Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
10.051
Поени од реакции
10.754
Абе искрено ме боли курот за тоа колку плата ќе земал, битно ми е да се носат вистински играчи кои ќе донесат квалитет и да гледам моќен тим на терен, а сегашната структура влева надеж за тоа дека нема да лутаат и лупаат пари на секакви пропалици. За плата ако сакаат и 5 милиони месечно нека му дадат доколку прикажува квалитет на терен, борбеност, посветеност, сето тоа си ги носи резултатите, тоа ни е битно нас фановите.
И како ние ке знаеме дали он ке гине на терен или ке си го лади?
Нека изигра прво па ако вреди нека му ја зголемат а не од старт па оди отксчи се посчем од нив да те видам
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.400
Поени од реакции
3.307
Наводно Евертон ни ја одбиле првата понуда, 35 милиони фунти.

Еве и Ornstein пишал.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.400
Поени од реакции
3.307
BREAKING: Utd have started internal discussions about a potential move for Matthijs de Ligt. It is expected he will cost around £42 million. [Plettigoal]
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.836
Поени од реакции
63.541
Не верувам дека ова е точно, Де Лихт е 4-ти, 5-ти избор. Голема плата, лоши повреди, не успеа да се наметне во Јувентус и Баерн. Едноставно, не.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.093
Поени од реакции
7.590
250к неделно Де лихт, мислам дека не ни треба Мејсон Маунт 2.0. :D
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.523
Поени од реакции
20.649
Мектоминеј не пипна топка за Шкотска, едноставно да не го дадеа во кдар како пасе трева немаше да знам дека е на терен.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.093
Поени од реакции
7.590
Мектоминеј не пипна топка за Шкотска, едноставно да не го дадеа во кдар како пасе трева немаше да знам дека е на терен.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Е сега нe зезај изведе слободен, само незнам кој цреп го стави него да изведува. :D
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
283
Поени од реакции
371
Какви се играчи играат за нас, ај да речеш Германија јака е и дома игра, ама кој сакаш нивни на средината спореди го со Мектоминеј е исто како помножено со нула, небо-земја разлика,не па со Крос да го споредуваш, после се чудиме зошто сме таму кај што сме, слика и прилика зошто е тоа така, не знае обичен пас,не знае фаул да направи кога треба,многу работи не знае Скот, останува мислам само ради Ферги заради ништо друго.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
283
Поени од реакции
371
Зависно колку имаме буџет ама ако се 400м ја 200 би дал Невез и Вирц/Вирц како и да е, 70за Брантвајт и еден лев бек , и ако остане нешто за некој напаѓач или Тодибо.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.205
Поени од реакции
25.938
Зависно колку имаме буџет ама ако се 400м ја 200 би дал Невез и Вирц/Вирц како и да е, 70за Брантвајт и еден лев бек , и ако остане нешто за некој напаѓач или Тодибо.
Умреа времињата кога Јунајтед имаше 400м за трошење.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.093
Поени од реакции
7.590
Зависно колку имаме буџет ама ако се 400м ја 200 би дал Невез и Вирц/Вирц како и да е, 70за Брантвајт и еден лев бек , и ако остане нешто за некој напаѓач или Тодибо.
Баце за 400 или кредит треба да земеме или 90% од тимот да го продадеме. Таа пара нема да ја има со овие газди.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
283
Поени од реакции
371
Erik ten Hag: "Manchester United have told me that they spoke with Tuchel, but they eventually came to the conclusion that they already have the best manager."
Овој е завршена работа со Јуанјтед за жал
Автоматски споено мислење:

Erik ten Hag: "#mufc disturbed my holiday, they suddenly stood at my doorstep!"
Автоматски споено мислење:

Тоа е тоа, се чувствува понижен, ,cash up and leave.
Автоматски споено мислење:

Баце за 400 или кредит треба да земеме или 90% од тимот да го продадеме. Таа пара нема да ја има со овие газди.
Па се пофалија со реновирање на Карингтон за 50 милиони , шо се 300-400 милиони за трансфери.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.093
Поени од реакции
7.590
Erik ten Hag: "Manchester United have told me that they spoke with Tuchel, but they eventually came to the conclusion that they already have the best manager."
Овој е завршена работа со Јуанјтед за жал
Автоматски споено мислење:

Erik ten Hag: "#mufc disturbed my holiday, they suddenly stood at my doorstep!"
Автоматски споено мислење:

Тоа е тоа, се чувствува понижен, ,cash up and leave.
Автоматски споено мислење:


Па се пофалија со реновирање на Карингтон за 50 милиони , шо се 300-400 милиони за трансфери.
За евреи како нашите газди многу, иначе има шпекулации дека можно е да се тргне по Невез но мислам дека немаме пари за него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom