Секс школо

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Се лачи при секој секс, ама не ЗА ВРЕМЕ НА СЕКС, ТУКУ ПРЕД СВРШУВАЊЕ не ми ги извртувај зборовите тебе нешто не ти е јасно не мене!
Може да се лачи и пред почеток на секс, нема врска дека е само пред свршување.
Причината поради која не затруднуваат куп девојки е тоа што бројот на сперматозоиди во предсемената течност е многу многу мал.
Пенисот како орган нема друг начин на природна лубрикација покрај тоа.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.048
Поени од реакции
36.481
Зошто на жените им е тешко да признават дека сакат да бидат е.ани и тоа добро :icon_mrgr:. Сум читал дека мнозинсвото жени сакат не само секс туку hard one, а зошто толку го комплицират тоа не можам да сфатам
Една ми има кажено дека повеќе ужива во убедувањето да ја клецат , отколку самото клецање. Се палат на таа ментална игра кога ја убедуваш и пробуваш да ја соблечеш, а она глуми дека се двоуми а уствари со душа чека да и скокнеш. И мислам дека 98 % од нив ако успееш вистински да ги навлажниш ќе се натртат.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Една ми има кажено дека повеќе ужива во убедувањето да ја клецат , отколку самото клецање. Се палат на таа ментална игра кога ја убедуваш и пробуваш да ја соблечеш, а она глуми дека се двоуми а уствари со душа чека да и скокнеш. И мислам дека 98 % од нив ако успееш вистински да ги навлажниш ќе се натртат.
Тоа мислам дека е случај и кај нас мажите, ние повеќе уживаме исто во помислата отколку самиот акт, дури тоа мислам дека е повеќе случај кај мажите отколку кај жените, еве јас сум реален првиот пат кога ми дојде шансата а си викав себеси дојде и моето време, дојде долго очекуваниот момент, и ништо, се случи што се случи и искрено повеќе бев разочаран отколку весел, ниту 10% од мојата фантазија за секс не се случи.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Тоа мислам дека е случај и кај нас мажите, ние повеќе уживаме исто во помислата отколку самиот акт, дури тоа мислам дека е повеќе случај кај мажите отколку кај жените, еве јас сум реален првиот пат кога ми дојде шансата а си викав себеси дојде и моето време, дојде долго очекуваниот момент, и ништо, се случи што се случи и искрено повеќе бев разочаран отколку весел, ниту 10% од мојата фантазија за секс не се случи.
Така е со погрешен партнер/ка.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Се лачи при секој секс, ама не ЗА ВРЕМЕ НА СЕКС, ТУКУ ПРЕД СВРШУВАЊЕ не ми ги извртувај зборовите тебе нешто не ти е јасно не мене!
нема ова врска што го кажуваш.. Во секое време може да лачи предсемена течност, дури и кога ти мирува и не ти кренат, и тогаш може да лачи, тоа си е природно ;) а може да се остане трудна жената од оваа предсемена течност бидејќи има сперматозоиди али сепак многу многу малку.. Значи треба мажот да има премногу јака сперма, а жената да е на врвот на овулацијата па да има некакви шанси да се забремени од оваа течност..
 
Член од
27 декември 2013
Мислења
14
Поени од реакции
5
Вака со девојкава со која сум у веза ја убедив некако да имаме однос, но тааа е невина и се плаши, а јас досега имам само 2-3 пати со други девојки пред неа но никоја од нив не беше невина. Епа сега ако можи да ми кажите како да се поставам спрема неа за да не се чуствува неубаво за време и после односот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.050
Поени од реакции
10.746
Вака со девојкава со која сум у веза ја убедив некако да имаме однос, но тааа е невина и се плаши, а јас досега имам само 2-3 пати со други девојки пред неа но никоја од нив не беше невина. Епа сега ако можи да ми кажите како да се поставам спрема неа за да не се чуствува неубаво за време и после односот.
како 2-3 пати? не е голема бројка па да не памтиш со колку си имал :icon_lol:
за болење секако ке ја боли а и голема улога ке игра и психата кај неа, значи опуштија, лижи ја по цело тело (задржи се кај вратот, цицките и долу) и чекај го правиот момент кога ке осетиш дека е утоп почни со пентрација и гледај да бидеш најнежен
тоа би било од мене:)
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
И можеш да земеш вино,да ја фати малку,така побргу ќе се опушти и ќе заборави дека ќе има болка...:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
И можеш да земеш вино,да ја фати малку,така побргу ќе се опушти и ќе заборави дека ќе има болка...:)
Ова е најлош совет што може да се даде. Алкохолот не делува кај сите исто. Некои ги опушта, кај некои ствара агресија. Може полошо да го снајде.

@JackDaniel немој само насила ништо да не се споите па на клиника после да ве одвојуваат. :D
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Ова е најлош совет што може да се даде. Алкохолот не делува кај сите исто. Некои ги опушта, кај некои ствара агресија. Може полошо да го снајде.

@JackDaniel немој само насила ништо да не се споите па на клиника после да ве одвојуваат. :D
а како знаеш ти дали ќе и тргне на агресија или ќе ја опушти ? факт е дека алкохолот опушта ип рави да заборавиш на многу работи,јас под алкохол сум многу по напален,мада тоа ретко се дешава пошто не пијам често.Не зборам да се направиш статива,туку ете 2-3 чашки вино на лезет напиени...

ризик јак-мила душа,јбг :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
а како знаеш ти дали ќе и тргне на агресија или ќе ја опушти ? факт е дека алкохолот опушта ип рави да заборавиш на многу работи,јас под алкохол сум многу по напален,мада тоа ретко се дешава пошто не пијам често.Не зборам да се направиш статива,туку ете 2-3 чашки вино на лезет напиени...

ризик јак-мила душа,јбг :D
епа не знам, затоа велам кај сите различно делува :)
 
R

Redhead

Гостин
како 2-3 пати? не е голема бројка па да не памтиш со колку си имал :icon_lol:
за болење секако ке ја боли а и голема улога ке игра и психата кај неа, значи опуштија, лижи ја по цело тело (задржи се кај вратот, цицките и долу) и чекај го правиот момент кога ке осетиш дека е утоп почни со пентрација и гледај да бидеш најнежен
тоа би било од мене:)
Не мора да значи дека ќе ја боли, различно е кај сите. :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Вака со девојкава со која сум у веза ја убедив некако да имаме однос, но тааа е невина и се плаши, а јас досега имам само 2-3 пати со други девојки пред неа но никоја од нив не беше невина. Епа сега ако можи да ми кажите како да се поставам спрема неа за да не се чуствува неубаво за време и после односот.
Ај да се консултирам со вас поточно да ми дадете свое мислење или ако некој имал слично вакво искуство. Јас со девојка ми еве одиме веќе 3год......
ОК позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom