Football Manager 15

Член од
11 август 2014
Мислења
21
Поени од реакции
1
Има баг со кој можеш играчи да доведуваш за 0 € :pos:

I found this glitch...
Find a player that you wish to sign. Suggest an offer way below the players value and the club will come back with a realistic price. Set the bid down to £0 and again suggest terms, they will say that they do not want to answer straight away. Press the left arrow on your keyboard (to go back to the previous page), if a pop up appears asking if you want to bid then press no. Press the right arrow on your keyboard to go back to the negotiation page and you will see "Accept Demands" at a price of £0. Accept the demands and the player's club will accept the offer. Now all you have to worry about is getting him to accept a contract.


:facepalm::facepalm:

Го пратив овој назад во Реал...
Ова има ли го на демо верзијата, оти јас моментално ја играм неа и не може да се зима за 0 ?
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
^ @Vori, тој фикс не е за кракуваната верзија, туку за оригиналната и ги средува имињата на сите натпреварувања, клубови и репрезентации за кои СИ нема лиценца.

Инаку, вчера повторно пуштија up-date преку стим за некои багови, па тој баг со трансферите веќе не е можен.

ПС
Ај некој што ја игра оригиналкава, имате ли проблем со повредите? Мене ме искинаа повреди.
И никако тактика да погодам, или јас сум станал дибидус за играва или уште не можам да ја навикнам. :confused:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.499
Поени од реакции
42.975
ne si dibidus nego standard ke ti treba vreme za da vidis protiv koja taktika AI-to ne se snaoga i nikad nema ni da se snajde ( ipak, na krajot na denot ova e samo Igra ), problemot e sto so sekoj nov patch, potrebna ke ti bide i nova taktika taka da sea primer igras, za nedela dena nov patch i fakticki sve od pocetok ova.

inace ja si priznavam na 14kata mi trebaa meseci za da i ja najdam cakata za da na kraj 3-5-2 formacija ala onaa na Juve i Konte ( vo igrata ) mi bide najadaptabilna odnosno t.n. diablo taktika, ubedlivo najdolgo vreme mi bese potrebno za ovaa verzija, ali i malce ja igrav i imase meseci koga voopsto ne ja pipav zasto mi bese ubedlivo najlos FM do sea.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не е ни овој нешто поарен моментално. Голови паѓаат само на два начина, прекиди јасно и центаршут од крило.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.763
Поени од реакции
20.485
на yts.re го имате филмот за FM | An Alternative Reality The Football Manager Documentary
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
дајте линк по пп со логоа за клубови/држави
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
^ @Vori, тој фикс не е за кракуваната верзија, туку за оригиналната и ги средува имињата на сите натпреварувања, клубови и репрезентации за кои СИ нема лиценца.

Инаку, вчера повторно пуштија up-date преку стим за некои багови, па тој баг со трансферите веќе не е можен.

ПС
Ај некој што ја игра оригиналкава, имате ли проблем со повредите? Мене ме искинаа повреди.
И никако тактика да погодам, или јас сум станал дибидус за играва или уште не можам да ја навикнам. :confused:
Druze so povredite i jas imam problem nemam pojma kako da se spravam probuvam da i go namalam treningot ama nisto pa si se povreduvaat ne mnogu ama po 2-3 nedeli skoro sekoja utakmica po eden :D a taktika standart igram jas 4-3-3 samo vidi tam so toa instrukciite popravi nesto na sekoj igrac ke treba posebno da mu kazuvas sto da pravi
 
Ф

Флеш

Гостин
Ептен лошо е шо не можеш старата тактика сејфувана на претходната верзија,само да ја префрлиш на поновата верзија и да можеш да ја користиш, претходно можеше така да се направи,одиш Документс,и копи-пејст работа . Сега мора се од ново ,отвори 14ката,шо како било инструкции те иритира да средуваш од ново на 15ката ... :sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom