A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.295
Одамна е ова...мене ме интересира до кога треба да го прпдадат
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Одамна е ова...мене ме интересира до кога треба да го прпдадат
Најверојатно до пред да почнат да делуваат како еден бренд (One, Vip и претпоставувам и Blizoo).
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.295
Најверојатно до пред да почнат да делуваат како еден бренд (One, Vip и претпоставувам и Blizoo).
Тоа е крајот на оваа година некаде.... Незнам што да кажам освен дека сум фрустриран. Јас сум на Оне и мрежата е 0
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Тоа е крајот на оваа година некаде.... Незнам што да кажам освен дека сум фрустриран. Јас сум на Оне и мрежата е 0
Па и јас имам телефонче од One па немам проблем со мрежата, барем не до сега. Не знам што да ти кажам.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Од кога се смени сатот кога гледам на инфото што програма ке има на каналиве ми кажува со еден саат наназад,пример ако филмот реакно почнува во 12:35 на инфото пишува дека ке почне во 11:35 и така за сите канали. Дали има решение да се намести точно? Кај вас како е?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.295
Од кога се смени сатот кога гледам на инфото што програма ке има на каналиве ми кажува со еден саат наназад,пример ако филмот реакно почнува во 12:35 на инфото пишува дека ке почне во 11:35 и така за сите канали. Дали има решение да се намести точно? Кај вас како е?
Прескенирај ги каналите со фабричко ресет ќе се среди
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Освен да ги прескенирам и да се ресетира модулот? Незнам како се прави тоа ресетирањето
 
Член од
26 април 2012
Мислења
205
Поени од реакции
123
Овие стварно ме изнервираа денес, гледам ја исклучиле History, ајде што ја гледав често бар да ја заменеа со некоја слична или бар од тој ранг телевизија. Не не идиотите од Бум решиле да ја заменат со некоја нова глупа домашна платена пропаганда. Стварно не ми е јасно зошто не ја замениле со Наша тв или некоја друга мк програма, не плаќам претплата на оператор за да крати странски и да заменува со македонски канали, не ми е јасна оваа пазарна логика на овој оператор и дали вработените имаат два грама памет. Што е следно, замена на NatGeo и Discovery со 24 вести и тв сонце :mad:
После договоров дефинитивно го менувам овој изговор за телевизија
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Стварно значи,неможе чоек да прочита позитивен коментар за ова бумов,и покрај тоа си има задоволителен број на корисници.Можда и затоа не ме рецкаат многу многу кога ќе се јавам за некоја поплака:).Но останува само да го чекам денот кога ќе ми истече договорот па да им ги акнам од гла тие антички ресивери.
Ааа да,и AXN си беше убо програмче:(
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.115
Поени од реакции
7.695
Најверојатно до пред да почнат да делуваат како еден бренд (One, Vip и претпоставувам и Blizoo).
Колку што разбрав до септември треба да се спојат целосно со салоните во некој градови Blizoo веќе ги затвори салоните, но во Тетово гледам уште работи салонот.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Колку што разбрав до септември треба да се спојат целосно со салоните во некој градови Blizoo веќе ги затвори салоните, но во Тетово гледам уште работи салонот.
Можно е, за Близу во Скопје знам дека има еден салон (во мојата општина, Чаир) сеуште работи, но за други близу салони не знам дали има.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
326
Со каналиве се ужас! Едвај чекам да помини уште една година. Пре би се префрлил на локалниот кабелски оператор него да останам на бум. Мизерија се.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
537
Поени од реакции
325
Barem HBO 3 da go stavele, teski idioti izlegoa ONE

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom