Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
не зависам од партии а ти очигледно зависиш:)
Оу пиле, не си ми реплицирал за тоа не сум видел.

Ти и текако зависиш од дпмне, да можеш и би им го испушил еднашка ама и тие бираат кој да им го пуши јебига. :)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.618
Поени од реакции
23.226
Ти одговорив јас на твоето прашање околу непристрасните медиуми, те прашав тебе да ми посочиш каде Телма била пристрасна во известувањето. Што е проблемот, во текстот такво нешто не можеше да најдеш па сега ми менуваш тема? Нешто фрустриран си? Јас не сакам некој да ја укине Сител и Канал 5, сакам да се престане со тоа етикетирање и навредување на секој кој има поинаков став.
Cisto me interesira dali mislis deka mediumite kako biznis koj si platitel licenca i treba da ostvarat profit pred se dali imaat pravo da si ja kreiraat programata po niven tek ili treba nekoe telo sostaveno od politicari toa da go pravi za niv? Ne za drugo zakonot koj go butka opozicijata na nacinot na koj oni sakaat da bide se toa pokrieno pred nekoj den preraucaa deka ako taka se napravi eden film of 90 min ke im treba da se emituva 4 saati za da se bidat pokrieni partiite, plus reklami plus filmot.

Ubavo ti vika Vlade imas izbor, smeni kanal. Zasto nemase kukanje koga seuste rabotese A1? Zar oni izvestuvaa objektivno ili togas bese OK sega veke ne e? Sekoja TV si e pred se biznis i treba da ima pravo oni da si odlucat kakva programa ke imaat. Do tebe e da odlucis kogo ke gledas. Za MTV se slagame treba da ima podobar balans ama tuka zavrsuva prikaznata.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
МП: А војна да имаме?
Ова е целиот разговор:


Ич не е сечен, лепен и ваден од контекст. Баш фино е што така јасно кажува со кого војна, дали со САД, Грција или некој друг.

Може да се најде на крајот на Петарда #32, која целата е составена од кратки разговори, подредени по редослед со една и единствена цел, слушателот да си направи филм во главата.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Еве, будала сум и не сфаќам. Кажи со кого војна и во кое време се водел разговоров. За која ситуација. Кого тоа „ќе згазиме“.

Можеш и да повикаш пријател. Да не ти го кажувам, веројатно сам си го знаеш бројот на Верушевски.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.155
Поени од реакции
15.140
Има доволен број на луѓе кои се слушнати во бомбите кои тврдат дека има цели ``пасуси`` кои фалат од разговорите. Можеби нема додавано зборови, ама дека се кратени делови или цели реченици е факт. Излегоа луѓето со објаснување кои реченици и збориви фалат во разговорите и тоа го тврдат јавно

само незнам што му требало на зајко тоа да го прави. Немало потреба да се петља , бидејќи и без тоа имало доволно ``материјал``.

Вака само самиот си го компромитира материјалот
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
не не , не е можно да има уште луѓе кои веруваат дека сечени , лепени разговорите ,
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Значи алал да ви е, баратате со разузнавачки податоци - умеете да ги прибирате и точно знаете што треба да се прави со нив. Веруш би се гордеел со вас.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Значи алал да ви е, баратате со разузнавачки податоци - умеете да ги прибирате и точно знаете што треба да се прави со нив. Веруш би се гордеел со вас.
И ДПМНЕ би се гордеел но немаат таков кадар изгледа.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
[превземено од Поетска правда]
Што мајка ти?
Спие мајка ми, твојата се прибра ? :icon_lol:
Малку бев запрепастен дека е ова хип хоперот што се издигнуваше уметнички и сакаше да заработува од ''уметност“ сега се испостави дека дава фелацио за платичка во администрација. :icon_lol:
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Спие мајка ми, твојата се прибра ? :icon_lol:
Малку бев запрепастен дека е ова хип хоперот што се издигнуваше уметнички и сакаше да заработува од ''уметност“ сега се испостави дека дава фелацио за платичка во администрација. :icon_lol:
Мајка ми веќе деценија ја нема. Но овој имбецил мисли дека ќе командува со неговите изјави.
Интересно!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Ubavo ti vika Vlade imas izbor, smeni kanal. Zasto nemase kukanje koga seuste rabotese A1? Zar oni izvestuvaa objektivno ili togas bese OK sega veke ne e? Sekoja TV si e pred se biznis i treba da ima pravo oni da si odlucat kakva programa ke imaat. Do tebe e da odlucis kogo ke gledas. Za MTV se slagame treba da ima podobar balans ama tuka zavrsuva prikaznata.
Не знам дали знаеш официјално зашто беше одземена лиценца на А2, чисто информативно

Откако на телевизијата претходно ѝ беа дадени рокови да ја усогласи својата програма со дозволата за работа, со 11 гласови „за" и четири „против" членовите на СРД одлучија да ѝ ја одземат дозволата на телевизијата. „Последниот мониторинг на програмскиот сервис на ТРД Телевизија А2 покажа дека овој радиодифузер сериозно отстапува од претежно забавниот општ формат, што му е доделен. Наместо најмногу 65 отсто програми што исполнуваат забавна функција, емитува 75,68 проценти, а повеќе од две третини се репризни изданија", информираат од СРД.

Во најмала рака постојат закон за радиодифузија и закон за граѓанска одговорност во врска со овие тв. Ако некој ограбува продавница а ти свртиш глава, грабежот сеуште ќе се случува, кој по закон мислам дека е казнив.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.148
Поени од реакции
37.349
монтирани & од странски служби... ова последното најголема брука беше, престанаа со тоа
Лично од устата на вашиот шизофреник.

Странска служба , што не е од соседството нормално.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom