Каде може да најдам? (Општи прашања)

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.507
Поени од реакции
2.642
Каде можам да најдам од тие наметките за дожд што се од најлон или таков материјал?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.961
во меркур имаш сигурно, ама провери и во електро метал или хубо.
во меркур се 350 денари и имаа само маскирна и маслинеста боја.
Јас барам жолта или некоја светла(по можност дречава боја) зашто ми е за на точак.
Иначе во меркур имаше и како одело посебно пантолони посебно палто (380 заедно), ама некако непрактично ми делуваше бар за мојот случај
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
во меркур имаш сигурно, ама провери и во електро метал или хубо.
во меркур се 350 денари и имаа само маскирна и маслинеста боја.
Јас барам жолта или некоја светла(по можност дречава боја) зашто ми е за на точак.
Иначе во меркур имаше и како одело посебно пантолони посебно палто (380 заедно), ама некако непрактично ми делуваше бар за мојот случај
Дводелните се подобри. Имам дводелно и во зависност од потребата, или едното или двете. Е за бојата тука си во право. Но, алиекспрес и сл сајтови имаат за џабе пари. Не повеќе од 10 долари
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.961
Дводелните се подобри. Имам дводелно и во зависност од потребата, или едното или двете. Е за бојата тука си во право. Но, алиекспрес и сл сајтови имаат за џабе пари. Не повеќе од 10 долари
Се сложувам ама и не. Во мојов случај едноделната ми е попрактична. Малку е чудно стигам на факултет/работа и почнувам стриптиз за да го соблечам од мене. А едноделното па ми е како јакна што се вика.
Затоа му ги напишав двете опции што ги најдов таму па кое повеќе му одговара за неговата намена ќе си одбере :)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.507
Поени од реакции
2.642
Дводелните се подобри. Имам дводелно и во зависност од потребата, или едното или двете. Е за бојата тука си во право. Но, алиекспрес и сл сајтови имаат за џабе пари. Не повеќе од 10 долари
Gledav i na aliexpress ima dosta golem izbor ali i kaj nas ako se po 300 den ili kako sto spommavte 380 den komplet zaedno togas mi se isplaka i ovde da zemam......Ziva voda stanav koga vrnese toj den.....ne ide da rizikuvam veke :)

Sent from my ZTE Blade III Pro using Tapatalk 2
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.961
Gledav i na aliexpress ima dosta golem izbor ali i kaj nas ako se po 300 den ili kako sto spommavte 380 den komplet zaedno togas mi se isplaka i ovde da zemam......Ziva voda stanav koga vrnese toj den.....ne ide da rizikuvam veke :)

Sent from my ZTE Blade III Pro using Tapatalk 2

Цените што ти ги напишав се од периодот кога беше неколку дена врнежливо средината на август. Гледав во меркур. Другиве места што ти ги спомнав незнам дали имаат и колку им се цените ама не верувам да е повеќе од 50 денари разлика
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Дали знае некој колку се движат цените за 1 килограм немелено кафе Lavazza(red, blue) и Кимбо? И од каде може да се набави истото?
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
366
Поени од реакции
374
Нешто како тапет/фолија/кант трака за прелепување на врати?
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Каде можам да најдам кабаници и по која цена се движат? Итно е.
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67
Каде можам да најдам од тие наметките за дожд што се од најлон или таков материјал?
Дворник продават кабаници. И ефтини се.[DOUBLEPOST=1409918444][/DOUBLEPOST]
Нешто како тапет/фолија/кант трака за прелепување на врати?
Контактирај ги Солопром, имаат се ова што наброја плус ќе ти дадат совет што точно ти треба.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Во стружанка имаш класични еднобојни памучни маици од македонско производство. Цената им беше 150 денари а нивни продавници имаш на повеќе места низ Скопје, најпозната е таа во ГТЦ која се наоѓа наспроти Веро маркетот.
Веро во ГТЦ на најдолниот спрат ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom