Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.374
Гледам погоре формации за со Челзи праеле некои, јас би играл средина Блинд,Фелаини/Керик и Ди Марија а Херера би го пуштил како 10ка зад напаѓачите. Гледам некој Фелаини го стаил како 10ка ипак не би сакал таму да игра зошто премногу е статичен за таа позиџија и спор Херера би бил по добро решение а и во Билбао ако не се лажам има одиграно добар број утакмици на таа позиција. Мата не би сакал да стартува во лоша форма е знаејќи колку лесно губи топки, мамата ќе ни ја ебат тогаш на контри.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Дека Мендес е умешан во Рохо дилот затоа е модерно да се хејта дечкото иначе некни одлично изигра со оглед на тоа дека не разбира шо му зборат. Иста прича ко со Де Геа, па некои уште ломотеа демел, што било битно што не знаел англиски :facepalm:На неколку пати им одзеде топка на тие црните од ВБА. Сите клиенти на Мендес се пердашени сегде макар и лоши десет минути да имале. Џонс беше лош со Рафаел, ама ајде, да видиме против Челзи како ќе се снајдат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.502
Поени од реакции
42.889
Шо се глупостите ќе сме ја прекинале позајмицата на Фалкао?[DOUBLEPOST=1414072704][/DOUBLEPOST]тоа било демек ако си го повредил коленото, јас милев онака, без веза xD
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
9.249
Официјално: Шпанскиот репрезентативен голман Виктор Валдез ќе ја заврши својата рехабилитација од тешката повреда во Керингтон медицинскиот центар. Валдез по покана на Ван Гал ќе тренира со првиот тим и тоа ќе биде неговата можност да биде подготвен за натпревари.

Ова може да значи дека Холанѓанецот е заинтересиран за услугите на Шпанецот но засега тој сега само ќе работи на својата рехабилитација. Уште еден доказ за тоа дека Манчестер Јунајтед се грижи и за фудбалскиот свет и останатите играчи.

via : Manchesterismyheaven.com
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Мислам дека Ван Гал му даде деби на Валдес ама не сум сигурна али како и да е ко негово дете го рачуна, сигурно сака да му помогне. Не глеам проблем во ова, нека се дружат децата.
 
B

BooBojan

Гостин
Официјално: Шпанскиот репрезентативен голман Виктор Валдез ќе ја заврши својата рехабилитација од тешката повреда во Керингтон медицинскиот центар. Валдез по покана на Ван Гал ќе тренира со првиот тим и тоа ќе биде неговата можност да биде подготвен за натпревари.

Ова може да значи дека Холанѓанецот е заинтересиран за услугите на Шпанецот но засега тој сега само ќе работи на својата рехабилитација. Уште еден доказ за тоа дека Манчестер Јунајтед се грижи и за фудбалскиот свет и останатите играчи.

via : Manchesterismyheaven.com
Нештo штo oдaмнa сум гo сaкaл, мнoгу ќе речaт киксер,несигурен,вaкoв,тaкoв aли зa мене вaжеше зa еден oд пoквaлитетните гoлмaни. Сетете се сaмo нa финaлињaтa прoтив Бaрсa нa 0:0 кaкви тoпки брaнеше.
Плус и зa без пaри....

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Уште одбранава да се пронајдат кој што како :vozbud: уствари ако распалат Раде и Руни не се битни тие :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom