Девица до прва брачна ноќ

Член од
11 март 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Мажите сакаат девици, за да не примаат критики :)
Инаку, ако сум во врска со некој што навистина ми значи и му верувам дека нема да излези на улица и да се фали дека тој е тој што ме „скинал”, тогаш би пристапила на секс.
BAS MI SE DOPAGA KAKO RAZMISLUVAS MEGUTOA VO OVIE MOI 23 GODINI TAKOV DECKO NE SUM SRETNALA.KOGA SLUSAM KAKO MOITE DRUGARI MI SE FALAT SO I KAKO PRAVELE SO NIVNITE DEVOJKI A VELAT DEKA GI SAKAAT SO PONATAMU.MISLAM DEKA DOKOLKU MI PRECI I SE MISLAM DALI KE KAZE TOJ NEKOJ NA NEKOGO PODOBRO BI OSTANALA DEVICA DO BRAK, A AKO NE MI PRECI TOGAS MISLAM DEKA BI IMALA SEX I PRED BRAKOT

Нареден пат без Caps Lock! - Crazy in Love!
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
А да не е малце застарено оваа..?
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
баш ме интересира што мислите за тие што чекаат прво да стапат во брак па потоа да изгубат својата невиност.
познавате ли некој/а што ја чека својата прва брачна ноќ за да ја изгуби невиноста????
да познавам не некоја туку многу а не оти сум и го држел фенерот али ги познавам ептен долго.

Али секоја си има свој живот и може да одбере да си прави што сака со својата невиност тоа е основно право на човекот и никој не може да му го зема во спротивно тоа е прекршубање на човековите права секој си одлучува за себе.

Што е до мене јас би рекол дека да би сакал мојата жена да биде девица до првта брачна ноќ али ако не е сега ништо не се може тука тоа не се враќа назад, гледам еден куп машки глумат либералци и демократи али тоа е све лага секој би сакал на неговата Лубов на животот да му биде прв тука нема дилеми али кога ке ке о разберат тоа веке го лапнале.

Да не мисли некој и да не ме свати погрешно дека сум против невините девојки во смисла на нивната Сексуална невиност али едно знам нема маж во светот што не сака на цвојата животна љубов да му биде прв.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Девица до првата брачна ноќ...Sci-Fi :pipi:
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
А да претпоставиме дека некоја се чува до прва брачна ноќ. И наоѓа некој конзервативец којшто има трпение да ја чека. Се засакуваат , си одговараат, владее слога и ерба меѓу нив. И ете...бидна свадбата, ај нека им е честито....и прва брачна ноќ......и сексот....тапаааааа никој не ужива, девојкава сака софтсекс, а дечково испаѓа дека сака малку погрубо. делуваат како раштимана плоча ....и...што потоа???Мислите дека бракот ќе опстане?? No way Pedro!

Поука- Секогаш пробај па купи!!!!

не е баш како што велиш решение може да се најде за се нели тие се сакат ако се сакат бракот ке успее не е се до дупењето Софт па Хард нема врска на смени ке прават еднаш по мое еднаш по твое, ако се сакат ке си најдат решение и за сексот и за сите пречки што ке ги чека во понатамошниот живот, јас тоа о свакам вака

САМ = Се бориш во твојот живот си SOLDIER OF FORTUNE

БРАК = сега се борите двајцата заедно за да побеите во животот и све што ке ви излезе на пат.

ФАМИЛИЈА = Тоа више е цела бригада ( бројот на членовите нема врска ) и така се поминува животот

NO ONE FIGHTS ALONE IN A WAR

и пред брак ког си бил самец си имал родители брака сестри што те подржувале па така си оди тоа не се живее сам.

Тоа дека би ја оставил женами пошто та не прифаќа да ја плеска хард или софт нема веза, доста сум паметен да си најдам и решение за тоа.

Поздрави :helou: :helou: :helou:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Штубаво ги измеша оваа родовиве:)
Иначе - застарена е темата или застарено е чувањето химени?
Абе па мислев дека е застарено тоа со чувањето на хименот.. па 21 век сме мислам алоо... се навага некоја шо чека прва прачна ноќ?
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Не се наоѓа. Уствари, ептен се ретки.
И плус, некое машко да фати некоја сега, и та да му вика: Не, се чувам за првата брачна ноќ, овај одма ќе помисли дека и фали нешто неа, дека е малце чукната. И одма ќе се откажи.

А од друга страна, некој напињат. Дај ми, дај ми.. Ако не ми дајш ќе ти се скарам.
И после барате девици?
 
Член од
14 ноември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
1
Вака... До сега никој не спомна морал, принцип и слично. Дали девица е само физичкиот контакт? Дали некоја е девица само поради тоа што има нескинат химен?
Па според мене и од тоа колку што можам да ги разберам мажите, мерка за чесност и верност на жената е хименот. Дечки размислете, мислам дека се лажете :wink:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Вака... До сега никој не спомна морал, принцип и слично. Дали девица е само физичкиот контакт? Дали некоја е девица само поради тоа што има нескинат химен?
Па според мене и од тоа колку што можам да ги разберам мажите, мерка за чесност и верност на жената е хименот. Дечки размислете, мислам дека се лажете :wink:
Браво :smir:
А на пример девица е ете немала сексуален однос, а орален и анален имала со илјада.....и после некој ќе ја земе и светица ќе ја прави кутриот ќе се радува прв и бил а илјада ку*ови в уста...
и дали таа се рачуна за невина? дали само хименот ја прави на една девојка невина? а фактот дека имала кој знае колку пати орален и анален со кој знае колку души а, што е со тоа? или важно е само хименот да и е на место?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Па не може баш хименот да ја претставува невиноста со оглед на тоа што може да се "закрпи" со помош на пластична хирургија. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ако не е хименот за мерка, знаете ли колку "светици","моралистки" и "патријахалки" ќе има на светов?
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Ако не е хименот за мерка, знаете ли колку "светици","моралистки" и "патријахалки" ќе има на светов?
2 ?

За други не знам ама мене не ми е битно дали е невина или не .... јбг и вие сте љуѓе :smir: . Ако сакаш таква жена фати ја од 15-16 години и ете девица до прва брачна ноќ
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Не се наоѓа. Уствари, ептен се ретки.
И плус, некое машко да фати некоја сега, и та да му вика: Не, се чувам за првата брачна ноќ, овај одма ќе помисли дека и фали нешто неа, дека е малце чукната. И одма ќе се откажи.

А од друга страна, некој напињат. Дај ми, дај ми.. Ако не ми дајш ќе ти се скарам.
И после барате девици?

За првото болдирано
Нема такви што се чуваат, може го чува хименот ама затоа анусот О

За второто болдирано
Ако толку лесно се дава со само зборови незнам......дај ми дај ми на ти на ти.....нешто со мене не чини или стварно толку лесно се давате? :pos::pos:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Не бе па ти, Тамарче си замислува дека тоа така иде. Пошто е девица :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom