Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.702
Поени од реакции
12.698
Еднаш че дај гол и тој че му го поништа :icon_lol:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Шо се направил овој Фалако како од поплава донесен?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Abe kaj mu se napagacite naMurinho ??? Aaaaaahahahahahahahahahahahahahha bez napagach na Emirati. LeleeeeeehahahahahahahahahaahhaahahahhaHhaHhahahahahahahahahahaha ne mozham da se sovzemam.:vozbud::tapp:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Gi sobraa ManU ko gjubre sho sobiraat u 5 sabajle.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.220
Поени од реакции
5.237
Леле мочањеееее . Фалкао даде гол поништив му га #заговори
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.338
Едно не ми е јасно за кој кур го купија Ди марија овие од јунајтед ...
Случајно да не го сакате назад. Слободно земете го и него и Фалкао, ќе ги прежалиме парите. Уствари што ќе ги прежалиме ние не ги даваме.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Резултатов, не е никакво изненадување, Гудисон бил тежок терен за играчите на Јунајтед отсекогаш. Зборуваме дека се влопови Ловрен, Балотели....и се, нормално, но ако се тие флопови тогаш што се Шо и Фалкао? Фалкао после 360 минути, имаше удар во рамките на голот (и тоа таа параболата која една појде до голот), а за Шо...пред некој ден имаше дискусија дека Шо немал така лош ден како тој на Чемберс против Свонси. Денеска Шо, го направи Ленон да изгледа како Рибери. Тоа се тие преплатени играчи. 30 милиони фунти за лев бек се премногу, а посебно се многу кога играчот ќе одигра ваква сезона. На времето, Челзи го купи Кол (кој тогаш беше најдобар лев бек во светот), за 5 милиони фунти + Галас, што од прилика би била вкупна сума од 15 милиони, а сега Шо вреди дупло повеќе, а не е ни близу до квалитетот на Ешли Кол. Ќе видиме од наредна сезона како ќе се развива, ама од досега прикажаното, воопшто не сум импресиониран.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom