka :imam zenska ideme edno mesec dena i se ide onaka ok ne e loso ama ima problem. ima drugarka so koja se druzam veke 2 godini i od koga se znaeme mng mi se svigja.samo nikako ne sum sobral hrabrost da i kazam.mislev deka so drugi zenski ke ja zaboravam ama ne mi uspeva.Inace uste se druzime i zborime na telefon po pola saat na den so drugarka mi i mislam deka sekoj moment ke mi se ispusti deka ja sakam. Aj pisete neso so da se pravi pozzzzzz
брат нема чаре нека не те мотаат лево десно....едино чаре е да ја фатиш додека е под тешки дроги и тогаш да пробаш оти инаку речи му збоооооогум на другарството....

А ако видиш па и шо ќе ти е другарство со девојче по кое ќе копнееш од страст после секој нејзин покрет!

Така да јбг.....животот е заебан.....или ти ќе го заебеш или он тебе!
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
Fala za toa so mi odgovorivte na mojot post samo plus zaboraiv da si kazam deka nejkam da ja izguvam kako drugarka zatoa so mng mi znaci.ama ke si probam pa sto bide neka bide.se nadevam deka ke iskoci neso poZZ
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
И јас имам еден проблем ај ќе го пишам па ако има некој нека пуца совети.
Имам другарка која премногу ми се свиѓа,раскина пред некој ден со дечкото со кој идеше 10 месеци.Јас ја поканив да искочиме после часови некаде и се согласи тоа ќе биде утре,но имам еден проблем неможам да и признаам дека ја сакам и дека сакам да бидеме заедно,премногу добра другарка ми е сите тајни си ги кажуваме,ако ме одбие ке бидам многу повреден и токму она ми даваше совети кога сакав друга типка.ве молам за помош зш ке скренам
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
И јас имам еден проблем ај ќе го пишам па ако има некој нека пуца совети.
Имам другарка која премногу ми се свиѓа,раскина пред некој ден со дечкото со кој идеше 10 месеци.Јас ја поканив да искочиме после часови некаде и се согласи тоа ќе биде утре,но имам еден проблем неможам да и признаам дека ја сакам и дека сакам да бидеме заедно,премногу добра другарка ми е сите тајни си ги кажуваме,ако ме одбие ке бидам многу повреден и токму она ми даваше совети кога сакав друга типка.ве молам за помош зш ке скренам
Чекај малку:nenene: !Прво како што гледам и двајцата сте средно!?Она сега раскинала,почекај малку да видиш како ќе биде понатака.+Кога свати дека ја сакаш?Да не е некој каприц?Размисли убаво дали и колку ја сакаш.Ако решиш да и кажеш оди полека одоколу,немој да ја извадиш од памет.Само биди спремен што и да направиш дека има можност да ја изгубиш како другарка.Размисли дали повеќе ти треба како девојка или како другарка:toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
И јас имам еден проблем ај ќе го пишам па ако има некој нека пуца совети.
Имам другарка која премногу ми се свиѓа,раскина пред некој ден со дечкото со кој идеше 10 месеци.Јас ја поканив да искочиме после часови некаде и се согласи тоа ќе биде утре,но имам еден проблем неможам да и признаам дека ја сакам и дека сакам да бидеме заедно,премногу добра другарка ми е сите тајни си ги кажуваме,ако ме одбие ке бидам многу повреден и токму она ми даваше совети кога сакав друга типка.ве молам за помош зш ке скренам
Не брзај... Брза кучка, слепи кучиња раѓа.
Види прво како ќе се одвиваат работите меѓу вас, а не одма да ја искористиш ситуацијата што е повредена и разочарана за да и се пуштиш.
Ако сте толку добри прјатели и се` знаеш за неа, не гледам зашто би било проблем да сконташ што чувствува за тебе.:smir:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Чекај малку:nenene: !Прво како што гледам и двајцата сте средно!?Она сега раскинала,почекај малку да видиш како ќе биде понатака.+Кога свати дека ја сакаш?Да не е некој каприц?Размисли убаво дали и колку ја сакаш.Ако решиш да и кажеш оди полека одоколу,немој да ја извадиш од памет.Само биди спремен што и да направиш дека има можност да ја изгубиш како другарка.Размисли дали повеќе ти треба како девојка или како другарка:toe:
Да средно сме.Знам дека премногу брзам ама неможам да издржам повеќе премногу ја сакам и како другарка и повеќе од тоа,секогаш е мила со мене но незнам дали тоа го прави од другартсво или има некој чуства спрема мене неможам тоа да го забележам зш ич не ме бива у тоа.Можеби имаш право,треба да почекам уште малце али може ке си фати друг дечко и пак ке ја пропуштам мојата шанса.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Да средно сме.Знам дека премногу брзам ама неможам да издржам повеќе премногу ја сакам и како другарка и повеќе од тоа,секогаш е мила со мене но незнам дали тоа го прави од другартсво или има некој чуства спрема мене неможам тоа да го забележам зш ич не ме бива у тоа.Можеби имаш право,треба да почекам уште малце али може ке си фати друг дечко и пак ке ја пропуштам мојата шанса.
Те прашав за средно,затоа што во тие години раскинувањата многу тешко знаат да паднат.Види дали она воопшто жали и колку жали по тој дечко.Ако жали биди до неа и немој да ја искористуваш нејзината ранливост,жените го мразат тоа.Ако не ок.Но пред тоа осигурај се дали и она те сака тебе.Затоа и ти пишав размисли колку ја сакаш.Зашто можеби ќе добиеш нова девојка а може ќе загубиш другарка.Исто зависи и која година сте,немој да мислиш дека не ја поддржувам тинејџерската љубов,но ретко која врска во тие години успева.Зашто може да почнете па да раскинете па целосно да ја изгубиш.:helou:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
И јас имам еден проблем ај ќе го пишам па ако има некој нека пуца совети.
Имам другарка која премногу ми се свиѓа,раскина пред некој ден со дечкото со кој идеше 10 месеци.Јас ја поканив да искочиме после часови некаде и се согласи тоа ќе биде утре,но имам еден проблем неможам да и признаам дека ја сакам и дека сакам да бидеме заедно,премногу добра другарка ми е сите тајни си ги кажуваме,ако ме одбие ке бидам многу повреден и токму она ми даваше совети кога сакав друга типка.ве молам за помош зш ке скренам
Сега... ќе бидам со спротиставен став на претходниот член. Не е намерно, само изразувам став.

Значи Холц... без разлика колку години имаш, според мене другарство помеѓу различни полови многу тешко опстојува, ама многу тешко. И чисто се сомневам дека во тие години ти имаш пријателски чувства кон било која девојка. Е сега, треба да оцениш кога е вистинскиот момент за да го направиш тоа, ама бидејќи си млад попаметно е да не го чекаш бидејќи ќе помине.
Е сега, изразување љубов е многу заебана работа. Мој совет е да не го кажуваш тоа со зборови, туку со дела. Како со дела? Не знам, тоа е веќе комплицирано. Најлесно е со алкохол, напиеш смуваш, и утре објаснуваш. Ако не пие, ќе мора да се снајдеш... биди креативен, инвентивен, опушти се... знам дека е тешко, ама друг начин нема. Никој од овде нема да ти помогне во тој дел... ама никако НЕ И КАЖУВАЈ! Покажи и!
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Сега... ќе бидам со спротиставен став на претходниот член. Не е намерно, само изразувам став.

Значи Холц... без разлика колку години имаш, според мене другарство помеѓу различни полови многу тешко опстојува, ама многу тешко. И чисто се сомневам дека во тие години ти имаш пријателски чувства кон било која девојка. Е сега, треба да оцениш кога е вистинскиот момент за да го направиш тоа, ама бидејќи си млад попаметно е да не го чекаш бидејќи ќе помине.
Е сега, изразување љубов е многу заебана работа. Мој совет е да не го кажуваш тоа со зборови, туку со дела. Како со дела? Не знам, тоа е веќе комплицирано. Најлесно е со алкохол, напиеш смуваш, и утре објаснуваш. Ако не пие, ќе мора да се снајдеш... биди креативен, инвентивен, опушти се... знам дека е тешко, ама друг начин нема. Никој од овде нема да ти помогне во тој дел... ама никако НЕ И КАЖУВАЈ! Покажи и!
Абе Викторгг џабе си пишувал толку опширно....едноставно си можел да го потенцираш мојот пост...(без нарцисоидност де)

:salut:
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Јас мислам дека треба да чекаш додека не се испијаните и двајца и тогаш ќе и кажеш се.... ако биде ќе биде... ако не нема ни да се сеќава на тие работи. Good Luck :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Абе Викторгг џабе си пишувал толку опширно....едноставно си можел да го потенцираш мојот пост...(без нарцисоидност де)

:salut:
Многу црно прикажано бе сине :) иначе тоа е тоа у главном... ::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom