Помош! Дали сум бремена?

Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
После си има тест за бременост во аптека , гинеколошки преглед , каде ќе и објаснат зошто и како и каснело , можеби има циста што не пукнала па изостанува циклусот , драстични временски промени , стрес , диета , итн . сево ова е причина за каснење на циклус , а плус ако е во пубертет верувам дека не и е регулиран циклусот . Мене ми се има случено на 68 ден да ми дојде , ама не паничев ,ако си сигурен дека не си свршил во неа , нема што да се потресуваш , олади ќе и дојде
Едит - видов дека си пишал девојчево е девица , нема шанси да е бремена особено не без пенетрација и ејакулација внатре во матката . Таман работа од триење да се забременувало , до сеа сите ќе имаа по 5-10 деца
Па тоа и ја го знаев се дур не прочитав оние е*ани сајтови демек неморало пенетрација бла бла...ама ете се поклопија настаниве и ме стаи у мисла викам подобро да прашам бар да ми биде поарно иначе фала за секој одговор
Да додадам дека нема регуларен циклус те не го пропуштила до сега него секој месец различно и доаѓа најрано на 28 дена најкасно на 39...
 
Член од
9 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
56
Па тоа и ја го знаев се дур не прочитав оние е*ани сајтови демек неморало пенетрација бла бла...ама ете се поклопија настаниве и ме стаи у мисла викам подобро да прашам бар да ми биде поарно иначе фала за секој одговор
Ок е сето тоа , сигурно не е новата Дева Марија со непробиен химен да е трудна , ова е буквално невозможно така да уживај и терај си , ќе си добие девојчето
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Ок е сето тоа , сигурно не е новата Дева Марија со непробиен химен да е трудна , ова е буквално невозможно така да уживај и терај си , ќе си добие девојчето
Свашта прочитав тоа не е нормално...
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
На интернет се ќе прочиташ , затоа не се ослонувај многу на некои информации од рандом сајтови
Кој знае веќе што е рандом што не мислам ако сакаш да трошиш време ја радо би ти пратил да прочиташ мислам округло онака
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ја болат гради затоа што ќе добие кај и да е, не зашто е трудна. И таа толку писмена, ај машкиве ама женско да си и да не си го познаваш телото...
 
Член од
9 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
56
Кој знае веќе што е рандом што не мислам ако сакаш да трошиш време ја радо би ти пратил да прочиташ мислам округло онака
не се секирај на свашта имам налетано по сајтовине , така да ништо не ме чуди , затоа chill :)
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Каков тест на бременост без пенетрација ли ќе затрудни:pos:
Pa mozno e ako doslo do kontakt so sperma, ima polno takvi slucai, test za bremenost e najsigurno, a i ne znam sto tolku muabet, abre odi kupi si 100 denari alooooo na ti gi kazi smetka kje ti uplatam da ne te citam vise :pos:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Каков тест на бременост без пенетрација ли ќе затрудни:pos:
пред околу 45 години,(кога се отвори базенот под Кале, кај што е сега лизгалиштето), по некое време се пушти гласина дека некоја 16годишна девојка затруднела и родила, а без полов однос, т.е. во базенот кај што се бањала римјани (од блиската населба) масовно мастурбирале :D
Е може ова да беше и прикаска а поради конкуренцијата што им ја направи ноивиот базен на дотогашните, незнам..
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Pa mozno e ako doslo do kontakt so sperma, ima polno takvi slucai, test za bremenost e najsigurno, a i ne znam sto tolku muabet, abre odi kupi si 100 denari alooooo na ti gi kazi smetka kje ti uplatam da ne te citam vise :pos:
Каков контакт мислам не свршив имаше допир со вагината несакајки е сеа незнам дали имало предсемена течност мене тоа ми е
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Па ако не си значи не е и не го тупи веќе. Аман со допир не се прават деца. Подобро со тие 100 ден купите си чоколадо, отколку тест.
Овој па со базенот, а таа којзнае претходно кој е ја исплескал.

Следно е да поставите прашање "Имавме секс преку телефон, еве една недела и касни и има зголемен апетит. Дали да купиме тест?"

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Невина е, "секс"бeз пенетрација, само допир, не си свршил..и бараш одг дали е бременА? дооооооообаааааааар :D
Кај се зачленив кај се запустив..
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Па ако не си значи не е и не го тупи веќе. Аман со допир не се прават деца. Подобро со тие 100 ден купите си чоколадо, отколку тест.
Овој па со базенот, а таа којзнае претходно кој е ја исплескал.

Следно е да поставите прашање "Имавме секс преку телефон, еве една недела и касни и има зголемен апетит. Дали да купиме тест?"

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Каква ти чоколада, за 100 денари шо ливче мојш да изиграш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom