Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.372

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ако си ти стрелец, а типот е бик, многу се мали шансите за конкретен долг спој, бидејќи жената стрелец е многу активна, импулсивна, сака да трага по нештата наоколу, а бикот е поинертен,(во смисла е помрзелив)и тоа може да и пречи на стрелката да ги исполни своите амбиции со него.
Друго-жена стрелец знае да откачи, да се изнервира и да си отиде, убедена дека е во право, а бикот поради својот инает да не ја побара назад, затоа што и тој се чувствува дека е во право. Спој кој носи интересни моменти, ама тешко издржливи. Во љубов-жена стрелец сака некомформизам, возбуда и авантури, а мажот бик е комплетно лојален, дури и посесивен кога е со некого.
Се надевам доволно е?:)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Да не знае некој да ми каже карактеристики на дупли Близнак?
Фала однапред.
сите мани и доблести кај дуплиот близнак се нагласени.Овој знак сака комуникација, но е површен во се што прави, па многу луѓе го сметаат за вечно дете и несериозно му приоѓаат. Вистината е дека дуплиот близнак е емотивно лабилен, но не и емотивно празен, него љубовта му треба за да си игра, да сонува и да може да доживее двојни задоволства-бара интелектуално подготвен партнер кој нема да биде здодевен, а и отворен за предизвици и во сексот.проблемот со дуплиот близнак е што многу често се расејува себеси, конфузен е и мисли дека на се пронашол решение, а тоа е поради обемната детска природа што ја носи во себе.треба да внимава на кого му се доверува, бидејќи е секогаш ранлив, а сака да зборува, да има контакт со луѓе, па често работите ги сфаќа премногу лично, и напаѓа со цинизам.
Ок е?:helou:
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
tose bre daaaaaaa de ne gi lazi decata so vija babini devetini. nogu ako znais daj ce doam kaj tebe na rakata da mi gledas
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Прв хороскоп каде што ми е се погодено.Инаку сум близнак а партнерот е риби..шта каже гатач/гатачка?!:uvo:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Медеа ај нешто за јарец и водолија , како функционираат.. ( ми кажале , ама сакам ти да ми кажеш:pipi: )..
И нешто повеќе за водолијата..
Иначе јас сум јарец , он водолија , ако има некаква врска...
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
.Овој знак сака комуникација,многу луѓе го сметаат за вечно дете и несериозно му приоѓаат.во љубовта му треба за да си игра, да сонува и да може да доживее двојни задоволства-бара интелектуално подготвен партнер кој нема да биде здодевен, а и отворен за предизвици и во сексот.сака да зборува, да има контакт со луѓе, па често работите ги сфаќа премногу лично, и напаѓа со цинизам.
близнак сум,не дупли ама ова цитираново не да е точнооо...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Медеа ај нешто за јарец и водолија , како функционираат.. ( ми кажале , ама сакам ти да ми кажеш:pipi: )..
И нешто повеќе за водолијата..
Иначе јас сум јарец , он водолија , ако има некаква врска...
Их...тешка комбинација-поради фактот дека јарецот е мноогу пофиксен знак, стабилен, самоосвесен, а мажот водолија е алтруист кој тешко се врзува за било кој-непоправлив индивидуалец, (сепак и подзнакот игра важна улога, но во случајов не знам каков е)кој често ќе ја провоцира жената јарец за само да и докаже дека не е се под нејзина контрола.
Во оваа врска ако има перспектива, тоа би било само под услов мажот да ја збеснува жената јарец со своите малку чудни ставови, зезанции и дури и револуционерност. За една јаричка светот е мноогу традиционално место, и таа тешко се подлегнува на промени, а поготово не ако момчето е толку драстично различно од неа.
Во поглед на сексот, исто така може да нема складност, затоа што жената јарец е прилично воздржана и на моменти ладна, а тоа водолијата не го трпи...Не знам што си во подзнак, инаку вака излегува дека се е негативно...:)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Прв хороскоп каде што ми е се погодено.Инаку сум близнак а партнерот е риби..шта каже гатач/гатачка?!:uvo:
интересен спој, прво затоа што ти си таа која му ја црпи енергијата на мажот риби, а тој безрезервно дава, бидејќи колку и да изгледа повлечено, тој е визионер и малку поетски заљублив, а ти си таа која го стимулира неговото тело и емоции...само внимателно,бидејќи рибите знаат и да сочуваат некоја лузна која ги здоболела но никогаш нема да ви ја кажат за да не се најдете во непријатна положба со нив. Интересно е тоа што расеаноста на близнаците е многу слична со мечтаењето на рибата, и затоа овие знаци се надополнуваат. Докажувањето на љубовта е многу битно, бидејќи рипките сакаат да се чувствуваат сигурно покрај партнерот, иако близнакот некогаш тоа го смета за напорен чин:)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Близнак , во подзнак водолија , што е работава со ваквиве ????
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Медеа, гледам ти си задолжена за анализа на хороскопските знаци? Ајде што ке кажеш, јас сум овен, девојка ми лав.
 
Член од
17 април 2008
Мислења
62
Поени од реакции
1
Јас сум вага....кажи и за мене нешто :)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Медеа, гледам ти си задолжена за анализа на хороскопските знаци? Ајде што ке кажеш, јас сум овен, девојка ми лав.
Експлозивна спојка, прво зошто и двајцата сте огнени знаци, со тоа што кај вас се оди на правилото:посилниот победува! Во оваа врска има многу страст, но и главоболки, затоа што лавицата сака да биде во центарот на вниманието, опсипувана со љубов, а овенот нема секогаш време за тоа.Динамичен, импулсивен, овенот знае кога цели кон нешто, и тоа го остварува, но затоа им изгледа на другите арогантно-и во љубовта може да се однесува така, доколку најде партнер со енергија слична на неговата. Во случајов, вие двајца сте на раб, секогаш меѓу нервози и страстни бакнежи.Интересен стимулативен спој, кој многу често успева, иако суетноста и горделивоста знаат да ја замрсат љубовната игра и кај двајцата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom