Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.377
Факт е дека во Спортинг игра многу поживо, и со многу поголемо залагање отколку што го правеше тоа кај нас.

Ги читам неговите изјави, и вика дека неговата приказна во Јунајтед не е завршена. Лично, сакам да се врати кај нас, нека му се даде последна шанса, има кредит со све што направи кај нас, али ако пак се заебава како во претсезоната, нека го продадат во Јувентус на 13 рати.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Факт е дека во Спортинг игра многу поживо, и со многу поголемо залагање отколку што го правеше тоа кај нас.

Ги читам неговите изјави, и вика дека неговата приказна во Јунајтед не е завршена. Лично, сакам да се врати кај нас, нека му се даде последна шанса, има кредит со све што направи кај нас, али ако пак се заебава како во претсезоната, нека го продадат во Јувентус на 13 рати.
Е добро, шо ти згрешил Нани па во Јувентус да го шиткаш. :(
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.377
Ме нервира незалагање, тоа е све. 2 години зима астрономска плата, а одигра 10 утакмици све на све, вклучувајки ја и таа против Реал кога направи црвен.

Сега кога се смени раководството, кога конечно беше здрав, он зеде да прави глупости на терен. Е тоа ме нервира.
Изгледа позајмицата во Спортинг го освестила малку, па таму почна да игра фудбал.

Ке видиме.[DOUBLEPOST=1413963667][/DOUBLEPOST]Жозе вика дека ниту Реми ниту Коста нема да настапат против Јунајтед. Нема да му биде прв пат да излаже, али ете, ова се добри вести за нас.

Би требало да се знае денес што како ке биде со Ди Мариа, синоќа навечер или утрово ке биде извршено скенирање на повредата, чисто да се знае за сериозноста на истата.
Гледам по многу весници викаат дека не е сериозна повреда, али можно е да го пропушти мечот со Челси.

Без Ди Марија, Руни, Перси во лоша форма, одбраната со нон стоп индивидуални грешки. Ауф, ке биде тврдо.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
ако не игра Ди Марија нека се набутаат и Керик и Блинд и Херера а Фелаини нека му мава лактови на Фабре :icon_mrgr: Коста ќе игра, да не се лажеме.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Нека се врати Нани бе. Тешко ми иде на фифава без него. А ко ке ги стам Ди Марија и него по крила си газам :D

Иначе за мечот со Челзи и јас сум за уште од старт се постави таква ропачка игра akka Стоук (во најдобри денови), ако ништо друго истепани да бидат а да не кркаме многу жолти :)
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Таман и нека го научат Шо да изведува аути како Рори Делап и нека ги буши Фелаини со глава.:sick:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.502
Поени од реакции
42.887
Да не фати кладилница, па да си купиш?
Не, ама за ова ќе фатам. :D[DOUBLEPOST=1413979231][/DOUBLEPOST]
Искрено кај дресов не ми се допаѓаат само црвените лини од страна. Ама ај за недела - две ќе те контактирам на фб, да ми поминат колоквиумите. :D
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.398
Поени од реакции
3.304
ДДГ
РАФАЕЛ - РОЏО - ЏОНС - ШО
Блинд Керик
Херера Фелаини Ди Мариа
Фалкао

Сите 5,Блинд,Керик,Фелаини,Ди Мариа,Херера да трчат многу..Блинд и Керик во оваа формација да бидат дмф,Херера и Ди Мариа СМФ,Фелаини полушпиц и Фалкао најисутрен.. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom