Девица до прва брачна ноќ

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Статијата што ја најдов за ласерското подмладување на вагината ми даде идеја за оваа тема. Дискусијата за подмладувањето продолжете ја тука.

Е сега да ве прашам .. што мислите дали девојките треба да се девици до првата брачна ноќ? Доколку се согласувате со тоа, зошто мислите дека би требало да се ”чуваат” за таа вечер? Не мислите дека тоа е малку застарено? Ако некоја никогаш не се мажи, ќе си умре девица не? Ако не се согласувате .. кажете зошто е тоа така? Па .. кое е вашето мислење?
[/FONT][/FONT]
[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica]

[/FONT][/FONT]
[/FONT]
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Ова ласерсково мене барем ми е многу глупо
А тоа дали женските да бидат девици до прва брачна ноќ е нивна определба-подобро е за машкото(до негде) ама и не мора да значи!!!
Жив пример за тоа-Adriana Lima
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
BusHav напиша:
Ова ласерсково мене барем ми е многу глупо
А тоа дали женските да бидат девици до прва брачна ноќ е нивна определба-подобро е за машкото(до негде) ама и не мора да значи!!!
Жив пример за тоа-Adriana Lima
Да, глупаво е. Ама има некои кои сакат по сто пати да се „кинат“ и да им викаат на дечките ти ме скина, ти ме скина, ти ме скина. Или на сите да им викаат ти си ми прв, ти си ми прв, ти си ми прв..:pos: Кога ќе подразмислиш малку повеќе добра работа е ова ласерсково.:icon_lol:

А за ова второво ќе пишам после..:bip:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Сексот е потреба и како таков ртреба да се практикува и пред бракот.А она за ласерското ,,крпење,,-без веза ми е некако.Ако јас сум имал секс пред брак,зошто да не и ја дозволам таа слобода и на сопругата,и заради тоа да бидам нервозен и да и правам проблеми?
Па не живееме во турско.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
The`bItCh напиша:
Да, глупаво е. Ама има некои кои сакат по сто пати да се „кинат“ и да им викаат на дечките ти ме скина, ти ме скина, ти ме скина. Или на сите да им викаат ти си ми прв, ти си ми прв, ти си ми прв..:pos: Кога ќе подразмислиш малку повеќе добра работа е ова ласерсково.:icon_lol:

А за ова второво ќе пишам после..:bip:
има има и такви женски,тоа не се сомневам јас-ама сепак глупа работа е
А за второто ајде ќе почекам да пишеш
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Ете ја истата тема и во здравје. Оваа е за во љубов и секс, затоа што сакам дискусијата да се задржи стрикно на второто прашање.

Значи дали девојките треба да се девици до првата брачна ноќ? Ако мислите дека треба зошто да се, а зошто не?

Продолжете..
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
темата треба да ја прекрстите Девица До кога сакате
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
CopyOfDeath напиша:
темата треба да ја прекрстите Девица До кога сакате
Дали ти мислиш дека секоја девојка треба да нема секс до првата брачна ноќ? Па макар и таа да е на 35 години? Тоа прашувам јас! А не до кога сакаме да сме девици.. кое е твоето мислење за прашањето?
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Девица до прва брачна ноќ е исто што и Дедо Мраз!Чиста фикција!Поштовање до исклучоците! :pipi:

( Едитирано од Д бич: Тебе мислењето од ласерското подмладување ти е префрлено тука. Си ги помешала брзините и темите воедно.:wink: )
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
сексот е узивање кое треба секој да го има..еднаш отворив тема секс пред брак ми ја затворивте нема везе инаку јас сум за секс кога ти душа сака ...како сакаш свати ме

( Едитирано од Д бич: Претходното мислење ти е префрелено во ласерското подмладување во здравје, не беше за тука мислењето. И не ти е избришано.:wink: )
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
И ја бев девица до првата брачна ноќ па никому ништо.:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Девица до прва брачна ноќ? Во 2006-та?
Бидете среќни ако најдете на девица до 18 години. Не тресете. :wink:
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Eden vic vo kontekst na temata ....

Се оженил Боки и на првата брачна ноќ, кога што да види, Вале веќе била сексана порано...

Размислува што ќе прави, затоа што треба сабајлето да го покаже чаршафот, со што ќе докаже дека ја завршил работата. Ако не, ќе пукне брука во селото. И сабајлето станал да побара малку црвена боја, ама нашол само жолта боја. Го измачкал чаршафот и го покажал така. Кога почнале да го прашуваат што е тоа, тој со гордост им одговорил: - Кога Боки пробива тогаш и жолчката пука.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Апсолутно сосема тешко да постои (а замислете јас сум Муслиман :ija: ).... убаво рече Ацид на 18 години ако има некоја тоа е веќе премија (значи грабај и бегај) :bip:
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
devica do prva bracna nok ??????????? loooooooooooooooooooool !!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom