Машко со долга коса ?

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Точно е дека мажите помалку се средуваат ама пак машко средено е еднакво на хипстер, одбивно делува освен на другарките околу него.
Не изгледаат исто, првата е секси а втората ќе живее со мачки :D
На крај крајева не на секоја фаца стои долга коса, ама не е до косата до фацата е :)
Тука се слагам, има некои ептен убаво им стое, али ептен малку се. А и друга ствар зошто не сакам мажи со долга коса, јас иам долга коса, ако и маж ми има, превише пари би ни оделе на шампони, регенератори, силиконски капки ...:D вака поарно нека си биде тој скроз кратко потстрижен.:P
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Тука се слагам, има некои ептен убаво им стое, али ептен малку се. А и друга ствар зошто не сакам мажи со долга коса, јас иам долга коса, ако и маж ми има, превише пари би ни оделе на шампони, регенератори, силиконски капки ...:D вака поарно нека си биде тој скроз кратко потстрижен.:P
Убо размислуваш, икономист си...спремна за мажење :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Точно е дека мажите помалку се средуваат ама пак машко средено е еднакво на хипстер, одбивно делува освен на другарките околу него.
Од кога е битно дали машко делува одбивно на нешто друго освем на девојки? :D
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Тука се слагам, има некои ептен убаво им стое, али ептен малку се. А и друга ствар зошто не сакам мажи со долга коса, јас иам долга коса, ако и маж ми има, превише пари би ни оделе на шампони, регенератори, силиконски капки ...:D вака поарно нека си биде тој скроз кратко потстрижен.:P
...или ќелав, ни шампон, ни чешел, поубо здравје...
Зш нон-стоп да давате пари за фризер?:)

Шала на страна. Јас во живот немам ставено ни силиконски капки, ниту пак регенератори. И мојата коса е идентична ко оној на сликата (бушавиот). :)

И ако е само од економска причина, тогаш воопшто нема проблем. Ако нечиво задоволство е да носи долга коса, па и одреден специфичен стил нека го носи (што би рекла за оние кои се шатираат ко четка во разни бои!?). И тоа е стил, и ова е стил. Разликата е во реакцијата и прифаќањето на општеството. Ко на пример, јас и ден денес си имам некои навидум смешки надимаци поради косата. :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Од кога е битно дали машко делува одбивно на нешто друго освем на девојки? :D

Машко што се средува е Хипстер
Аnd
hipsterс
like
i don`t :D
Не дека ич не треба да бидат средени, ама и на жени им делуваат одбивно верувај :cautious:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ја не поднесувам хипстери, али друга ми беше поенатата :D
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Шала на страна. Јас во живот немам ставено ни силиконски капки, ниту пак регенератори. И мојата коса е идентична ко оној на сликата (бушавиот). :)
И јас.
И мојата.
Пеглај ја, јас вчера прв пат мушки ја испеглав :icon_lol:[DOUBLEPOST=1416499710][/DOUBLEPOST]
Ја не поднесувам хипстери, али друга ми беше поенатата :D
Знам што ти беше, нели гледаш дека пробувам да избегнам одговор затоа што немам објаснување :icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
И јас.
И мојата.
Пеглај ја, јас вчера прв пат мушки ја испеглав :icon_lol:
Еднаш се случи и тоа, пред свадба. Па одма ја „размонтирав“ т.е. се избањав. :D

Штета што немам слики, да се посмеевме малку. :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Еднаш се случи и тоа, пред свадба. Па одма ја „размонтирав“ т.е. се избањав. :D

Штета што немам слики, да се посмеевме малку. :)
Другите ќе се посмееа јас ќе те разберев :coffee:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
...или ќелав, ни шампон, ни чешел, поубо здравје...
Зш нон-стоп да давате пари за фризер?
:)

Шала на страна. Јас во живот немам ставено ни силиконски капки, ниту пак регенератори. И мојата коса е идентична ко оној на сликата (бушавиот). :)

И ако е само од економска причина, тогаш воопшто нема проблем. Ако нечиво задоволство е да носи долга коса, па и одреден специфичен стил нека го носи (што би рекла за оние кои се шатираат ко четка во разни бои!?). И тоа е стил, и ова е стил. Разликата е во реакцијата и прифаќањето на општеството. Ко на пример, јас и ден денес си имам некои навидум смешки надимаци поради косата. :)
Каков фризер човече што збориш јас ке го средам дома со машинка, и тоа на најниско. Па фарби, бланшови да ми купува не иде у предвид.
Шала на страна... кој како сака нека си се носи. Јас кажав дека мене лично не ми се допаѓаат мажи со долга коса (освен у ептен ретки ситуации), поубави ми се оние скроз кратко стрижени. Али за вкусовите не се дискутира, на секој различна ствар му се допаѓа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
200
Поени од реакции
97
Машка и женска долга коса не е исто. Машката коса е покрута, потешко се смирува, а и мажите (повекето) не обрнуваат многу внимание на средувањето, едноставно ја оставаат таква како што им е.




исто изгледаат?
Ne, vtorata loso spiela ili nesto. Prvata e srcus. :LOL:
Не изгледаат исто, првата е секси а втората ќе живее со мачки :D
“првата“ е машко - Крис Арундел tumblr_m1id51kvxn1ql9h78o1_r1_500.jpg
и се согласувам, навистина е секси срцка
600fullhris-arundel.jpg
ја знаете таа теорија според која поголем дел од луѓето се латентни бисексуалци? I told you so:sneaky:
tumblr_ls0r96PWAt1ql9h78o1_400.gif
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
“првата“ е машко - Крис Арундел
и се согласувам, навистина е секси срцка

ја знаете таа теорија според која поголем дел од луѓето се латентни бисексуалци? I told you so:sneaky:
Извини ама јас само површно погледнав а и уосталом личи на женско, за Њот не знам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom