Конвертори

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.514
Поени од реакции
47.803
Абе дај некоја фора кажете имам 12 страни текст на Српски латиница некако да ја напраам кирилица да биде да не ми капнат раце од куцање
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131

damjan_ku

R1 LoVeR
Член од
4 декември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
2
Ми треба од мп3 во аудио конвертер ако може да даде некој линк за даунлоад.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Кога даунлодирам видеа со “Орбит“ видеото се снима и како type of file ми пишува само “File“ .
дали некој знае каков конвертор треба да користам да да можам да го гледам видеото со Windows Media Player!
П.С:Ако случајно имате некоја програма за симнување на видеа “на лагер“ ве молам да ми пишете....!
поздрав...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
знаете некој конвертор од .mkv to .avi ?
само немојте MKV TO AVI CONVERTOR, срање е. ми крашува и така =)

одговор по ПП ако може-линк за даунлоуд(сосе јузер,пас, крак и сл) или само името на програмот. тенкју
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
891
Mи треба конвертер за WMV во MPEG.
Имам еден ама тој не го поддржува MPEG а и сите што ги најдов се shareware. Фала!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Mи треба конвертер за WMV во MPEG.
Имам еден ама тој не го поддржува MPEG а и сите што ги најдов се shareware. Фала!
Пробај го Total Video Converter. Јас со него работам на вакви ствари, конвертира СВЕ во СВЕ :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
891
Кога даунлодирам видеа со “Орбит“ видеото се снима и како type of file ми пишува само “File“ .
дали некој знае каков конвертор треба да користам да да можам да го гледам видеото со Windows Media Player!
П.С:Ако случајно имате некоја програма за симнување на видеа “на лагер“ ве молам да ми пишете....!
поздрав...
Ова се однесува на симнување од YouTube etc. така?
Па претпоставувам дека видеото ти се симнува во FLV формат, така да, ќе треба откако ќе го симнеш тоа File, да му допишеш .flv

А ова второво не ти го разбрав баш :)
 
Член од
6 август 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
Најдобар конвертор што сум го сретнал досега "ImTOO MPEG Encoder", голем е 20МБ, а има опции за над 30 формати од еден во друг.
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
некој може да ми даде конвертор за од мп3 во WAV???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom