Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
STO KUR KE BARATE VIE BE ???? AJDE BEGAJ OD TUKA !!!!!
СООПШТЕНИЕ

Навивачката група Фемили Аеродром ги повикува, не само своите членови и симпатизери на кошаркарскиот клуб Мзт Скопје, туку и сите искрени љубители како на спортот, така и на кошарката, да излезат во што поголем број и да се обидат да го одржат во живот еден од последните бастиони на македонскиот спорт, екипата на Мзт Скопје....


A koj Kur si ti da kazes koj smee da doaga a koj ne..a??!!!

 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Поминав четири години тренирајки во МЗТ и ми останаа само спомени за жал.Тренери ми беа Александар,Горги Књазев и Цефка на времето.Многу ми пага тешко кога гледам што се дешава со МЗТ.Патем уште кога тренирав видов дека за жал нема да има многу од овој тим.Зошто сме тренирале во 8 сабајле без радиатори со тренерки само затоа што сме го сакале клубот.После престанав да тренирам :(.Сета подршка за МЗТ и се надевам на присуство на маршот да се спаси срцето на Аеродром.Не ги пропуштав утакмиците со Реал и Порто кој до ден денес ја памтам атмосверата иако сум бил мал.Само едно ке знам дека сум поминал 4години во МЗТ Скопје
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Уште еден во низата на банкротирани клубови, овој пат тоа е еден од најдобрите. Македонскиот спорт ќе изгуби многу со згаснувањето на МЗТ. И ова се случува само неколку дена пред стартот на Европското првенство во кошарка каде конечно по 10 години обезбедуваме пласман. Која иронија.
Човек да изгуби желба да сонува да биде врвен спортист, врвен кошаркар, кога нема тим во кој да игра. Лоша е состојбата со нашата лига, секоја година банкротирани екипи и нови екипи кои се сезонски. Жалосно и за навивачите несакам да сум во нивна кожа, тимот за кој навиваат од деца повеќе не постои.
Добро е што ќе има марш на спас и што ќе се подржат навивачите, но искрено мислам дека ќе нема резултати.
Одамна не сум била да гледам клупска кошарка, а и со сето ова што се случува не ни имам желба...
Парите го вртат спортот, се додека ги немаме тешко дека ќе заживее на големо спортот кај нас.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Секако дека и нашите ривали од центар нејќат да пропадне мзт како што и ние нејќеме да пропадне работнички...кое дерби после ќе се гледа? Вардар-Торус ли? Цениме вашата подршка што сакате да дојдете али ипак мислам дека иаме заладени односи поради некој случувања такада ваше си е тоа ипак тоа е одлично што изразивте воља
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ме интересира дали некој од бившите играчи ке присуствува на маршот?
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
STO KUR KE BARATE VIE BE ???? AJDE BEGAJ OD TUKA !!!!!
По муабетот се гледа дека си некое неотесано дете. Па тоа што изразиле желба да дадат поддршка луѓе и од други краеви на Скопје, значи дека МЗТ е ценет и никој искрен љубител на спортот не сака да згасне, без разлика дали навивале за него или не. Ама како може ти тоа да го сфатиш со твоите малоумни сфаќања
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ме интересира дали некој од бившите играчи ке присуствува на маршот?
Сега за сега е најавен само Тони Грнчаров. Зборам за официјално

Ние мора да бидеме пример како се сака и колку се сака еден клуб.... и затоа.....Не постои никакво оправдување да не дојдете утре во 19 часот во Бисер.....Ова е нешто најбитно, побитно од победата над Реал Мадрид, од градското дерби, од сите освоени ......купови......Сега се одлучува каде ќе оди нашиот клуб МОБИЛИЗАЦИЈА !!! 03.09.2009 19h сите пред Бисер Ние никогаш ПОБРОЈНИ, никогаш ПОЈАКИ, никогаш ПОСПРЕМНИ
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Премногу сум пишувал по спортскиве теми на форумот.
Се сметам себеси за љубител на спортот, едно време и одбојка играв...и, најискрено, мака ми е кога читам вакви вести.
Кога станува збор за МЗТ, станува збор не само за клуб, туку за еден од столбовите на македонската кошарка.
Ваков крај не смееше да има...тоа е жално...и срамота е. Толку ни е државата...
Се сеќавам оние 90-ти...кога паѓаа големи имиња во Јане Сандански...јас бруцош на Правен во Скопје...до карти не се доаѓа, хаос околу салата...доживување :)
Кога 2005, 2006 влезе некоја пара во кошарката, се доби на квалитет, велам, тргна работава...претходно умре одбојката, си велам, ај барем кошарка да гледам.
Пораснав бе мајката во сали и на стадион...сега имам дете и освен на телевизија шо се вика, неможам спорт, ама квалитетен спорт, во живо да му покажам...
Одам гледам Беласица како се мачи, и одам во ладна сала да гледам аматерска одбојка...
Затоа, среќен сум што пораснав во едно друго време, што фатив барем еден дел, и тоа добар дел од убавите времиња, кога спортот беше спорт, заради самиот себе, за престиж, за борба, за витештво. А не интерес и перална за пари, па фрли го на буниште.
Со згаснувањето на МЗТ, со живуркањето на Работнички, почнува умирањето на кошарката во Македонија.
Аеродромци, апсолутно Ве поддржувам во се што ќе правите со цел спас на МЗТ. Мило ми е што Ве запознав тука на форумов, а некои и во живо, имавме убави дискусии, на моменти и малце закачки, ама ни беше убаво.
Се надевам дека ќе останете на форумов, макар што и да се случи со МЗТ.
Кошарката нво државава почна да пропаѓа во 2001, па се дигна некако во 2006 и после повторно почна да оди надоле со распадот на Струмиц и ете ја иронијата која тогаш ја говорев...распадот на Струмица не значи само распад на клубот, туку почеток на нов лош циклус во нашата кошарка...секога ш е така кога се губи екипа која претендира кон врвот...а што да речеме за Мзт тим кој има успешна историја и во прва југословнеска лига, тим кој беше дундамент на кошарката во Макеоднија....

но едно запаметете кој сака што сака нека каже, утре МЗТ СКОПЈЕ ЌЕ ВОСКРЕСНЕ, памтете ми го зборот.

MZT SKOPJE till I die !!!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Кошарката нво државава почна да пропаѓа во 2001, па се дигна некако во 2006 и после повторно почна да оди надоле со распадот на Струмиц и ете ја иронијата која тогаш ја говорев...распадот на Струмица не значи само распад на клубот, туку почеток на нов лош циклус во нашата кошарка...секога ш е така кога се губи екипа која претендира кон врвот...а што да речеме за Мзт тим кој има успешна историја и во прва југословнеска лига, тим кој беше дундамент на кошарката во Макеоднија....

но едно запаметете кој сака што сака нека каже, утре МЗТ СКОПЈЕ ЌЕ ВОСКРЕСНЕ, памтете ми го зборот.

MZT SKOPJE till I die !!!
да се надеваме не можеме да бидеме сигурни неможам да не отидам утре не смее да умре МЗТ :wink:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Давам збор дека утре доаѓам пред бисер!

MZT SKOPJE till i die!

Па со оглед на тоа што го носиш у потпис веќе подолго време ако не се појавиш треба мерки да се преземат .
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Па со оглед на тоа што го носиш у потпис веќе подолго време ако не се појавиш треба мерки да се преземат .

Само сакав да го потврдам моето присуство.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Nafurani decinja ne me interesiraat , eve Radical kako postar i znacaen clen na F.A ke go prasam . Dali sme dobrodojdeni ? Normalno tie sto bi dosle bi dosle bez nikakvi obelezja na CPB ili Rabotnicki . Se nadevam ednas vo zivotot ke bidete GOSTOPRIMLIVI vo vistinska smisla na zborot ;) pozdrav
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
dojdete nema veze samo te molam nemoj da se pravat problemi , znaci najaven e miren protest i takov sakame i da ostane i podobro ne se deklarirajte od kaj ste sto ste da ne se pravat problemi!!!! posto i komiti i pirati vetija deka nema da se rckaat megu sebe ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom