Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Би смениле Г2 за Нексус 5?
Како мои бивши телефони, лично ја не би. Оние мали лагови кој ги има кај Г2-ката се занемерливи кога би ја споредил камерата и батеријата.

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
 
B

BooBojan

Гостин
И јас го имам проблемот со лаговите кај Г2. Телефонот ми лагираше единствено кога имам инсталирано Ц-Клинер програм за чистење на телефонот. Откако го избришав си тера ептен добро.

Можеби и не е тој причина за лагирањето, ама многу мразев кога ќе ми каже дека телфонот користи 86% од РАМ меморијата(2гб).


Исто имам забележано дека после апдејти на оперативниот систем или телефонот, наредните месец два е како нов телефон и оди перфектно, потоа како да ја губи моќта.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
И јас го имам проблемот со лаговите кај Г2. Телефонот ми лагираше единствено кога имам инсталирано Ц-Клинер програм за чистење на телефонот. Откако го избришав си тера ептен добро.

Можеби и не е тој причина за лагирањето, ама многу мразев кога ќе ми каже дека телфонот користи 86% од РАМ меморијата(2гб).


Исто имам забележано дека после апдејти на оперативниот систем или телефонот, наредните месец два е како нов телефон и оди перфектно, потоа како да ја губи моќта.
Во девелопер менито намали ги анимациите од 1 на 0.5, ако незнаеш како да го активираш ова мени прашај го гугл, помазно ќе ти работи, а апликации за чистење рам не ти требаат, можеш и кеш да чистиш од време на време..

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Неможеш да споредуваш Нексус 5 со Г3 :D

Sent from my Note 3 [SM-N9005] using Tapatalk
Па гледам на youtube и на уште неколку страни луѓе ги споредуваат и не можат да се одлучат..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.866
Поени од реакции
8.708
Имам Алкател Идол 2, стар 5 месеци со 2 години гаранција, гледам на старо држат цена околу 8000ден... ми нудат Ајфон 4с за 6000ден во добра состојба, но вајда е стар 2-3 години.. дали се исплаќа да го продадам мојот нов Идол 2 за постар Ајфон 4с ?? :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Имам Алкател Идол 2, стар 5 месеци со 2 години гаранција, гледам на старо држат цена околу 8000ден... ми нудат Ајфон 4с за 6000ден во добра состојба, но вајда е стар 2-3 години.. дали се исплаќа да го продадам мојот нов Идол 2 за постар Ајфон 4с ?? :)
Мал е екранот на 4с. Од 5 да одиш на 3.5 инчен екран. (n)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.866
Поени од реакции
8.708
Мал е екранот на 4с. Од 5 да одиш на 3.5 инчен екран. (n)
абе да, ама нели ајфон си е ајфон? :icon_mrgr:

Плус, си мислам, иако Алкателот ми е нов ајфонот повеќе ќе ме служи во наредната година и пол(додека дојде ред да го продолжам договорот:D)

И стварно незнам што да правам:cautious:
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
абе да, ама нели ајфон си е ајфон? :icon_mrgr:

Плус, си мислам, иако Алкателот ми е нов ајфонот повеќе ќе ме служи во наредната година и пол(додека дојде ред да го продолжам договорот:D)

И стварно незнам што да правам:cautious:
Не е мал, сосема е доволен екранот.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Краток опис ако сака некој на лг л7 да напиши :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom