Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Radikalu lani prosekot bese 1300 gledaci a vaa god 1700...nezavisno dali se igrae so karpos ili so strumica salata e full.a vi da nee toa derbito(ako moze uopste taka dase narece pomegu 5 i 6 plasiranata ekipa)so rab nema koj da sedne na tia drvenite klupi.
a jas lozje nemam.znam deka cico ima i proizvedue po 4 tona rakija.od taa 80% ode u skopje.kilo rakija dase proizvede kosta 20 denari,a vie glupite skopjanista plakate po 100-120.sea vidi ti kaj se parite.i vidi koj e glup...
Abe prekinete da pisuvate gluposti be,ne zamarajte kolku i kako proizveduval cicko ti,otvorete si tema agrarni reformi i tamu pisuvajte takvi raboti.a sto se odnesuva do toa kolku gledaci ste imale lani i godinava,ne sum siguren deka e bas taka.ali bas sakam da ve vidam od narednata sezona,bez zoran zaev dali mozete da funkcionirate,ova go kazuvam bidejki covekot najavil deka poveke nema da sponzorira vo sportot
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Се шират муабети а ..!?!?:vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Abe prekinete da pisuvate gluposti be,ne zamarajte kolku i kako proizveduval cicko ti,otvorete si tema agrarni reformi i tamu pisuvajte takvi raboti.a sto se odnesuva do toa kolku gledaci ste imale lani i godinava,ne sum siguren deka e bas taka.ali bas sakam da ve vidam od narednata sezona,bez zoran zaev dali mozete da funkcionirate,ova go kazuvam bidejki covekot najavil deka poveke nema da sponzorira vo sportot
vepar greska si lafime za kav a ne za str.zaev e vo str
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ej moze li edno prasanje za site? Sto velite da gi proglasime Lozari za HIT na sezonata :pos2::pos2: . Od den na den oni se se podobri i podobri , predvodeni od TUBATA , oni napravija 30tina koreografii idlicni gostuvanja vo koisto izdvojuvaa pobedi vo tepackite so grupite kako GATE13 , ULTRAS GELSENKIRCHEN, FEDAYN, i mnogu drugi. Duri razmisluvaat navivacite na Olimpijakos gate7, i na panantinaiokosGate 13 na sledniot natprevar protiv feni, da zaboravat na nivnoto SMRTNO NEPRIJATELSTVO i so zaednicki sili da PROBAAT da gi napadnat lozari. Taka momci bravo odlicno ja predstavuvate makedonskata navivacka scena............. Ajde sega malce vrakanje vo realnost:)....

Pogledni im go samo profilot na luge vo grupata , takvi nekoi WANNABE HOOLIGANS... Pogledni im go samo repertoarot na pesni.. FENI pam pam Feni, ili pak Ajde cela sala ajde cela sala , i pak FENi pam pam Feni :). Poglednete samo kako si gi branat transparentite... EMI IZGUBIVME GA , AMA STO NASIOT GAZDA E BOGAT , KE NI DADI PARI ZA NOVI TRANSPARENTI.... ABE SRAMOTA ZIVA , BRUKA. Ajduci bea ocajni(malce se podobrija ama pak nisto posebno ) ama vie bre lozari vie ste samo za na zeleno pazarce
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
goDHEAD и Romanticar...последно предупредување..важи и за сите други пак го засравте подфорумот со пишување глупости...
Или дискутирајте како што треба или...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Кavadarcanec Мистичен го прати на одмор:vozbud: Сака некој да му прави друштво? Сака, сака.
А goDHEAD и Romanticar бидејќи биле предупредувани и дошло до муабет за последно, мора некој да го „јаде“ за да се опаметат сите.

Две недели бан за двајцата. Да видиме кој ќе е следниот.

п.с.1. И гледајте да нема мајки-шајки :cool:

п.с.2. Само да ве потсетам дека отворање нов јузер додека првиот е на бан резултира со перманентен.
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
770
Поени од реакции
266
ej skopski.........
vas neli vi e stram da idite 100 km do kavadarci i kaa ce doite tuka dave napnat 30 razlika.pa feni da go napnat 30 bi se zasramil da pisam uopste na via forum.zatoa skriise ili kaa so ti vikas u najmala raka kutisi...
abe selski, pa preku taseta ako sme idele 100 km, se e toa za klubot!!! bitno e da se dade podrska, pa i 1000 neka izgubat! znaci glupi se navivacite koa idat na primer vo rusija koa igra kometal i koa ke izgubi a? ama aj, so znaes ti poise pa tebe da ti se objasnuva, OGRANICEN SI, SELSKI!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
abe selski, pa preku taseta ako sme idele 100 km, se e toa za klubot!!! bitno e da se dade podrska, pa i 1000 neka izgubat! znaci glupi se navivacite koa idat na primer vo rusija koa igra kometal i koa ke izgubi a? ama aj, so znaes ti poise pa tebe da ti se objasnuva, OGRANICEN SI, SELSKI!
2 дена.

Next?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Интересна работа ова форумов...
Едно време, имаше тука прекрасни дискусии... Луѓе дискутираа, љубители на кошарката пред се, а дури потоа навивачи на својот клуб.
Арно ама, почнаа да се регистрираат камикази-јузери, кои истресуваат понекоја глупост, провоцираат, и фала Богу, јадат бан на подолг временски период.
Тоа настанува така што во „штабовите“ станува муабет дека постои еден форум, масовен, се дискутира за кошарка, па има таму од Фемили, Ајдуци, Лозари (или кој било) па ај ќе одиме и ќе им е**ме матер.
Сте се заебале, мили мои дечиња. Нивото на форумов е преголемо за вас.
Еден период беше оставен подфорумов како место за празнење, ама и самите видовте дека не бива така.
Значи, ако ви се дискутира, дискутирајте, ако не, не се замарајте воопшто да пишете нешто. Сајбер хулиганство не минува тука. Ниту пак сељачко мерење на таквите изразено преку курназење.

Го пишувам ова на темата за МЗТ.
Поздрав до моите скопски пријатели, пораз имавте последното коло, но тоа е...спорт...топка...Наредното коло играме со вас. Се надеваме на победа во Јане Сандански.
8-ми март е. Морам сопругата да ја изведам некаде, бидејќи ја гледам многу ретко во последно време, па може да спијам на патот. :)
Инаку, сакав да дојдам, но ќе остане за некоја наредна прилика, здравје.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Интересна работа ова форумов...
Едно време, имаше тука прекрасни дискусии... Луѓе дискутираа, љубители на кошарката пред се, а дури потоа навивачи на својот клуб.
Арно ама, почнаа да се регистрираат камикази-јузери, кои истресуваат понекоја глупост, провоцираат, и фала Богу, јадат бан на подолг временски период.
Тоа настанува така што во „штабовите“ станува муабет дека постои еден форум, масовен, се дискутира за кошарка, па има таму од Фемили, Ајдуци, Лозари (или кој било) па ај ќе одиме и ќе им е**ме матер.
Сте се заебале, мили мои дечиња. Нивото на форумов е преголемо за вас.
Еден период беше оставен подфорумов како место за празнење, ама и самите видовте дека не бива така.
Значи, ако ви се дискутира, дискутирајте, ако не, не се замарајте воопшто да пишете нешто. Сајбер хулиганство не минува тука. Ниту пак сељачко мерење на таквите изразено преку курназење.

Го пишувам ова на темата за МЗТ.
Поздрав до моите скопски пријатели, пораз имавте последното коло, но тоа е...спорт...топка...Наредното коло играме со вас. Се надеваме на победа во Јане Сандански.
8-ми март е. Морам сопругата да ја изведам некаде, бидејќи ја гледам многу ретко во последно време, па може да спијам на патот. :)
Инаку, сакав да дојдам, но ќе остане за некоја наредна прилика, здравје.
e bas steta bas ke bese super da dojdese!!!! ajde ke te cekame druga prilika, da ti pokazam kaj nas pred sala kakva semka se prodava :helou:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
e bas steta bas ke bese super da dojdese!!!! ajde ke te cekame druga prilika, da ti pokazam kaj nas pred sala kakva semka se prodava :helou:
Верувам дека има јаки семки :)
Инаку денес конечно гласот ми се пушти.
Ми беше фатен благодарение на Златевски.
btw. Mногу убав гест од страна на управата со дресот. Тоа е големината на еден клуб. Одсекогаш таквите гестови многу ми се допаѓале.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Верувам дека има јаки семки :)
Инаку денес конечно гласот ми се пушти.
Ми беше фатен благодарение на Златевски.
btw. Mногу убав гест од страна на управата со дресот. Тоа е големината на еден клуб. Одсекогаш таквите гестови многу ми се допаѓале.
Да и јас заборавив ос глупостите што се ги пишуваме во последно време по форумот за гестот на Мзт кон нивната таканаречена кошаркарска икона едно големо:aplauz: за управата и за навивачите тоа е права љубов кон некого односно таму кај вас луѓето знаат да ги ценат правите луѓе.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Верувам дека има јаки семки :)
Инаку денес конечно гласот ми се пушти.
Ми беше фатен благодарение на Златевски.
btw. Mногу убав гест од страна на управата со дресот. Тоа е големината на еден клуб. Одсекогаш таквите гестови многу ми се допаѓале.
Струмиксе таман мислев ќе навратиш и тебе да те видам ама ништо...

Кога бев со Цедевита пропуштив да се договориме да се видиме и се изедов жив,али следна шанса не пропуштамhehe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom