Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ако е ова цената која треба да ја платам за да бидам најдобар подобро да останам никој и ништо.

Боби фишер-павн сакрафајс-тоби мегвајер

Од секој актер може да извадиме слични слики ако го паузираме во одреден момент...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.810
Поени од реакции
33.657
Што фалеше на нејзината улога во Spotlight, не дека ќе освои
Не знам, ама јас не видов ништо што отскокнуваше. Од петте номинирани, најслаба е. Јас повеќе би играл со две номинации за Алисија Викандер - плус и за Ex Machina. :love:
 
S

sim4e

Гостин
Паузата не ја прави Синеплекс, туку Тарантино решил да има. Гледајте го интервјуто со него и Пол Томас Андерсон, таму зборува за тоа. Го имаше некој на темава постирано пред Нова Година.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.507
Поени од реакции
33.666
Не знам, ама јас не видов ништо што отскокнуваше. Од петте номинирани, најслаба е. Јас повеќе би играл со две номинации за Алисија Викандер - плус и за Ex Machina. :love:
Ja edvaj ja primetiv. Si ja sakam, ali daleku od nominacija ulogata.

Spotlight snosti go reprizirav. Ovojpat so devojka mi, I na pocetok edvaj sledese, iminja muabeti... pocna da go hejta.

Za do kraj posle da ne trepne. Neverojatno vpiva. Filmiste.
 
B

Blade Torch

Гостин
Мекадамс е номинирана за да ја краси манифестацијата, сигурно да биде присутна.
Викторија европски филм беше?
Планирам да гледам странски филмови од годинава неделава па да го вметнам.
 
G

grande-juve

Гостин
Сепак ќе глеам неколку скринери, али само драми.. цркна тв-то у Маврово, а на резервниот прилично гледливи се скринериве. Го гледав Spotlight, филмот е супер, те внесува, нема никаква маана, многу добра 8ца... едино за 10ка е приказната зашо е вистинита и запрепастувачка(иако цело време слушаме муабети за тоа на вести), а самиот филм не ми е за највиоките оцени.
 
W

wicked_1

Гостин
Сепак ќе глеам неколку скринери, али само драми.. цркна тв-то у Маврово, а на резервниот прилично гледливи се скринериве. Го гледав Spotlight, филмот е супер, те внесува, нема никаква маана, многу добра 8ца... едино за 10ка е приказната зашо е вистинита и запрепастувачка(иако цело време слушаме муабети за тоа на вести), а самиот филм не ми е за највиоките оцени.
Ако го броиш и Хејтфул у драми, никако не го пуштај.
Има ненормални кадри и освен на блуреј се друго е blasphemy.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom