Game of Thrones

Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Оти Дрогон, нели Дракарис се викаше црниот?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
ма во таа групата све некои дечишта контрадикторни ствари постираат. Една од јас сум геј му била досадна на еден, прочитал само 100 страни а ден пред тоа вика ова најака епизода евер. Еми не е епизодата искочена од Зоки Поки или од збирутљакот на Лешинарски...
Сеа ги имаше ставено најголемите 2 спојлери за наредната епизода,смртта на Тајвин и Шеј и другиот што го немаше у епизодата :D
Оти Дрогон, нели Дракарис се викаше црниот?
Дракарис е наредбата за напад.
Дрогон,Висерион,Раегал се змејовите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Оти Дрогон, нели Дракарис се викаше црниот?
Дракарис е дресурата за да блуЈе огин :)
Сеа ги имаше ставено најголемите 2 спојлери за наредната епизода,смртта на Тајвин и Шеј и другиот што го немаше у епизодата :D

Дракарис е наредбата за напад.
Дрогон,Висерион,Раегал се змејовите.
Ќе си излезам јас, тапа е. Све некои дегени се влезени, форумџииве што се таму најок се, се глеа деца со усул. Да тресеш онакви глупости, ко една што имаше пишано нешто у стил, зошто мора Планината да е од Исланд??? мислам :facepalm:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Кога ви кажував пред некое време дека на Arsenalmania форумот ме утепаа со голем спојлер, тоа беше за средбата на Тирион и Тајвин. Сепак беше добра сцена.

Гледам некои видеа и читам објаснувања, овој старецот кој што се сретна со Брен, гавранот, он бил некој нормален човек, од династијата на Таргеријан, се занимавал со магија, но колку години има, уште ли е човек или сега е целосно споен со дрвото па и самиот е дел дрво?
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.150
Поени од реакции
23.275
Кога ви кажував пред некое време дека на Arsenalmania форумот ме утепаа со голем спојлер, тоа беше за средбата на Тирион и Тајвин. Сепак беше добра сцена.

Гледам некои видеа и читам објаснувања, овој старецот кој што се сретна со Брен, гавранот, он бил некој нормален човек, од династијата на Таргеријан, се занимавал со магија, но колку години има, уште ли е човек или сега е целосно споен со дрвото па и самиот е дел дрво?
Дури читаш то, земи прочитај ги книгите и ај на здравје. Барем така и нас ќе не поштедиш од глупави прашања.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ги исполни очекувањата епизодата, прејака беше. Ептен не очекував со скелетиве работата, а а другите работи имав некои теории. Сепак остануваат многу нејасни работи за children of the forest и the three eyed raven и за намерите на the red woman и ќерката на Станис.

Ме интересира дали Џејми знаеше дека Тирион ќе го убие Тајвин и кој ќе му помогне да избега, пошто не беше доволно што го ослободи кога некој ќе мораше да го изнесе од Kings Landing. :)

Уживав коа Шае умре, одвратно курвиште. Тајвин ќе недостасува секако, и серијата ќе изгуби со него, се надевам дека новите актери наредна сезона ќе надохнадат на квалитет. :)

Кој ќе чека сега у курац, мора да се читаат книгите. :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.597
Поени од реакции
13.283
^ Што ти значи ред и дисциплина наспроти дивјачана расштиман оркестар.

Него само мене ми беше Шеј преубава епизодава? Како да беше друга особа упм, намерно така ја имаат напраено да ја мразиме уште повеќе.
My lion бе, курва скапана ченгија, а колку само навивав за тој неодоливо грозно мизерен пар.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Дури читаш то, земи прочитај ги книгите и ај на здравје. Барем така и нас ќе не поштедиш од глупави прашања.
Ќе извиниш господине, многу те изнамачив, нема другпат, само ти вака како многу паметен дај ми некоа насока што треба а шо не треба да се праша на темава?
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
e ova bese finale drugari...se iznervirav za kuceto taman mi stana favorit i nego go zemaa...ali tirion nadopolni....SCARFACE SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND!!!!!!!
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Еден член тука напиша: гледај ја ГОТ низ призмата на емоциите и Г. Г. Р. Мартин станува многу предвидлив. Од тогаш ГОТ го гледам во сосема поинакво светло и работите што можеби порано ми немаа смисла сега перфектно се вклопуваат во целата приказна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom