Машко со долга коса ?

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Силиконски капки, од Авон со зелена капачка.
Или ако сакаш да ти биди малку поисправена, имаше до пред некое шампони за исправување на косата, на Нивеа беа мислам.
Фала многу, ми имаа спомнато силиконски капки еднаш, сега ми текна. Прво ќе се распрашам за шампон (y)
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Дај кажете некое средство за да ми ја изрелаксира косава оти после миење ми е „зашто ме људи избегавају“ ама да не ми ја мрси премногу и да не ми ја лепи, нешто како влажен сјај да биди.
Жал ми е да ја врзувам и стегам насекое, нека подиши малку ебаго :eek:
Било кој балсам би требало да ти врши работа со редовно миење. Јас користев на Гарниер. Прва лига. И избегнував силиконски капки. Пробај си и види што ќе и одговара на твојата коса најдобро.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Па едноставно вкус,а за вкусови не се дискуира:giggle:
Зошто да не се дискутира? Гледаш погоре, убави се односно не се убави девојките со кратка коса. И тоа се вкусови за кои се дискутира. :)
Инаку Ок, секој да си има свое мислење. :)
 
Член од
29 септември 2014
Мислења
100
Поени од реакции
33
Се зезам :),кој како си се допаѓа нека си се носи,има убави машки и со долга и со кратка коса,исто и женски
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.848
Поени од реакции
11.071
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Ако си се бендисал тој со долга коса, нека си носи. Мене лично не ми се допаѓаат мажи со долга коса, не ми изглеат средено.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
264
Поени од реакции
394
Mислам дека е апсолутно неважно дали има долга коса или воопшто ја нема.Важно е да има нешто друго кое нема никаква врска со физичкиот изглед.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Ако си се бендисал тој со долга коса, нека си носи. Мене лично не ми се допаѓаат мажи со долга коса, не ми изглеат средено.
Тоа значи дека скоро сите жени скоро цел живот изглеат несредено.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Тоа значи дека скоро сите жени скоро цел живот изглеат несредено.
Машка и женска долга коса не е исто. Машката коса е покрута, потешко се смирува, а и мажите (повекето) не обрнуваат многу внимание на средувањето, едноставно ја оставаат таква како што им е.




исто изгледаат?
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Машка и женска долга коса не е исто. Машката коса е покрута, потешко се смирува, а и мажите (повекето) не обрнуваат многу внимание на средувањето, едноставно ја оставаат таква како што им е.




исто изгледаат?
Ne, vtorata loso spiela ili nesto. Prvata e srcus. :LOL:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Машка и женска долга коса не е исто. Машката коса е покрута, потешко се смирува, а и мажите (повекето) не обрнуваат многу внимание на средувањето, едноставно ја оставаат таква како што им е.

исто изгледаат?
Точно е дека мажите помалку се средуваат ама пак машко средено е еднакво на хипстер, одбивно делува освен на другарките околу него.
Не изгледаат исто, првата е секси а втората ќе живее со мачки :D
На крај крајева не на секоја фаца стои долга коса, ама не е до косата до фацата е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom