True Detective

H

HoT IcE

Гостин
The Covenant? Savages? X-Men Origins: Wolverine? Battleship? Lone Survivor? John Carter? Really? Ниеден од филмовиве не си ги гледал? И MyloXyloto ти збори за серија, не филм.

И глупо е после се што се има случено во Холивуд, Бен Афлек да го споредуваш со Винс Вон. Како торта и пифтија. Хелоу ..
Го имам гледано во Х-Мен, The Covenant од овие што ги наброја ти, потоа во The Bang Bang Club и во ниту еден од овие не ми оставил некој впечаток. Можеби сум и грешка де, можеби човекот знае да глуми, ете за мене ќе биде пријатно изненадување, за вас не. Значи 1-0 за мене :D

Не знам што се десило во Холивуд браД, ама Бен Афлек бил и ќе остане најисфорсираниот глумец у Холивуд, бар за мене. Никогаш не сум можел да го сварам, особено откако ми го упропасти DareDevil. What can be seen cannot be unseen.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не знам што се десило во Холивуд браД, ама Бен Афлек бил и ќе остане најисфорсираниот глумец у Холивуд, бар за мене. Никогаш не сум можел да го сварам, особено откако ми го упропасти DareDevil. What can be seen cannot be unseen.
Oh my fucking God .. Не DareDevil конопецот. Само тоа не ...

За еден филм да е лош, доста голем дел зависи од кастинг директорите и самиот режисер. Он треба да ја води актерската екипа и да ја координира. Ако не ваља, одново кастинг и тако даље. Што значи Бен не можеш да го обвиниш ни за пола од тоа, не па за цел филм. Имаше и други актери таму за кои никој не писнал дека го усрале филмот. Остај што улогата не му беше катастрофа, туку просек. Ако гледаме објективно. Сакаш лош филм од Афлек, глеј го Gigli. И да ги ставиш тие два филма на страна, има квалитетни филмови од него да се редат во колони. Значи неколку fuck ups не се доволни за да оформиш такво мислење за него. Реално гледано. Мислењето е сепак твое, колку и да е грешно :D.

Сакаш исфорсирани актери? Том Круз и Бред Пит. Особено првиов. Трн у око ми е. Али на крајот од денот морам да му дадам респект, повеќето филмови каде го форсираат се пак успешни, а глумата не е катастрофа.
 
H

HoT IcE

Гостин
Oh my fucking God .. Не DareDevil конопецот. Само тоа не ...

За еден филм да е лош, доста голем дел зависи од кастинг директорите и самиот режисер. Он треба да ја води актерската екипа и да ја координира. Ако не ваља, одново кастинг и тако даље. Што значи Бен не можеш да го обвиниш на за пола од тоа, не па за цел филм. Имаше и други актери таму за кои никој не писнал дека го усрале филмот. Остај што улогата не му беше катастрофа, туку просек. Ако гледаме објективно. Сакаш лош филм од Афлек, глеј го Gigli. И да ги ставиш тие два филма на страна, има квалитетни филмови од него да се редат во колони. Значи неколку fuck ups не се доволни за да оформиш такво мислење за него. Реално гледано. Мислењето е сепак твое, колку и да е грешно :D.

Сакаш исфорсирани актери? Том Круз и Бред Пит. Особено првиов. Трн у око ми е. Али на крајот од денот морам да му дадам респект, повеќето филмови каде го форсираат се пак успешни, а глумата не е катастрофа.
Добро, еве Арго? Арен ти беше? Али знаеш што, ај заеби ова, нема да најдеме средина затоа што кога се работи за Афлек, и бројни други глумци, неразбран човек сум.
За Том Круз се согласувам, он го постигна својот максимум во Eyes Wide Shut и тоа заради Кјубрик, оттогаш навака е просек, дур за Обливион па нејќам ни да зборам.
За Пит, don't get me started, you are anouncing war there.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Добро, еве Арго? Арен ти беше? Али знаеш што, ај заеби ова, нема да најдеме средина затоа што кога се работи за Афлек, и бројни други глумци, неразбран човек сум.
За Том Круз се согласувам, он го постигна својот максимум во Eyes Wide Shut и тоа заради Кјубрик, оттогаш навака е просек, дур за Обливион па нејќам ни да зборам.
За Пит, don't get me started, you are anouncing war there.
Зошто бе war? :D

Не бе, не ме сфаќај погрешно, само обична дискусија си водиме. Остај што ја така се изразувам карактеристично :P него може попаметно ќе биде да се вратиме на True Detective да не ни заиграат модераторски метли XD
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Првата сезона колку епизоди имаше?
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Не знам стварно. Мене ми одговара помалку да има, репризи полесно се прават :D
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Не знам стварно. Мене ми одговара помалку да има, репризи полесно се прават :D
Подобро помалце но 8 ? :/

Да си ги изгледам уште последните 4 што ми останаа,и да си ја чекаме 2рата сезона. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom