Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 август 2010
Мислења
38.986
Поени од реакции
112.233
Не ја знам оваа Чанг, така да не знам што да ти кажам. Ако е некоја што брза и што пробува да сипа винери ќе ја тепа 2-0, пошо Винчи за таквите е измислена, ги убива со Слајсови. Али ако е некоја што е цврста и стабилна у размени, може и има шанси. Мој совет пошо се жени сепак брани ја, али ипак ти си знаеш најдобро со каков буџет располагаш.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Bi trebalo da vleze,ama se raspukaa ovie teksasite epten.Ako prodolzat vaka,ke gi izmetat.Potop na povidok.Toa e loso za dvajcata. Jas ke si legnam,nema nadez za svabata.:([DOUBLEPOST=1456710903][/DOUBLEPOST]Vlaga Nowitzki 10 sekundi,mu pusta topka na Barea tri metri povisoko od nego,otide vo aut topkata i posle toa si sedna na klupa.Zavrsi rabota.:pusigo:Si oblece trenercinjata,si se zakopca i si uziva.:pos::cuc::tapp:
Lele covece sto mi se slucuva koga ja cekam poslednata utakmica.. Imam cel roman da napisam. Ovie kosarkarite a posebno tenisot me kine. Middleton nikad nema da go zaboravam,toj mi e br.1 na listata malerski potezi.

Od 81-69 i dve slobodni za Towns,rezultatot sega e 99-74.. :oleee:
Daj pusti link od taa amerikanska/avstraliska web strana,nba igraci granici ?
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Go imam Vucevic i Valanciunas + .mozda i najsiguren ti e Oladipo,no kaj nego e faktor samodoverba,ako vleze dobro posle prvi 5min,lagano ide +,isto i Batum e dobar - .
Za drugive dvajca,neznam,bgm .
Batum,Deng,Vucevic i Oladipo lagano,osven Valanciuna,Lowry ne igrase .
Za vecer
Lebron 25.5+
Howard 15.5+
Okafor 18.5-
Favors 17.5+
Barton 17.5+
Uplata 300den.Marbet
Super ponuda denes ,samo koi 3/4 da se odberat na pogolem vlog .
Drugo sto vredi od Zlatna,Harris 12.5+,Paul 22.5-,Wall 20.5- i Cousins 26.5+ .
Ne se znae dali ke igra DeRozan..Bez nego Valanciunas ke vleze lesno,ama sekako bi trebalo da vleze. Gledav nesto totalive sporedbi i poveke kladilnici go davaat Oladipo 17,5(15,5 jas go imam),pa najverojatno ke vleze .

Dallas-Minesotta + ?
Lowry 21.5+ .totali retko igram,iako mislam ke ide plus .
Deng na 16/15.5- .
Vecer treba da igra Joe,takada nema da ima veke tolku topki za nego .
Isto i Dragic forsira u posledno vreme,realen minus e .
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Batum,Deng,Vucevic i Oladipo lagano,osven Valanciuna,Lowry ne igrase .
Za vecer
Lebron 25.5+
Howard 15.5+
Okafor 18.5-
Favors 17.5+
Barton 17.5+
Uplata 300den.Marbet
Super ponuda denes ,samo koi 3/4 da se odberat na pogolem vlog .
Drugo sto vredi od Zlatna,Harris 12.5+,Paul 22.5-,Wall 20.5- i Cousins 26.5+ .
Me zakla Nowitzki.Lele sto se sluci so nego..Cetvrtiot faul bese napraen cist so namera.Ne mu se igrase,ne bese nesto saglam.Go stava Carlisle na 2 min pred kraj na treta,frla vo aut Nowitzki i odma izlaga.Igrac od kalibrot na Nowitzki sigurno ne vlaga za eden napad.Sam si izleze,mater mu ebam.

Rano e za kosarkarive,da vidime sto info ke ima do posle. A Barton mislam deka ke go igram sigurno. I Lebronot odmoren sega,moze ke zapne jako.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Me zakla Nowitzki.Lele sto se sluci so nego..Cetvrtiot faul bese napraen cist so namera.Ne mu se igrase,ne bese nesto saglam.Go stava Carlisle na 2 min pred kraj na treta,frla vo aut Nowitzki i odma izlaga.Igrac od kalibrot na Nowitzki sigurno ne vlaga za eden napad.Sam si izleze,mater mu ebam.

Rano e za kosarkarive,da vidime sto info ke ima do posle. A Barton mislam deka ke go igram sigurno. I Lebronot odmoren sega,moze ke zapne jako.
Daj pisi ja taa stranata od nba igraci granici ..americka/avstraliskata .
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.760
Поени од реакции
11.738
Казнс + na 26.5 vo ZK.

Рондо и Геј се под знак прашалник па ќе мора да форсира, језда за него боље е коа игра Рондо али сепак.
 
B

Blade Torch

Гостин
Bayern - Alba 1hen.

Најадени им се од купот што им го земаа дома. Првата нерешено, сега ќе ги наполнат како во неделата што им направија во првенство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom