Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Houston we have a problem.
Значи вака ќе ја раскажам целата љубовна приказна потоа ќе кажам свое мислење и на крај ќе побарам ваша помош. Одиме... Ја запознав пред 5 месеци (мај) на факултет. Тогаш само се спријателивме. Правата љубов се роди подоцна - средината на септември. Се изгледаше супер но подоцна забележав дека нешто крие од мене. Морав да бидам директен ја викнав и направивме муабет во четири очи - муабет во кој таа ми кажа дека имала дечко и на почетокот кога се гледавме таа сакала со мене да се фати за да го направи него љубоморен (тогаш демек раскинала со него). Јас ок и дадов втора шанса која таа оберучке ја прифати. Се врати расположението пак на старо, мислев дека уште долго ќе трае нашата врска. Но еве вчера добив една многу тажна вест дека таа заминува во друга земја. Но и друго што забележав е дека 2 дена пред веста што кжја добив девојка ми беше нешто нерасположена, тажна - таква ја немам видено од оној случај пред “признавањето“ дека сакала да го направи екс дечко и љубоморен. Сега не знма дали да и верувам.
Моето мислење (хипотеза) е дека типката не е искрена со мене и дека лаже за да не ме повреди. Мислам дека и тоа патување или таа претходна врска е измислена - едно од овие работи е сигурно вистина со тоа што врската меѓу неа и “екс“ дечко и сеуште не е завршена. Мислам дека јас сум и бил само разонода сево ова време. Сеуште ја сакам. но некогаш се прашувам дали да продолжам.

Сега барам ваш одговор за проблемов.

П.С. Девојката заминува на крајот на ноември. Дали да продолжам до тогаш или сега да ја тргнам.
Чоек завршувај одма без никакви прашања и предупредувања whatsoever.Колку побрзо ке завршиш со врскава толку подобро за тебе.Ете уште сега во тебе се рага сомнеж дека ти за неа си бил само играчка,а тоа боли нели?
Ако останеш додека замине,ке те боли уште повеке.
Заврши сега,барем на крај ке можеш да го имаш достоинството пред себеси да си кажеш дека не си бил дел од врска во која ти си служел само како предмет за предизивикување љубомора.
На крај,решението е твое,знам дека е многу полесно да се рече отколку да се направи и дека на секој му е лесно да дава совети отстрана,ама сепак,еве еден предлог од мене,кој е само добронамерен и ништо повеке.
Peace.
 

CruelGirl

Muzza
Член од
5 септември 2007
Мислења
58
Поени од реакции
0
Houston we have a problem.
Значи вака ќе ја раскажам целата љубовна приказна потоа ќе кажам свое мислење и на крај ќе побарам ваша помош. Одиме... Ја запознав пред 5 месеци (мај) на факултет. Тогаш само се спријателивме. Правата љубов се роди подоцна - средината на септември. Се изгледаше супер но подоцна забележав дека нешто крие од мене. Морав да бидам директен ја викнав и направивме муабет во четири очи - муабет во кој таа ми кажа дека имала дечко и на почетокот кога се гледавме таа сакала со мене да се фати за да го направи него љубоморен (тогаш демек раскинала со него). Јас ок и дадов втора шанса која таа оберучке ја прифати. Се врати расположението пак на старо, мислев дека уште долго ќе трае нашата врска. Но еве вчера добив една многу тажна вест дека таа заминува во друга земја. Но и друго што забележав е дека 2 дена пред веста што кжја добив девојка ми беше нешто нерасположена, тажна - таква ја немам видено од оној случај пред “признавањето“ дека сакала да го направи екс дечко и љубоморен. Сега не знма дали да и верувам.
Моето мислење (хипотеза) е дека типката не е искрена со мене и дека лаже за да не ме повреди. Мислам дека и тоа патување или таа претходна врска е измислена - едно од овие работи е сигурно вистина со тоа што врската меѓу неа и “екс“ дечко и сеуште не е завршена. Мислам дека јас сум и бил само разонода сево ова време. Сеуште ја сакам. но некогаш се прашувам дали да продолжам.

Сега барам ваш одговор за проблемов.

П.С. Девојката заминува на крајот на ноември. Дали да продолжам до тогаш или сега да ја тргнам.

Од лично искуство можам да речам дека чим се појавил сомнеж и неодверба оди се во пропаст. Жално знам ама вербата неможе никогаш да се врати како што била првично, а по ова што го кажуваш ти најмалце заслужуваш некој да си игра со тебе, а девочето очигледно според тебе на два стола седи, е па извини ама така неможе.
Штом бараш совет од нас, одговорот веќе си го имаш само ти треба сила нејзе да и го кажеш.
Од мене само ова "there are plenty of fish in the sea" good luck :mist:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Houston we have a problem.
Значи вака ќе ја раскажам целата љубовна приказна потоа ќе кажам свое мислење и на крај ќе побарам ваша помош. Одиме... Ја запознав пред 5 месеци (мај) на факултет. Тогаш само се спријателивме. Правата љубов се роди подоцна - средината на септември. Се изгледаше супер но подоцна забележав дека нешто крие од мене. Морав да бидам директен ја викнав и направивме муабет во четири очи - муабет во кој таа ми кажа дека имала дечко и на почетокот кога се гледавме таа сакала со мене да се фати за да го направи него љубоморен (тогаш демек раскинала со него). Јас ок и дадов втора шанса која таа оберучке ја прифати. Се врати расположението пак на старо, мислев дека уште долго ќе трае нашата врска. Но еве вчера добив една многу тажна вест дека таа заминува во друга земја. Но и друго што забележав е дека 2 дена пред веста што кжја добив девојка ми беше нешто нерасположена, тажна - таква ја немам видено од оној случај пред “признавањето“ дека сакала да го направи екс дечко и љубоморен. Сега не знма дали да и верувам.
Моето мислење (хипотеза) е дека типката не е искрена со мене и дека лаже за да не ме повреди. Мислам дека и тоа патување или таа претходна врска е измислена - едно од овие работи е сигурно вистина со тоа што врската меѓу неа и “екс“ дечко и сеуште не е завршена. Мислам дека јас сум и бил само разонода сево ова време. Сеуште ја сакам. но некогаш се прашувам дали да продолжам.

Сега барам ваш одговор за проблемов.

П.С. Девојката заминува на крајот на ноември. Дали да продолжам до тогаш или сега да ја тргнам.
Ако се сомневаш во неа не треба да продолжуваш понатаму тоа е мое мислење но најпрвин испитај и биди сигурен дали навистина ќе оди или само фарса е тоа...со среќа бато :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Моето мислење (хипотеза) е дека типката не е искрена со мене и дека лаже за да не ме повреди. Мислам дека и тоа патување или таа претходна врска е измислена - едно од овие работи е сигурно вистина со тоа што врската меѓу неа и “екс“ дечко и сеуште не е завршена. Мислам дека јас сум и бил само разонода сево ова време. Сеуште ја сакам. но некогаш се прашувам дали да продолжам.
Ако немаш начин како да дознаеш дали таа ја измислила претходната врска, тогаш можеш да дознаеш дали навистина ќе патува некаде. Ако не друго, ќе ја сретнеш некаде или некој ќе ти каже дека ја видел во градот додека таа измислила дека нема да биде тука.
Е сега. Мислам дека треба да ја седнеш и да и` ги кажеш сомнежите, баш искрено и отворено, па да настојуваш да биде искрена со тебе бидејќи имаш право да знаеш. На тој начин можеш да ги скратиш сомнежите, не е баш фино да се измачуваш со прашања на кои не можеш сам да им дадеш одговор. Да спречиш еден ден да ти се наврати сеќавањето натака и да ти текне дека имаш неодговорени прашања.
А можеби си и` бил само разонода, ама ни тоа со сигурност не можеш да знаеш додека не ти одговори на некои прашања кои имаат предност.
Saladin напиша:
П.С. Девојката заминува на крајот на ноември. Дали да продолжам до тогаш или сега да ја тргнам.
Ако чувствуваш дека не е тоа-тоа, според мене подобро е да се тргнеш уште сега. Колку повеќе пролонгираш, толку потешко ќе ти биде.
Ако мислиш дека тие моменти ќе те направат среќен, помини ги со нејзе. Ама сепак, тоа време после ќе ти донесе поголема тежина. Кога веќе си свесен дека е крај во секој случај, подобро е да почнеш да се концентрираш на преболување, да не губиш време кое само го одложуваш на тој начин.

Сепак, изборот е твој, ова е само мое мислење.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Eдна моја пријателка, драг и мил човек побара од мене совет, во однос на нејзиниот нов партнер, нова љубов, нова опсесија:

Како да му го покажам светот, без да го расипам?
Како да му дозволам да ме сака, без да си заминам кога ќе стане стара релација?


Не е твое некому да го покажеш светот. Го знам чувството... и јас сум сакал напати некому да покажувам нови хоризонти, видици. Сум сакал да бидам како Аладин кога ќе ја качи принцезата на килимчето, додека во позадина свири "A Whole New World...". Она што можеш да го направиш за некој за кого се грижиш е да му дозволиш самиот да види што сака да види. Самиот да почувствува, самиот да одбере, самиот да посака да погледне...и да прими она што сака, онолку колку може, онолку колку е подговен да поднесе. Да, треба трпение, ама не е фер да си земеш улога на просветител, дадилка или тутор. Тебе ќе ти здосади, нему ќе му збоктиса или ќе се изгуби потполно.

Ако му дозволиш да те сака, можеби нема да заминеш. Ама прашањево не е како да го сториш тоа, не? Прашуваш како да си дозволиш ти да сакаш, кога знаеш дека луѓето заминуваат... Епа, луѓето постојано заминуваат. И постојано ќе ни треба некој, а тој некој тропнал на вратата, и кога никој не му отворил, заминал. Во светов имаш 6.500 000 000 луѓе.....шес и пол милијарди души. А се што ти треба во одреден момент, во овој момент е само една од нив. Барај ја и најди ја. Препознај ја. Зачувај ја, без страв дека ќе ја снема од твојот живот еден момент. Во спротивно....нема поента нашево живеење, нели?

Крајно, бидејќи знам дека неможеш да чекаш :), за да го засака твојот свет треба да го види тој свет. Значи, покажи му го, онаков каков што е без никаков страв дека ќе го повредиш. Ако она што ќе го види го сака, тогаш направил избор. Само свој избор, да сака и да е подготвен на сите ризици кои ги носи љубовта. Ако можеш да си искрена пред себе прво, а потоа пред него, опушти се...и ќе биде се во ред.

А не би признала дека нешто не можеш, нели? :)
 
С

Сатори

Гостин
:)

Eдна моја пријателка, драг и мил човек побара од мене совет, во однос на нејзиниот нов партнер, нова љубов, нова опсесија:

Како да му го покажам светот, без да го расипам?
Како да му дозволам да ме сака, без да си заминам кога ќе стане стара релација?


Не е твое некому да го покажеш светот. Го знам чувството... и јас сум сакал напати некому да покажувам нови хоризонти, видици. Сум сакал да бидам како Аладин кога ќе ја качи принцезата на килимчето, додека во позадина свири "A Whole New World...". Она што можеш да го направиш за некој за кого се грижиш е да му дозволиш самиот да види што сака да види. Самиот да почувствува, самиот да одбере, самиот да посака да погледне...и да прими она што сака, онолку колку може, онолку колку е подговен да поднесе. Да, треба трпение, ама не е фер да си земеш улога на просветител, дадилка или тутор. Тебе ќе ти здосади, нему ќе му збоктиса или ќе се изгуби потполно.

Ако му дозволиш да те сака, можеби нема да заминеш. Ама прашањево не е како да го сториш тоа, не? Прашуваш како да си дозволиш ти да сакаш, кога знаеш дека луѓето заминуваат... Епа, луѓето постојано заминуваат. И постојано ќе ни треба некој, а тој некој тропнал на вратата, и кога никој не му отворил, заминал. Во светов имаш 6.500 000 000 луѓе.....шес и пол милијарди души. А се што ти треба во одреден момент, во овој момент е само една од нив. Барај ја и најди ја. Препознај ја. Зачувај ја, без страв дека ќе ја снема од твојот живот еден момент. Во спротивно....нема поента нашево живеење, нели?

Крајно, бидејќи знам дека неможеш да чекаш :), за да го засака твојот свет треба да го види тој свет. Значи, покажи му го, онаков каков што е без никаков страв дека ќе го повредиш. Ако она што ќе го види го сака, тогаш направил избор. Само свој избор, да сака и да е подготвен на сите ризици кои ги носи љубовта. Ако можеш да си искрена пред себе прво, а потоа пред него, опушти се...и ќе биде се во ред.

А не би признала дека нешто не можеш, нели? :)
:) Можеби затоа што и се можам.

Твојата драга пријателка значи нема нова опсесија, нема нова љубов има нова занимација.
Колку ќе трае ќе видиме, како што за тебе навиката е неопходна, така е за мене промената.

Освен тоа нема зошто да му го покажувам светот кога веќе го познава, кога веќе доволно знае и доволно разбира.

Поентата е дали јас можам да си дозволам да бидам нечија, а за да бидам нечија треба по некоја веројатност да љубам, што многу тешко оди кај личност која не покажува емоции.

Не е тоа страв од заминување и ти тоа многу добро го знаеш, тоа е страв од останување.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Houston we have a problem.
Значи вака ќе ја раскажам целата љубовна приказна потоа ќе кажам свое мислење и на крај ќе побарам ваша помош. Одиме... Ја запознав пред 5 месеци (мај) на факултет. Тогаш само се спријателивме. Правата љубов се роди подоцна - средината на септември. Се изгледаше супер но подоцна забележав дека нешто крие од мене. Морав да бидам директен ја викнав и направивме муабет во четири очи - муабет во кој таа ми кажа дека имала дечко и на почетокот кога се гледавме таа сакала со мене да се фати за да го направи него љубоморен (тогаш демек раскинала со него). Јас ок и дадов втора шанса која таа оберучке ја прифати. Се врати расположението пак на старо, мислев дека уште долго ќе трае нашата врска. Но еве вчера добив една многу тажна вест дека таа заминува во друга земја. Но и друго што забележав е дека 2 дена пред веста што кжја добив девојка ми беше нешто нерасположена, тажна - таква ја немам видено од оној случај пред “признавањето“ дека сакала да го направи екс дечко и љубоморен. Сега не знма дали да и верувам.
Моето мислење (хипотеза) е дека типката не е искрена со мене и дека лаже за да не ме повреди. Мислам дека и тоа патување или таа претходна врска е измислена - едно од овие работи е сигурно вистина со тоа што врската меѓу неа и “екс“ дечко и сеуште не е завршена. Мислам дека јас сум и бил само разонода сево ова време. Сеуште ја сакам. но некогаш се прашувам дали да продолжам.

Сега барам ваш одговор за проблемов.

П.С. Девојката заминува на крајот на ноември. Дали да продолжам до тогаш или сега да ја тргнам.
Ако лажела дека не го сака повеќе бившиот, неможе да лаже и дека заминува во друга земја, па можеби е тажна дека си оди од тебе.
А каде си оди, зошто и на колку време?
Ако е кратко отсуство, разговарајте пак и пробај меѓу редови да прочиташ дали те сака. Според тоа ќе знаеш што понатаму.
Ако е долго, размисли дали сакаш да си со некоја која не е до тебе, дали има иднина во тоа и ако испадне позитивен одговор, седни пак да разговараш. Ако не, остави ја за побезболно да завршите ... немора да се измачуваш до самиот крај.
И така ...

п.с. Ама ептен интересна станува темава ... секој одговара според своја мака и со еден пост, милион стосмислени муабети се вртат ... мх, мх, мх!:vozbud:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Добив желба „гласно“ да размислувам за некои делови од муабетов меѓу двајцава членови.
Можеби затоа што и се можам.
Убаво е човек да верува дека може се`, но само за она што се однесува на него самиот, во можностите кои ќе допринесат тоа „можам се`“ да ги види резултатите во себе и на себе, да верува дека може да собере сила за да направи нешто што би го направил среќен, па да почне да бара извор за да шмука сила. И „можам се` (па и ова)“ се покажува како валидно кога резултатите ќе бидат поволни и за нас и за оној кој ја прифатил играта (без разлика дали знае или не знае што се крие позади истата).
Да, јас можам се` кога нешто знам дека зависи само од мене. Но, што е со она кога во сплетот на орото ќе заигра и некој друг застанувајќи до мене сакајќи да играме заедно? Дали можам да бидам сигурна дека при растегнувањето на армониката другиот ќе заигра без да погреши барем еден чекор? Што ако се сопне на сцената и држејќи ја мојата рака ме повлече малку надолу несакајќи? Што во тој случај? Ќе ја пуштам и другата рака или ќе го оставам да падне не мислејќи на тоа дека можеби сака да му помогнам? Ма ќе доиграме заедно, па ќе ги учиме чекорите еден по еден. Ќе разговараме за сопнувањето, па ќе дојдеме до заедничко решение како да го отстраниме тој чекор кој предизвикал инцидент на сцената. Сум навикнала на некои работи, но секогаш е плус ако се чујат и сугестии од друг, двајца кореографи кои ќе се сложуваат можат најдалеку да стигнат, уживајќи во турнеите кои сами ги организираат.
Можам да сум сигурна во своите чекори, во своите можности, желби, мисли, способности да успеам. А за туѓите? Секогаш треба трпение и давање можност да станеш сигурен и во нив. Под услов вистински да ти значи личноста.
Поентата е дали јас можам да си дозволам да бидам нечија, а за да бидам нечија треба по некоја веројатност да љубам, што многу тешко оди кај личност која не покажува емоции.
Си размислувам што значи тоа „да бидам нечија“. Можам да си давам милион претпоставки, но суштина и вистинско значење не можам да најдам. Ајде да пробам, па ќе видиме како ќе ми оди.
Ако станеш нечиј, тоа значи дека не си веќе свој. И да, не може да бидеш и целосно нечиј и свој. А крајно неблагодарно е да барам некој да стане моја креација. Ако не си веќе свој, тоа значи менување на се` твое и целосно прилагодување на туѓи потреби. Значи дека ќе бидеш робот и роб, со исклучен мозок и со бариера за разумни одлуки и постапки. Зарем љубовта бара вакво нешто? Зарем љубовта треба да ја еродира нашата посебна суштина и да не` претвори во нешто што не сме? Зарем мојата љубов треба да тиранизира нечии чувства за да развеам знаме на победа? Каква победа? Зарем човек треба да се чувствува подобар ако некој му се потчини брутално турнат на колена од раката на љубовта? Знамето има четири краја кои можат да ги држат двајца со двете раце и со крената глава и насмеани лица да ја испеат својата химна.
Како да му го покажам светот, без да го расипам?
Светот?:eek:mg:
Или светот на љубовта? Тоа е веќе нешто друго.
Секој создава свој свет на љубовта и секој има различна претстава за тоа како треба еден ваков свет да функционира. Најлошо е кога самите ќе поставиме правила по кои треба да се придржуваме самите, но и човекот кој ќе посакаме да го пуштиме во тој креиран свет. Тоа е условување - ако сакаш да бидеш дел од него, ќе правиш вака-и-вака.
Чинам, тука прашуваш како да не го расипеш тој свет? Ако си сама:) Ако сама додаваш финеси, ако сама го доразубавуваш во главата, ако сама негуваш идеали од желба да биде тој свет таков и никако поинаку. Или, по нееекоја случајност, ако налеташ на човек кој има потполно ист свет како твојот. А тоа малку потешко.
Светот на љубовта се состои од два комплементарни света, т.е. кои ќе се надополнуваат за да излезе една целина, а не од еден кој мора по секоја цена да биде прифатен.
Како да му дозволам да ме сака, без да си заминам кога ќе стане стара релација?
Стара релација? Трка по разни искуства и промени...
Како? Јас би одговорила на прашањето: „Кога?“:)
Ќе знаеш кога ќе засакаш некој и во исто време кога ни на крај на памет нема да ти текнува на заминување, кога ќе сакаш да трае што подолго без да се сеќаваш на тоа дека секогаш си вртела грб. Кога ќе почувствуваш дека нема потреба да заминеш како под дифолт само затоа што твојата замисла за љубовен свет не станала и негова и единствена.

Ух, се изморив:icon_lol:
 
Член од
14 август 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
koga sme vekje kaj muvanjeto nesto ne mi e jasno vo vrskata so mojot partner ako bi mozela da go narecam i taka.On ima zenska radi-reda kolku da se kaze voopsto ne ispaga so ne dali 1 vo mesecot jas se muvam so nego sekoja nedela i vo javnos i sekade isto ko da sme vo vrska ona znae za toa i nisto sea koj e zaeban vo slucajov . Baram pomosh od vas dali da prodolzam da se muvam ili da stavam kraj???
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
koga sme vekje kaj muvanjeto nesto ne mi e jasno vo vrskata so mojot partner ako bi mozela da go narecam i taka.On ima zenska radi-reda kolku da se kaze voopsto ne ispaga so ne dali 1 vo mesecot jas se muvam so nego sekoja nedela i vo javnos i sekade isto ko da sme vo vrska ona znae za toa i nisto sea koj e zaeban vo slucajov . Baram pomosh od vas dali da prodolzam da se muvam ili da stavam kraj???
Па штом нејзе и е сеедно, продолжи да се муваш се додека не најдеш некој подобар :D
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
koga sme vekje kaj muvanjeto nesto ne mi e jasno vo vrskata so mojot partner ako bi mozela da go narecam i taka.On ima zenska radi-reda kolku da se kaze voopsto ne ispaga so ne dali 1 vo mesecot jas se muvam so nego sekoja nedela i vo javnos i sekade isto ko da sme vo vrska ona znae za toa i nisto sea koj e zaeban vo slucajov . Baram pomosh od vas dali da prodolzam da se muvam ili da stavam kraj???
И двете сте заебани според мене:smir:
Каква е таа врска ради-реда?!Да идам со некој од онака колку да се каже дека имам дечко?!Оууу Ноууу:uvo:!!!!И каква е таа женска што знае дека дечкото ја вара и да и уште иде со него?!?!Гадно је*ачиште бил типов:pos2::pos2::pos2:
Ти мислиш дека е добро ако продолжиш да се муваш со него???Ај убаво размисли...:nenene:Типот седи на две столчиња, а може и не се две може се и поише...:smir:Ако тоа тебе не ти смета ок твое си е продолжи...
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ај вака..
Нема да смеам зашо мајка ми ми забрани да идам у Битола кај него до Нова Година.. Ради школо ова она сфаќате де..
Он ќе почне да работи месецов и многу поретко ќе се гледаме.. Нема да може да доаѓа така често.. Мирц и мсн комуникација до Нг ке ме збудали.. Како да не полудам? :nesum:
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Iskreno da vi kazam imam golem problem vo vrska so ljubovta. Ne mozam da veruvam na nekoj deka me saka vaka pocna se pred edno 5 - 6 godini bev premnogu povredena od eden tip so go sakav mnoogu. Pred 1 godina zapoznav decko koj mi vika deka me saka mnogu megutoa ne mozam da mu veruvam i mu raskinav deteto do den denes mi se javuva i mi kazuva deka me saka stvarno ne znam so da pravam.
Dajte luge kazete mi kako da si ja vratam verbata vo ljubovta i vo mazite! Koga i da mi prijde masko sekogas mislam deka saka samo seks i deka ke me frli kako nekoja stara iskinata krpa. Dajte mi nekoj sovet sto da pravam ve molam!
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Природна Селекција 101

Да. Единствената причина со која машките зборат со женските е тоа дека сакаат да ги ебат. Едно типче Фројд и куп типчиња по него одат до таму шо викаат дека и сопствената мајка сакаме дубоко у себе да ја ебеме демек да ја завладееш природата, причината поради која живееш и некои други работи. Али ти јасс имаш многу прекрасно оружје наречено ВАГИНА и сама одредуваш кој смее да влезе, а кој не при тн селекција на ПЕНИСОТ. Пошо понекад (ретко) со пенисот доаѓа и мозок можеш да почнеш и според нив да се раководиш. Идеја, најди некој паметен. Чим имал трпение да прочита некоја книга вон лектирите има трпение да не се пали ко мајмун и да почне да бара нешто повеќе од тебе освен тие долните дупчина (шо би се рекло твојот мозок).
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Fala ti mnogu Bada Bing ne samo so mi e pojasno tuku i uspea da me nasmees e ova mi trebase. Thanks
 

Kajgana Shop

На врв Bottom