Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Веро во ГТЦ на најдолниот спрат ?
Да, на најдолниот кат се наоѓа Веро маркетот и карши него се наоѓа Стружанка.
Имаат и нивни сајт со список каде се имаат продавници и нивни контакт број: клик
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Утре треба да одам во Службен Весник да пријавам еден изгубен документ, е сега, знам дека треба да ми стигне потврда дека е објавен и таа потврда да ја однесам во институцијата за чиј документ се работи. Претпоставив потврдава стига нешо по пошта и слично, и ме интересира само една работа.

На личната карта имам адреса на живеење, постојаната нели, меѓутоа никој од нас не живее таму, иако сеуште припаѓа на нас. Значи не ми се исплаќа да ми стигне таму, па да одам да си ја земам, па да се влечам назад до Скопје. Ме интересираше дали може да си кажам да ми ја пуштат на оваа адреса кај што сум сега?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Нешто како тапет/фолија/кант трака за прелепување на врати?
На групер пред некое време имаше таква зделка, само што сега е веќе завршена. Пишува локација, можеш да провериш таму. :D
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Dali nekoj znae kade tocno e ulica osma brigada, potocno sedisteto na Javni parkiralista?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Каде во Скопје можам да најдам школка ама затворена.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Каде може да се најде кутија за саати? Пример за 6-8 или 12 часовници.



... нешто вакво :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Каде може да се најде кутија за саати? Пример за 6-8 или 12 часовници.



... нешто вакво :)
Jysk во СитиМол има за 6 часовници и е 900 денари. Се мислам и јас дали да ја купам зошто на алиекспрес има за 12 часовници за иста цена и некако подобро ми изгледа.

Мада, немам 12 часовници, па полупразна би ми била кутијата :D
 
Член од
22 јуни 2013
Мислења
344
Поени од реакции
340
Може ли некој да ми каже каде можам да најдам ара папагал бидејќи гледам многу слабо ѓи има овде :):):):)
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Може ли некој да ми каже каде можам да најдам ара папагал бидејќи гледам многу слабо ѓи има овде :):):):)
Имa некoј oд дoлнo Лисиче oгледувa пaпaгaли, кoлку штo знaм имaл и Арa, рaспрaшaј се..
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93
Утре треба да одам во Службен Весник да пријавам еден изгубен документ, е сега, знам дека треба да ми стигне потврда дека е објавен и таа потврда да ја однесам во институцијата за чиј документ се работи. Претпоставив потврдава стига нешо по пошта и слично, и ме интересира само една работа.

На личната карта имам адреса на живеење, постојаната нели, меѓутоа никој од нас не живее таму, иако сеуште припаѓа на нас. Значи не ми се исплаќа да ми стигне таму, па да одам да си ја земам, па да се влечам назад до Скопје. Ме интересираше дали може да си кажам да ми ја пуштат на оваа адреса кај што сум сега?
Mislam deka mozes ama za sigurno zaso sesmenija nekoi rab.prasaj ja tetkicata na salter ili na nekoj info telefon od centralen..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom