Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Teenage Mutant Ninja Turtles

Катастрофа ефтина приказна катастрофална глума

1.Уше на почетокот познав дека филмот ќе биде вештачки новинарката кога го испрашуваше типот со тефтерот у рака трча по него тој онака у класичен стил и вика незнам ништо се што имав ти кажав вчера а она така упорна у тој новинарски свет зашеметена пишува нешто на тефтерот на 1 секунда ја крева главата нагоре надоле ко да игра пинг понг ма катастрофа мислам таа е и типката од трансформери можда
2.Ќе го освојиме Њујорк Муааааааааааххааахаха леле види ме колку сум злобен и страшен оди бе оди бе носи се да не те гледам
3.Ќе го отрујеме а потоа ќе му продаваме Лек и ќе бидеме поголеми хероји и од нинџа желките Муааааааааааааааххаааахахаха Лелеле колку добар план
4.Шредер е трансформери

5 Не кажува многу Но доволно


[DOUBLEPOST=1414698255][/DOUBLEPOST]
Желките поштено си растуурија, ама само желките, другото малце послабо беше, али подобри од тоа шо очекував.
hehe nice one kid[DOUBLEPOST=1414698800][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Мене лично желките ме изненадија, не очекував толку многу од нив. Интересен хумор, добро тепање, само глумата на Меган не ми се допадна, никако. Многу подобро може таа од ова што го покажа во желките.

интересен клип

 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Освен хуморот, желките беа лоши. Од костими па сè до Меган Фокс.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Teenage Mutant Ninja Turtles

Катастрофа ефтина приказна катастрофална глума

1.Уше на почетокот познав дека филмот ќе биде вештачки новинарката кога го испрашуваше типот со тефтерот у рака трча по него тој онака у класичен стил и вика незнам ништо се што имав ти кажав вчера а она така упорна у тој новинарски свет зашеметена пишува нешто на тефтерот на 1 секунда ја крева главата нагоре надоле ко да игра пинг понг ма катастрофа мислам таа е и типката од трансформери можда
2.Ќе го освојиме Њујорк Муааааааааааххааахаха леле види ме колку сум злобен и страшен оди бе оди бе носи се да не те гледам
3.Ќе го отрујеме а потоа ќе му продаваме Лек и ќе бидеме поголеми хероји и од нинџа желките Муааааааааааааааххаааахахаха Лелеле колку добар план
4.Шредер е трансформери

5 Не кажува многу Но доволно


[DOUBLEPOST=1414698255][/DOUBLEPOST]

hehe nice one kid[DOUBLEPOST=1414698800][/DOUBLEPOST]

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Oчекуваш приказна од дело со наслов нинџа ЖЕЛКИ ??!!! хахахахах оди бегај
 
G

grande-juve

Гостин
Boyhood - неверојатно реален, искрен филм; без проблем се поврзуваш со ликовите, колку пати само си спомнав: "И ние вака праевме со сестра ми, со другарите..."; вистински comming of age филм, а сигурен сум и родителите ќе се пронајдат и поврзат со ликовите. Кога сум кај ликовите, едно е да гледаш повеќе глумци како го глумат истиот лик низ годините, друго е кога тој лик го игра ист глумец и вистински расте и созрева пред тебе. Нема некои блокбастер прејаки моменти, малите и суптилни моменти му се главен адут на филмов кои без проблем ме купија, не почувствував дека трае 160+ минути, одличен, субјективен филм, 10/10 (y)
 
Последно уредено од модератор:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.242
[DOUBLEPOST=1414721161][/DOUBLEPOST]
Oчекуваш приказна од дело со наслов нинџа ЖЕЛКИ ??!!! хахахахах оди бегај
Не било какви НИНЏА ЖЕЛКИ....TEENAGE нинџа желки...ако се тинејџери кај им се бубуљиците бе ??? Кај им се плејбој магазините бе ? Кај им се цедињата од Аца Лукас ???

2/10 would not watch
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Boyhood - неверојатно реален, искрен филм; без проблем се поврзуваш со ликовите, колку пати само си спомнав: "И ние вака праевме со сестра ми, со другарите..."; вистински comming of age филм, а сигурен сум и родителите ќе се пронајдат и поврзат со ликовите. Кога сум кај ликовите, едно е да гледаш повеќе глумци како го глумат истиот лик низ годините, друго е кога тој лик го игра ист глумец и вистински расте и созрева пред тебе. Нема некои блокбастер прејаки моменти, малите и суптилни моменти му се главен адут на филмов кои без проблем ме купија, не почувствував дека трае 160+ минути, одличен, субјективен филм, 10/10 (y)
A-u.

Boyhood wins 2014.

10/10. :cuc:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.242
Има некој како мене што поинтересен му беше првиот Planet of the Apes од вториот ?
И двата си беа на ниво, и поприлично добри, ама јас повеќе поштувам почетоци на франшизи и слично.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.213
Поени од реакции
5.114
Teenage Mutant Ninja Turtles

Катастрофа ефтина приказна катастрофална глума

1.Уше на почетокот познав дека филмот ќе биде вештачки новинарката кога го испрашуваше типот со тефтерот у рака трча по него тој онака у класичен стил и вика незнам ништо се што имав ти кажав вчера а она така упорна у тој новинарски свет зашеметена пишува нешто на тефтерот на 1 секунда ја крева главата нагоре надоле ко да игра пинг понг ма катастрофа мислам таа е и типката од трансформери можда
2.Ќе го освојиме Њујорк Муааааааааааххааахаха леле види ме колку сум злобен и страшен оди бе оди бе носи се да не те гледам
3.Ќе го отрујеме а потоа ќе му продаваме Лек и ќе бидеме поголеми хероји и од нинџа желките Муааааааааааааааххаааахахаха Лелеле колку добар план
4.Шредер е трансформери

5 Не кажува многу Но доволно


[DOUBLEPOST=1414698255][/DOUBLEPOST]

hehe nice one kid[DOUBLEPOST=1414698800][/DOUBLEPOST]
Да глеаш филм со Нинџа желки и да очекуваш добра приказна и глума е ко да јадеш сладолед од гомна и да очекуваш да има вкус на чоколадо. Што води кон прашањето зашто уопште јадеш сладолед од гомна............
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Noviot Pitt-Jolie film najaven za 2015 :love:
Оти не беше доволно глуп првиот...
Мене лично желките ме изненадија, не очекував толку многу од нив. Интересен хумор, добро тепање, само глумата на Меган не ми се допадна, никако. Многу подобро може таа од ова што го покажа во желките.
Ниту можела, ниту ќе може.

Инаку Fury добар...ми се свиѓаше, со осет беше и акцијата направена и се останато.
Ќе гледам да склопам една рецензија вечер/утре ако имам време.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom