Саем на книгата

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Само што сакав да го постирам каталогот од Македоника.
Добри книги гледам, ќе се земе нешто и од нив. :P
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.182
Ѓурѓа

(не дека некому му е гајле за нив, но нејсе) :D

За неупатените: не отворајте и по можност - прескокнете ги на саем. :P
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Ѓурѓа

(не дека некому му е гајле за нив, но нејсе) :D

За неупатените: не отворајте и по можност - прескокнете ги на саем. :P
Ми отиде процесорот....
It just couldn't process it. :D
Него некој да не има inside информации за ценовник кај Антолог и Темплум на саемов?
I really desperately need it.

Sent via Nutribullet using cucumber, tomatoes and onion.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Колку добри книги имаат унаказено овие, се запрепастив. :(

Sent via Air Conditioner Carrier 1.5 Ton 5 Star Superia Split.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Мислам да имаше report копче за вакви книжари, овие до сеа сигурно ќе беа затворени.
„Ѓурѓа“ во книжарници се исто што и „Јупитер“ во туристички агенции. Кој им дал лиценци за превод на така добри дела, не знам.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
509
Поени од реакции
366
Едно прашање, можеби ќе испаднам глуп ама неможам да најдам на пример мене ми требат книги за шах. Ќе има ли такво нешто ако знае некој да ми каже?

Ви благодарам.
(Да знам дали да идам или не :) :) :) )
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Едно прашање, можеби ќе испаднам глуп ама неможам да најдам на пример мене ми требат книги за шах. Ќе има ли такво нешто ако знае некој да ми каже?

Ви благодарам.
(Да знам дали да идам или не :) :) :) )
А извини, 30 денари многу ти се да поминеш низ саемот и да видиш дали има? :P
Јас досега не сум налетал на такво нешто, ама има и старо продајем и разни мали куќи што немаат каталози, ќе опиташ и ќе сознаеш дали има или не.

Мене ме занима дали некој ја има читано Ловец на `ржта од Арс Ламина (Едиција Ѕвезди на светска книжевност)? Книгата ми е a must, али се плашам од лош превод.

П.С. Пишаа порталиве што купила Бетче наша? :icon_lol:
 
Член од
21 март 2014
Мислења
509
Поени од реакции
366
А извини, 30 денари многу ти се да поминеш низ саемот и да видиш дали има? :P
Јас досега не сум налетал на такво нешто, ама има и старо продајем и разни мали куќи што немаат каталози, ќе опиташ и ќе сознаеш дали има или не.

Мене ме занима дали некој ја има читано Ловец на `ржта од Арс Ламина (Едиција Ѕвезди на светска книжевност)? Книгата ми е a must, али се плашам од лош превод.

П.С. Пишаа порталиве што купила Бетче наша? :icon_lol:
Македонија не е само Скопје, и саемот не е само за скопјани. Барем ако дознам дека нема ќе си купам преку интернет.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
А кој рече дека е само за скопјани, и јас не сум скопјанец, па ќе идам на саемот. :icon_mrgr:
Како што реков Академска книга опет покачила цена на класици, од 120 на 150 ги догураа, мамицата. :D
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Македонија не е само Скопје, и саемот не е само за скопјани. Барем ако дознам дека нема ќе си купам преку интернет.
За 100% сигурна информација, многу тешко е да добиеш. Но прегледај ги Старо-купуем за ич пари можеш да најдеш. На второ место се Академска книга што е мање више исто по цена ако ги порачаш преку нет, со таа разлика што буквално у моментот ја добиваш книгата и не мора да чекаш испорака. На трето задно место е икона и англискиот центар. Ќе те ошурат.
Мада као што гледам академска книга почнува да си го качува товарот нагоре. Иако 150 денари за класик во реален свет е џабе. Ама па у наша сиромаштија...
ПНВ Публикации што направија? Знаат понекогаш навистина да изненадат.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
За 100% сигурна информација, многу тешко е да добиеш. Но прегледај ги Старо-купуем за ич пари можеш да најдеш. На второ место се Академска книга што е мање више исто по цена ако ги порачаш преку нет, со таа разлика што буквално у моментот ја добиваш книгата и не мора да чекаш испорака. На трето задно место е икона и англискиот центар. Ќе те ошурат.
Мада као што гледам академска книга почнува да си го качува товарот нагоре. Иако 150 денари за класик во реален свет е џабе. Ама па у наша сиромаштија...
ПНВ Публикации што направија? Знаат понекогаш навистина да изненадат.
ПНВ гледам исто добри наслови, ама немаат ценовник или каталог. Утре ќе видиме, од нив сакам Војна на световите да ја земам. Имаа новитет од Марк Твен некоја и уште неколку добри што гледав на фб.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Едно прашање, можеби ќе испаднам глуп ама неможам да најдам на пример мене ми требат книги за шах. Ќе има ли такво нешто ако знае некој да ми каже?

Ви благодарам.
(Да знам дали да идам или не :) :) :) )
Книги за шах на саемот скоро па невозможно да најдеш. Саемот последните 3 4 години е ужас и се нудат главно срања. За се што ти треба па и за шах можеш да најдеш кај фаците на кеј што продаваат, таму има од пиле млеко и секој ден може да ти биде саем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom