Fantasy Premier League 2015/16

Џ

Џонтра Волта

Гостин
53 поени, Мињоле не бранел а и да бранел сигурно немаше да донесе повеќе од пола поен. Братот Флечер киксна ова коло, само 1 поен. Марез и Варди класика, Кејн голче. Баркли се спаси од второ ногирање у една полусезона.
Вечер ги чекам Коларов и Кун против Монреал и Озил. Нека биде 3-3 по еден хет трик за Кун и Озил со по 3 асистенции на Коларов и Начо хехе.

И после колово ми остануваат 2 фри трансфери. Да го сменам ли конечно Мињоле бе племенце му ебам или да го чувам уште?[DOUBLEPOST=1450713267][/DOUBLEPOST]Да ги шитнам Мињоле и тој Мекартни ќе иам 9.1 милион за 2 голмани. Глеам тој Елиот е 4 од Њукасл и Лорис е 5.1? Да ги зеам шо мислите?
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.150
Поени од реакции
4.574
53 поени, Мињоле не бранел а и да бранел сигурно немаше да донесе повеќе од пола поен. Братот Флечер киксна ова коло, само 1 поен. Марез и Варди класика, Кејн голче. Баркли се спаси од второ ногирање у една полусезона.
Вечер ги чекам Коларов и Кун против Монреал и Озил. Нека биде 3-3 по еден хет трик за Кун и Озил со по 3 асистенции на Коларов и Начо хехе.

И после колово ми остануваат 2 фри трансфери. Да го сменам ли конечно Мињоле бе племенце му ебам или да го чувам уште?[DOUBLEPOST=1450713267][/DOUBLEPOST]Да ги шитнам Мињоле и тој Мекартни ќе иам 9.1 милион за 2 голмани. Глеам тој Елиот е 4 од Њукасл и Лорис е 5.1? Да ги зеам шо мислите?
Што па толку си се фатил за голманите ? :D Смени го едниот, тој прв што ти е, другиот не верувам дека ти е нешто итно, боље искористи го трансферот за некој играч ако имаш потреба.. Мене Крул уште ми е втор голман, никако да го сменам, заборавам цело време, а и онака Де Геа секако на сите утакмици ми е прв голман
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Што па толку си се фатил за голманите ? :D Смени го едниот, тој прв што ти е, другиот не верувам дека ти е нешто итно, боље искористи го трансферот за некој играч ако имаш потреба.. Мене Крул уште ми е втор голман, никако да го сменам, заборавам цело време, а и онака Де Геа секако на сите утакмици ми е прв голман
Па сеа ми текна дека иам голман уствари, глеам жуто му свети. :D Забораив кој ми брани у пичку матер.
Неам друго што да мењам, средина нема квалитетен играч да го смени Тадиќ а да е иста цена со србинов, одбраната ми е добра. Ќе идам со Лорис и Елиот кој кур, може ќе ми тргне. :icon_lol:
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
53 поени, Мињоле не бранел а и да бранел сигурно немаше да донесе повеќе од пола поен. Братот Флечер киксна ова коло, само 1 поен. Марез и Варди класика, Кејн голче. Баркли се спаси од второ ногирање у една полусезона.
Вечер ги чекам Коларов и Кун против Монреал и Озил. Нека биде 3-3 по еден хет трик за Кун и Озил со по 3 асистенции на Коларов и Начо хехе.

И после колово ми остануваат 2 фри трансфери. Да го сменам ли конечно Мињоле бе племенце му ебам или да го чувам уште?[DOUBLEPOST=1450713267][/DOUBLEPOST]Да ги шитнам Мињоле и тој Мекартни ќе иам 9.1 милион за 2 голмани. Глеам тој Елиот е 4 од Њукасл и Лорис е 5.1? Да ги зеам шо мислите?
Земи си ги Мајхил од ВБА и Гомес од Вотфорд и мени си ги кој мислеш дека има полесен распоред,само да не се заебеш како мене овоа коло,Гомес го стави на клупа мислеше ќе примат гол, он 7-8 поена има.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Го имав Ighalo и ми вадеше чат пат поени па ги земав Варди и Кејн и го остаив на клупа а овој ми врати со 15 поени.

Го продадов го земав Коне за клупа а овој продолжи да реди 10+поени.

Nyom го држев на клупа и тој вадеше 10+поени и сеа го пикнав него у тим на место на Белерин.

Го дадов мртвакот Тадиќ пошо нишо не игра и го земав Озил па ај да видиме шо ќе биде.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.177
Поени од реакции
57.719
Не излезе некој линк од тим или лига од фудбалериве/тимовиве?
Пред некоја година играчите на Стоук си имаа своја лига на ФПЛ :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
А сега мајката да му ја изнаебам на Коларов а и сам себе, зошто го остаив него а го извадив Сања.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.116
Поени од реакции
84.782
Да не се урочам (пази сеа следно коло у втора минута крши колено) ама од дааамна не сум погодил капитен да даде гол како во овие пар кола:




Eх да бев у бордот на Челзи пред некоја година...


A џабе се фалам што 8 кола по ред капитенот м идава гол кога врскса немам..ова коло 44 поена..
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.177
Поени од реакции
57.719
Да не се фалам, ама едно 10 кола по ред на клупа ми остануваат по 200 поени.

Не чини да имаш избалансиран тим.
Амелиа, Туанзебе, Џилобоџи и Росицки има да ги земам на клупа! Аман...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.319
Поени од реакции
10.622
53 поени, Мињоле не бранел а и да бранел сигурно немаше да донесе повеќе од пола поен. Братот Флечер киксна ова коло, само 1 поен. Марез и Варди класика, Кејн голче. Баркли се спаси од второ ногирање у една полусезона.
Вечер ги чекам Коларов и Кун против Монреал и Озил. Нека биде 3-3 по еден хет трик за Кун и Озил со по 3 асистенции на Коларов и Начо хехе.

И после колово ми остануваат 2 фри трансфери. Да го сменам ли конечно Мињоле бе племенце му ебам или да го чувам уште?[DOUBLEPOST=1450713267][/DOUBLEPOST]Да ги шитнам Мињоле и тој Мекартни ќе иам 9.1 милион за 2 голмани. Глеам тој Елиот е 4 од Њукасл и Лорис е 5.1? Да ги зеам шо мислите?
Јас го избркав Мињоле некни преку кур и од него. Батленд го ставив сега за истата сума. Мињоле и дрвата пред негo секоја текма гол ќе примаат
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.834
Поени од реакции
14.195
Мене на клупа не ми останале повеќе од 5 поена :D

Руд, Мангала, Синклер и О'Шеј ми се на клупа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom