Фан клуб: МЗТ Скопје

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Честитам. Се гледаме во Полуфинале, а имате уште за обработка на онаа казната од 3 натпревари на домашен терен без публика ???

imame uste edna za obrabotuvanje ali ja imam teorija kako kje ve dobieme......
pazi vaka...........
mislam deka se igra po sistemot 2-2-1.prvite dve u strum'ca, edna ve tepame tamu . posle se igraat dve kaj nas.edna pred prazni tribini,kje ve tepame i taa poso nasive ispagja deka bolje igraat bez nas i vtorata kaj nas kje ve tepame za da proslavime vlez vo finale...........a posle,e cekajte za posle ,rano e uste......

ako ispadne vaka.... :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
imame uste edna za obrabotuvanje ali ja imam teorija kako kje ve dobieme......
pazi vaka...........
mislam deka se igra po sistemot 2-2-1.prvite dve u strum'ca, edna ve tepame tamu . posle se igraat dve kaj nas.edna pred prazni tribini,kje ve tepame i taa poso nasive ispagja deka bolje igraat bez nas i vtorata kaj nas kje ve tepame za da proslavime vlez vo finale...........a posle,e cekajte za posle ,rano e uste......

ako ispadne vaka.... :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
se igra DOMA-GOSTI:smir:
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
ништо не се знае и вие имате јака екипа али треба да се разиграат тачи и јането
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
pocit za jane i za MZT no realno gledano sansite barem spored mojot kalkulator se 70:30 za Strumica
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
i jas mislam deka nemame sansi si strumica , megu toa nikogas ne se znae topka e kurva
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Реално Струмица е 10 пати појака од Мзт...за жал мислам дека нема да победиме ниедна утакмица...ова што се случи денеска и елиминацијата на Амак е огромен успех за екипа со ваков состав и со еден од најмалите буџети. Јас сум презадоволен со полуфиналето, а сега се што ќе се случи понатака е еден огромен успех плус...

За Охрид...после ќе се чудите зашто немате спорт, епа со тоа селско понашање и тепање на судии, кој луд сојуз би ви дозволил вие да имате успеси. Искрено помило ми е што испадна една неспортска дружина, која успехот сака да го оствари преку закани и присили, но се покажа дека има правдина и дека едно Мзт со 2 пати помал буџет и 2 пати послаба екипа ја елиминираше анти-спортската пропаганда.

Бидете ми сите поздравени...мојот следен пост најверојатно ќе биде одкако Мзт веќе ќе биде елиминиран, но изгинаа момците и иако секогаш ќе барам повеќе и повеќе, кога ќе ја согледам ситуацијата во која се наоѓа Мзт и настаните кои го опкружуваа оваа сезона...се на се може да се оцени како успешна...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Реално Струмица е 10 пати појака од Мзт...за жал мислам дека нема да победиме ниедна утакмица...ова што се случи денеска и елиминацијата на Амак е огромен успех за екипа со ваков состав и со еден од најмалите буџети. Јас сум презадоволен со полуфиналето, а сега се што ќе се случи понатака е еден огромен успех плус...

За Охрид...после ќе се чудите зашто немате спорт, епа со тоа селско понашање и тепање на судии, кој луд сојуз би ви дозволил вие да имате успеси. Искрено помило ми е што испадна една неспортска дружина, која успехот сака да го оствари преку закани и присили, но се покажа дека има правдина и дека едно Мзт со 2 пати помал буџет и 2 пати послаба екипа ја елиминираше анти-спортската пропаганда.

Бидете ми сите поздравени...мојот следен пост најверојатно ќе биде одкако Мзт веќе ќе биде елиминиран, но изгинаа момците и иако секогаш ќе барам повеќе и повеќе, кога ќе ја согледам ситуацијата во која се наоѓа Мзт и настаните кои го опкружуваа оваа сезона...се на се може да се оцени како успешна...
Realno e tvoeto viduvanje
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
Реално Струмица е 10 пати појака од Мзт...за жал мислам дека нема да победиме ниедна утакмица...ова што се случи денеска и елиминацијата на Амак е огромен успех за екипа со ваков состав и со еден од најмалите буџети. Јас сум презадоволен со полуфиналето, а сега се што ќе се случи понатака е еден огромен успех плус...

За Охрид...после ќе се чудите зашто немате спорт, епа со тоа селско понашање и тепање на судии, кој луд сојуз би ви дозволил вие да имате успеси. Искрено помило ми е што испадна една неспортска дружина, која успехот сака да го оствари преку закани и присили, но се покажа дека има правдина и дека едно Мзт со 2 пати помал буџет и 2 пати послаба екипа ја елиминираше анти-спортската пропаганда.

Бидете ми сите поздравени...мојот следен пост најверојатно ќе биде одкако Мзт веќе ќе биде елиминиран, но изгинаа момците и иако секогаш ќе барам повеќе и повеќе, кога ќе ја согледам ситуацијата во која се наоѓа Мзт и настаните кои го опкружуваа оваа сезона...се на се може да се оцени како успешна...
не е шумано така да збориш дека Охрид селски се понашале па вие како се понашавте со фершпед не провоцирам само кажувам како беше
а инаку верувам дека од кај вас има поединци што сакаат да му наштетат на клубот па затоа ако имате евиденција избркајте ги и ние така направивме па сеа немаме некои фрикови у екипата
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
не е шумано така да збориш дека Охрид селски се понашале па вие како се понашавте со фершпед не провоцирам само кажувам како беше
а инаку верувам дека од кај вас има поединци што сакаат да му наштетат на клубот па затоа ако имате евиденција избркајте ги и ние така направивме па сеа немаме некои фрикови у екипата
Може тебе да те викнеме да ни ја средиш групата?Тоа со работнички ние како група го направивме а не управата.У ох тоа беше договорено од страна на управата на амак.И кога незнаеш ќути.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Честитки Ф.А...се надевам дека ќе се видиме во Струмица.. Зозо имате ли нешто планирано...можеби и Вепар да го донесете..
 

nzs

Член од
27 март 2008
Мислења
179
Поени од реакции
0
Реално Струмица е 10 пати појака од Мзт...за жал мислам дека нема да победиме ниедна утакмица...ова што се случи денеска и елиминацијата на Амак е огромен успех за екипа со ваков состав и со еден од најмалите буџети. Јас сум презадоволен со полуфиналето, а сега се што ќе се случи понатака е еден огромен успех плус...

За Охрид...после ќе се чудите зашто немате спорт, епа со тоа селско понашање и тепање на судии, кој луд сојуз би ви дозволил вие да имате успеси. Искрено помило ми е што испадна една неспортска дружина, која успехот сака да го оствари преку закани и присили, но се покажа дека има правдина и дека едно Мзт со 2 пати помал буџет и 2 пати послаба екипа ја елиминираше анти-спортската пропаганда.

Бидете ми сите поздравени...мојот следен пост најверојатно ќе биде одкако Мзт веќе ќе биде елиминиран, но изгинаа момците и иако секогаш ќе барам повеќе и повеќе, кога ќе ја согледам ситуацијата во која се наоѓа Мзт и настаните кои го опкружуваа оваа сезона...се на се може да се оцени како успешна...
toa deee. gac edna godina go suspendiraa nz zosto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom