Фан Клуб: Јувентус

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740


Будала ќе испаднеш ако не се радуваш. после све што Јуве јадеше од 2006 до пред некоја година ова им иде како мило за драго.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532


Будала ќе испаднеш ако не се радуваш. после све што Јуве јадеше од 2006 до пред некоја година ова им иде како мило за драго.
Дупи ги таму дури бери, нека плачат сега колку сакаат по судии. Кога се бунеше Јуве на изборите за председател нив му чинеше Такони да биди сега не му плачат него да ги смени судиите.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305


Будала ќе испаднеш ако не се радуваш. после све што Јуве јадеше од 2006 до пред некоја година ова им иде како мило за драго.
Не се радувам бе другар, не ми е мерак кога победуваме со судиски грешки, тоа е тоа.

Уште помалку па со ваква СРАЊЕ игра, која што се повторува веќе втор натпревар по ред.

Единствено што ме теши малку е ради кретенското понашање на Манолас и Наинголан и идиотските изјави на Тоти, Гарсија и Пјанич. А сигурно ги има уште некои.
За такви гомнојадци мило ми е, сега нека си каснат од газот, заслужено или не, па пак нека го ставаат во уста Јуве.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Долга е сезоната, ќе има утакмици и за двајцата. На пример ако играше Пирло против Атлетико ќе бевме многу поопасни, 70% посед и бункер од Атлетико ќе имаше добри шанси да ги пробие Пирло се некоја долга топка. Од друга страна можеби и Атлетико ќе играа пресинг на него и утакмицата ќе се одвиваше сосема поинаку. Затоа има тренер кој треба да си одлучи која опција повеќе ќе му одговара според противникот. Јас лично сум за Пирло бидејќи со еден потег можи да реши утакмица а такви играчи со Јуве покрај него се само Тевез,Видал и Бонучи,
i bufon !
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
Не се радувам бе другар, не ми е мерак кога победуваме со судиски грешки, тоа е тоа.

Уште помалку па со ваква СРАЊЕ игра, која што се повторува веќе втор натпревар по ред.

Единствено што ме теши малку е ради кретенското понашање на Манолас и Наинголан и идиотските изјави на Тоти, Гарсија и Пјанич. А сигурно ги има уште некои.
За такви гомнојадци мило ми е, сега нека си каснат од газот, заслужено или не, па пак нека го ставаат во уста Јуве.
Кога бевме катастрофа откако не избркаја и ни го уништија тимот и клубот тие сите се радуваа.

Нека не те замамуваат лелеците нивни:icon_mrgr::icon_mrgr:, кој ги ебе, тие радосни ќе се само кога Јувентус нема да постои.;)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.477
Поени од реакции
17.171
Долга е сезоната, ќе има утакмици и за двајцата. На пример ако играше Пирло против Атлетико ќе бевме многу поопасни, 70% посед и бункер од Атлетико ќе имаше добри шанси да ги пробие Пирло се некоја долга топка. Од друга страна можеби и Атлетико ќе играа пресинг на него и утакмицата ќе се одвиваше сосема поинаку. Затоа има тренер кој треба да си одлучи која опција повеќе ќе му одговара според противникот. Јас лично сум за Пирло бидејќи со еден потег можи да реши утакмица а такви играчи со Јуве покрај него се само Тевез,Видал и Бонучи,
Не се согласвам али добро твое мислење сие, баш и дискутиравме со тебе. Ајде сеа нардната пак заедно да гледаме.
 
A

apidrone

Гостин
Работава е ко фановите на Милан пред 3 години коа плачеа за голот на Мунтари што не им беше признат. Тоа што Јувентус пред да израмни му беше поништен чист гол (ради офсајд) на Матри не го признаваат. Така и овие, поклонетиот пенал на Тоти нема врска, битно Роки им поклонил не еден, туку два пенали на Јуве. Глеам на твитер Романисти се фалат Гарсија најбољи тренер со гестикулацијата кон Роки (виолината), а после крив им е цацко шо доби црвен картон за тоа.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Работава е ко фановите на Милан пред 3 години коа плачеа за голот на Мунтари што не им беше признат. Тоа што Јувентус пред да израмни му беше поништен чист гол (ради офсајд) на Матри не го признаваат. Така и овие, поклонетиот пенал на Тоти нема врска, битно Роки им поклонил не еден, туку два пенали на Јуве. Глеам на твитер Романисти се фалат Гарсија најбољи тренер со гестикулацијата кон Роки (виолината), а после крив им е цацко шо доби црвен картон за тоа.
Шо и да сакаше да демонстрира Гарсија со она , и Мурињо на времето го јадеше, ќе го јаде и он.Секаде е така не само у "пропаднатата" и "местачка" Италија .
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.500
Поени од реакции
4.358
Јас само ќе кажам дека поголем Јувентино од Бонучи нема у тимов, или ајде меѓу првите е.. Видете ја неговата радост откако го постигна голот.... :cuc:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.148
Поени од реакции
18.137
Утре ќе пишам поопширно, ми истекоа веќе очите на телофонот сум 2 саати.

Само едно ќе кажам. Нешто не чини.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.378
Поени од реакции
86.713




Почнувам да го дрвам за пирло? Олдични пасови? колку 5-6? Дали гледаш колку е помек Јувентус со Пирло на теренот цела игра беше хаотична бе чоек цела игра ни ја изваја душата ко почна второто дури не влезе Видал а излезе Пирло. Сега јас морам да ти го плеснам јас в лице, било по која можна статистика Маркизио ние најдобриот средижен играч до сега оваа сезона, врти на кој сакаш сајт таја е вистината а ти доколку неќиш да одајш почит тогаш не знам. МЕне ме боли кгоа Јувентус го гледам толку ранлив колку денес, ниедна одземена топка немаше пирло ко мало дете го пртрчваја и си играја ко индијнаец на Оган пред нашиот гол.

Моментално со Пирло е вака добиваш 10/10 во офанзива 0/10 во одбрана таја е реалнсота. Со Маркизио добиваш 6-7/10 во Офанзива 9-10/10 во одбрана оваа сезона така стојат работите и е грев да не се одај почит за истото без разлика дали ми бил миленик или не, ма да ова тебе не те прај поарен и баш изгледа како Пирло да тие миленик и без разлика колку да му штети на тимот мора да игра.
Обично не дискутирам со личности кои гледаат пристрасно кон некои работи (за тебе пристрасност се Габиадини и Маркизио), ама ај...
Минатата сезона кога направивме неколку натпревари без примен гол, кажи ми кој играше во средината? Е така, тој 35 годишниот Пирло кој викаш дека има 0/10 одбрана. Малце фалеше Буфон да биде најдобриот голман што најдолго ја сочувал мрежата недопрена. На Маркизио тогаш местото му го зема 20 годишен талент, тоа е тажната вистина...
Можеби Пирло не требаше да стартува на овој натпревар со директниот тим што ќе ни парира до крај на сезона, дека се враќа после еднаипол месечна повреда, ама за тоа е виновен Алегри а не играчот. Секој тренер, па дури и Мацари од Интер знае дека после таква повреда, НЕ треба на ваков натпревар да стартува играч кој долго време нема стапнато на зелениот терен... ама што е, тука е за овие 90 минути, јас бев задоволен од него како одигра.

И немој да ми збориш дека сум пристрасен за Пирло... јас го лупам само на ПДЧ и Џиџи, така да.... :свиркам:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.477
Поени од реакции
17.171
Обично не дискутирам со личности кои гледаат пристрасно кон некои работи (за тебе пристрасност се Габиадини и Маркизио), ама ај...
Минатата сезона кога направивме неколку натпревари без примен гол, кажи ми кој играше во средината? Е така, тој 35 годишниот Пирло кој викаш дека има 0/10 одбрана. Малце фалеше Буфон да биде најдобриот голман што најдолго ја сочувал мрежата недопрена. На Маркизио тогаш местото му го зема 20 годишен талент, тоа е тажната вистина...
Можеби Пирло не требаше да стартува на овој натпревар со директниот тим што ќе ни парира до крај на сезона, дека се враќа после еднаипол месечна повреда, ама за тоа е виновен Алегри а не играчот. Секој тренер, па дури и Мацари од Интер знае дека после таква повреда, НЕ треба на ваков натпревар да стартува играч кој долго време нема стапнато на зелениот терен... ама што е, тука е за овие 90 минути, јас бев задоволен од него како одигра.

И немој да ми збориш дека сум пристрасен за Пирло... јас го лупам само на ПДЧ и Џиџи, така да.... :свиркам:
Не збораме за ланската сезона збораме за оваа за овие натпревари. Лани помина,замина, заврши. И да лани кога Пирло беше надвор и беше повреден а Маркизио играше на таа позиција јувентус победуваше со 2,3,4 гола и ти сам го кажваше то зато те молам. И на крај пак се врати на моето (зато е црвениот болд). Се дури не е во форма ако сака АДП во најдобри години нека биди не заслужва да игра без разлика на име.... И извини знајш да бидиш и те како пристрасен ама ај нека биди така.

Ти беше јас не бев, пола од Јувентините не беа на кој што сакаш форум и сајт провери истото мислење ќе го прочиташ али ај тоа си е твое мислење ( за играта на Пирло). И да пристрасен си кон Пирло без разлика дали сакаш да признајш или не, да ги поминиме само групите ЛШ и да ни се падни некој брутален противник некое име а не Чезена тогаш ќе видиме колку е сатот.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.378
Поени од реакции
86.713
Не збораме за ланската сезона збораме за оваа за овие натпревари.
Е тука те чекав.... Зошто почнуваш да го судиш човекот после еден одигран натпревар со директниот конкурент за скудетото? Или така ти одговара, само така можеш да го лупаш на твојот пулен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom