Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.
C

Castiel

Гостин
Пофали се Милан во последно време како ебе ?:cautious:[DOUBLEPOST=1422492250][/DOUBLEPOST]

и тоа шо викаш .. :aplauz:
Потсетиме кога последен пат легенда на рома освоила нешто позначајно? :coffee: до душа тоти тука може да спадне...ама ипак далеку е ради селското понашање...да не зборам титула што цела кариера неможе да види....
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Потсетиме кога последен пат легенда на рома освоила нешто позначајно? :coffee: до душа тоти тука може да спадне...ама ипак далеку е ради селското понашање...да не зборам титула што цела кариера неможе да види....
Нема потреба од дискусија за Тоти по незнам кој оат, за мене е легенда, за тебе не, јас немам никаков проблем, поздрав :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.339
Поени од реакции
46.468
Прееска ми текна на Сампдорија пред некоја година кога имаа одлична сезона и можеа за малку да играт Лига на Шампиони, a наредната сезона по чуден тек на настани испаднаа oд лига... и после ми текна на Парма лани кои исто имаа фина сезона и за малце ќе играа Куп на УЕФА и како годинава најверојатно ќе испаднат... и после си помислив што имаат заеднично овие два примера и ми текна... Касано им кидна на полусезона .
Кога ќе размисли човек, секој клуб што го напуштил тој вампир после се мачел и килавел со години да се оправи..
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Прееска ми текна на Сампдорија пред некоја година кога имаа одлична сезона и можеа за малку да играт Лига на Шампиони, a наредната сезона по чуден тек на настани испаднаа oд лига... и после ми текна на Парма лани кои исто имаа фина сезона и за малце ќе играа Куп на УЕФА и како годинава најверојатно ќе испаднат... и после си помислив што имаат заеднично овие два примера и ми текна... Касано им кидна на полусезона .
Кога ќе размисли човек, секој клуб што го напуштил тој вампир после се мачел и килавел со години да се оправи..
Држи вода ова. Глеј ги само миланските клубови :D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Абе и у Реал играше па ете ги се држат некако :)
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
И Реал неколку сезони имаше суша од кога си отиде Касано и само до 1/8 финале стигаа во ЛШ.
Значи за јака серија А Антонио Касано во Јувентус
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.339
Поени од реакции
46.468
Држи вода ова. Глеј ги само миланските клубови :D
па тоа де тоа, со Реал не ми текнува каква беше ситуацијата само ама мислам дека и они се мачеа малце, па и Рома може да се каже, еве само лани и годинава што станаа шампиони и Лига Шампиони што освоија, иначе и они се мачеа после него.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.070
Поени од реакции
17.795
Прееска ми текна на Сампдорија пред некоја година кога имаа одлична сезона и можеа за малку да играт Лига на Шампиони, a наредната сезона по чуден тек на настани испаднаа oд лига... и после ми текна на Парма лани кои исто имаа фина сезона и за малце ќе играа Куп на УЕФА и како годинава најверојатно ќе испаднат... и после си помислив што имаат заеднично овие два примера и ми текна... Касано им кидна на полусезона .
Кога ќе размисли човек, секој клуб што го напуштил тој вампир после се мачел и килавел со години да се оправи..
И на двете им е заедничко тоа што имаа одлични сезони, а сепак не ги остварија целите. Парма на теренот ја освои ЛЕ, но им ја одзедоа на маса, а Сампдорија пак испаднаа во квалификациите од Вердер.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
И на двете им е заедничко тоа што имаа одлични сезони, а сепак не ги остварија целите. Парма на теренот ја освои ЛЕ, но им ја одзедоа на маса, а Сампдорија пак испаднаа во квалификациите од Вердер.
Самп тоа лето ДелНери и Марота и Паратичи ги изгуби , потоа Касано и Пацини и вртоглаво пропаднаа у Б.
Парма се чини имаше финасиски проблеми со претходниот газда, плати каснеле и по 6 месеца, ама најголем удар им беше одземањето на ЛЕ.И играчкиот кадар ќе го задржеа и ќе заработеа бар 10тина мил само од групната фаза.А вака, само чудо ги спасува да изборат опстанок .
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.339
Поени од реакции
46.468
не верувам дека кажал вакво нешто, ама ако кажал - јасно е зошто нема кариера.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom