Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Closer... Реален, ама ништо посебно... Досаден на моменти и многу измешан... Премногу пресврти... Очекував поише... 6/10
Closer е закон филм, не знам што тресеш... прљава 8.36-ица /10
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Closer е закон филм, не знам што тресеш... прљава 8.36-ица /10
Ми цитираш мислење од 2008 :вонзем:
И кога веќе си тргнал, молим те цитирај ми ги сите рецензии и кажи си што си мислиш... :tapp:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Оној смешен момент кога некој мисли дека треба да му дадеш на некој филм иста оценка ко и тој што дал ....

Заборавате дека филмот е уметност, и како уметност е отворен на интерпретација, релативност, вкусови и се. Без разлика на вашите ..... "очекувања".
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Оној смешен момент кога некој мисли дека треба да му дадеш на некој филм иста оценка ко и тој што дал ....

Заборавате дека филмот е уметност, и како уметност е отворен на интерпретација, релативност, вкусови и се. Без разлика на вашите ..... "очекувања".
Тотално имаш утнато шо сакав да покажам, јес да на глуп начин пробав да покажам :D
Муабетот е што на биг кис тек сеа и текна да ме цитира а муабетот беше правен пред 10 дена... затоа и цитирав без врска рандом пост нејзин од минатото, го неам ни глеано филмот... нема везе.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Тотално имаш утнато шо сакав да покажам, јес да на глуп начин пробав да покажам :D
Муабетот е што на биг кис тек сеа и текна да ме цитира а муабетот беше правен пред 10 дена... затоа и цитирав без врска рандом пост нејзин од минатото, го неам ни глеано филмот... нема везе.
Имам утнато? Зборам за коментарите околу оценките. Какви сакаме оценки треба да ставиме, дали се согласуваме или не, тоа и не е толку битно. Поентата ми е, настапи со потсмевачки тон. Ако сака, може оценка и ко Пи да даде :D, зошто ремет? Другото како и да е, она што си сакал да и покажеш, а она те цитирала тек сега зошто може ја баталила дискусијата па прво непрочитано мислење си и бил ти, тогаш што си пишал, ништо чудно.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Више не им давам препораки за филмови на другариве, им ги сервирам најубавите филмови на тацна и тие ми викаат: "Ти па се некои чудни филмови стари 50 години ми даваш, више не гледам тоа шо препорачуеш". А му ги давам следниве ремек дела како The Usual Suspects, Vertigo, Psycho, North by Northwest, Rope, The Game, Dial M for Murder, Forrest Gump и уште многу други квалитетни филмови а тие глеј шо ми викаат. :facepalm:
И утредента ќе ми кажат глеале некој ептен срање филм од новиве со пукање и се воспалуваат ко крајници. :icon_lol:

Него, Non Stop интересно филмче, не ми беше ич досаден, интересна глума и приказна, одамна неам гледано таков филм а и ме потсети на мојот Echelon Conspiracy, добар 7ца.
 
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.912
Ваљда дали да знаат да трошат време на него или не. Појма немам.

Мене ми беше грдо да мижам у кино. :D

Еве.. може да му се смееме на 8ката на @Anon за Enders Game. :pos:

Ти @Io Sono Interista како го оцени. Пак ли со 8ка? :D
Ја мижам и стискам уши и во себе си пеам Жозе Мурињо, ла ла ла ла ла ла, Жозе Мурињо...

Нема да дозволам трејлер да ми заебе филм, за тоа го имам форумов...

На Ендерс Гејм му дадов безобразно висока оцена бидејќи ми се допадна приказната и бев во добро расположение, но разбирам дека ако сакав можев да му шутирам пенали. Во секој случај го сфатив како лесна забава па нема потреба да се потам околу тоа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Имам утнато? Зборам за коментарите околу оценките. Какви сакаме оценки треба да ставиме, дали се согласуваме или не, тоа и не е толку битно. Поентата ми е, настапи со потсмевачки тон.
И ќе се потсмевам. Просечен гледач не може да даде оцена 8.6. Разлика помеѓу 8.6 и 8.5/8.7 не можеш да направиш. Не може да се објасни. Ова мора да е некаде научно докажано.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Нема да дозволам трејлер да ми заебе филм, за тоа го имам форумов...
10 ane hatavei za pokajanie od dragonsky cekame :D

Inace Grand Budapest Hotel malku go precenivte.. sto e so 9kite i 10kite? Maaaalku pointeresen od Moonrise Kingdom.

I koga veke go spomnavte nazad, Wes Anderson e precenet.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom